Jump to content


Koje lampe za Sonic Frontier line2 se


JTGTS

Recommended Posts

  • Replies 114
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

37 minutes ago, Woland said:

nisu one baš toliko jeftine da bi se dao u trk.. to što prodavac piše, može da bude, ali i ne mora.. za te pare bih uvek kupio Genalex iz nove produkcije

Otprilike cu poruciti i nesto iz nove produkcije pa sta bude  bolje sviralo ostaje u uredjaju, ostalo konzerviram.

Link to comment
Share on other sites

18 minuta ranije, JTGTS said:

Stavio sam danas nove Tesle e88cc 6 kom tj 2 su radile oko 50 tak sati. Drasticno bolji zvuk iako su neusvirane.

Dal je normalno da se cuje ponekad neko sitno suskanje i poneko pucketanje kad su nove lampe u pitanju ? 

Probaj da očistiš podnožja lampi za početak.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Krca44 said:

Tesla E88CC kad kazes nove mislis na NOS ili novu proizvodnju ?

Meni su na nekim mestim legle dobro ( NOS, 37 ) a negde sam zamenio sa 6N23P ( prvi stepen, pojacanje napona u ampu ), prvi par su ruskinje a drajverke su Tesle trenutno.

 

 

4x 37 jedna je 7 i jedna 32.NOS

Link to comment
Share on other sites

Razlicite serije kvaliteta, kazu navodno da je 32 bolja serija, ali to su pisanija sa neta.

.........

ECC88

E  grejanje, tip

CC dupla trioda,  88 tip cevi,  ECC88 obicna cev

E88CC  profi serija, dugozivuca tipa 10,000h

Ostali brojevi su serije ili oznake selektovanog kvaliteta.   Toliko, ne znam ja puno o tome.

Edited by Krca44
Link to comment
Share on other sites

Hah malo teze da je potenciometar pogledaj koje je model nema klasican potenciometar cak sta vise mislim da nista nije klasicno u njemu.

2 minutes ago, Krca44 said:

Heh, ne znam, imam i ja slabo krckanje na levom kanalu, povremeno, na tihom.... dakle ako nije postolje da li moze da bude stari potenciometar ?

 

Link to comment
Share on other sites

Izvini, videh juce al' zaboravih :order

Jesu li oba kanala tj. imas li pojavu na oba kanala ?

Meni je receno da te pojave, povremeno suskanje ili puckanje i slicno ( ako su postolja cista, produvana kompresovanim vazduhom ), mogu da se jave zimi kao normalne pojave iz mreze ( kad je pojava npr na jednom kanalu ).

E sad da li je to tacno i da li je to uzrok...  ne znam.   Bolje da kaze neko ko zna vise.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Krca44 said:

Izvini, videh juce al' zaboravih :order

Jesu li oba kanala tj. imas li pojavu na oba kanala ?

Meni je receno da te pojave, povremeno suskanje ili puckanje i slicno ( ako su postolja cista, produvana kompresovanim vazduhom ), mogu da se jave zimi kao normalne pojave iz mreze ( kad je pojava npr na jednom kanalu ).

E sad da li je to tacno i da li je to uzrok...  ne znam.   Bolje da kaze neko ko zna vise.

Iz levog kanala mada puckanje kada je skroz smanjen i konstantno sustanje ne u tolikoj meri ali dovoljno da nervira.Na desno se culo jedva primetno puckanje ali milsim da je vrlo brzo nestalo.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Krca44 said:

Mislim da bi mogla da bude sama cev, jedna, ali nemoj da me drzis za rec.

Kod mene je takva pojava bila ali je konkretan par cevi imao vec duzi radni vek od predvidjenog i jedna se tako ponasala.

Ne mora da znaci da je i kod tebe ista stvar.

Ma nove cevi nasao sam izgleda sta je problem

Link to comment
Share on other sites

32 minuta ranije, JTGTS said:

Smrd..... VDH interconnect slab kontakt sad radi ok.Prvom prilikom uzimam neke ozbiljnije kablove.

Cevi mogu imati razne nivoe šuma, zato bi valjalo najmalošumnije staviti u prvi stepen. Samo što ne znamo gde je prvi stepen, pa probaj da ih međusobno zamenjuješ dok ne dobiješ najmanje šuma.

Dotrajale lampe hoće da šuškaju i pucketaju, to im je već kraj.

90% pucketanja, prekidanja i šuškanja je posledica loših kontakata ili zalemljenih spojeva.

Dotrajali elektrolitski sprežni kondenzatori takođe mogu proizvesti pucketanje, kod tog pretpojačala nema toga (pročitah da ima DC servo koji drži 0VDC na izlazu).

 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Nixie said:

Cevi mogu imati razne nivoe šuma, zato bi valjalo najmalošumnije staviti u prvi stepen. Samo što ne znamo gde je prvi stepen, pa probaj da ih međusobno zamenjuješ dok ne dobiješ najmanje šuma.

Dotrajale lampe hoće da šuškaju i pucketaju, to im je već kraj.

90% pucketanja, prekidanja i šuškanja je posledica loših kontakata ili zalemljenih spojeva.

Dotrajali elektrolitski sprežni kondenzatori takođe mogu proizvesti pucketanje, kod tog pretpojačala nema toga (pročitah da ima DC servo koji drži 0VDC na izlazu).

 

Sve manje suska sumnam na kontakt interconecta ali moguce je da je do lampi je sve radilo do trenutka zamene.Ove lampe stvarno imaju odlican zvuk

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, anubisgrau said:

ocistiti nogice (pinove) pre konacnih zakljucaka na koriscenim cevima

Da li mozete da objasnite kako se to radi?

Ja imam Sonic frontier anthem pre 1l

Od lampi sam probao:

1. simens sa pozlacenim pinovima, 2.amperex narandzasti logo,

3. Voskhod 

4. Tungsram

5. Telefunken

6. Neke ruske vojne GD zelena slova

simens mi radi najutegnutije i najtacnije ali sa najmanje dinamike i muzikalnosti.

amperex dinamika odlicna ali visoki ne idu toliko visoko kao simens

voskhod otvorene brze cist zvuk do bola bez i malo dubokog basa

tungsram fino radi stim sto je naglasen bas i visoki sa povucenom sredinom

i po meni u mom sistemu su pobedile prvo te vojne ruske na prvoj poziciji a na drugom poziciji je telefunken koji je vrlo slican simensu samo malo  vise vazduha

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Miksailo said:

Da li mozete da objasnite kako se to radi?

Ja imam Sonic frontier anthem pre 1l

Od lampi sam probao:

1. simens sa pozlacenim pinovima, 2.amperex narandzasti logo,

3. Voskhod 

4. Tungsram

5. Telefunken

6. Neke ruske vojne GD zelena slova

simens mi radi najutegnutije i najtacnije ali sa najmanje dinamike i muzikalnosti.

amperex dinamika odlicna ali visoki ne idu toliko visoko kao simens

voskhod otvorene brze cist zvuk do bola bez i malo dubokog basa

tungsram fino radi stim sto je naglasen bas i visoki sa povucenom sredinom

i po meni u mom sistemu su pobedile prvo te vojne ruske na prvoj poziciji a na drugom poziciji je telefunken koji je vrlo slican simensu samo malo  vise vazduha

 

Ja bi voleo samo da cujem taj telefunken koji skoro svi dizu u nebesa.

Poslusaj Teslu E88CC NOS ako budes imao prilike iznenadices se.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...