Jump to content


Koje lampe za Sonic Frontier line2 se


JTGTS

Recommended Posts

  • Replies 114
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

20 minutes ago, Patolog said:

Koliko se sećam firma Sonic Frontiers je tamo negde 90-tih bila jedna od zaslužnih za promociju i reklamu Sovtek cevi.

Dakle, Sovtek 6922.

Ako si isključiv da to ipak budu E88CC, onda bih razmotrio cevi TESLA ( odnos cena/kvalitet ). 

Tesle vec imam 2 nove i dobre su lamp svakako sam mislio da uzmem jos 4 :D

Link to comment
Share on other sites

26 minuta ranije, JTGTS said:

6922 bile u pakovanju ?Moj je isti samo SE mada iskreno neznam u cemu je razlika.

SE je novija verzija, ko zna u čemu je razlika. Bitno je da nema veliko naponsko pojačanje, po Stereophile oko 12dB na SE izlazima, znači oko 4 puta  što nije mnogo. Da je više ne bi nikako valjalo.

Prava stvar bi bilo da se koristi sa pojačalom koje ima balansirane ulaze.

Merenja su ok, opseg je dobar, izobličenje mala, kažu da nema šuma itd. Zvuk će uobičajeno mnogo zavisiti od lampi. Ako recimo nema dovoljno basa, lek je 6N23P, ako ima onda ne uzimati Ruske.

6922 je Američka oznaka, E88CC Evropska, Ruska oznaka je 6N23P, sve je to ista lampa. Poželjno je kupovati uparene i testirane lampe.

Probaj da staviš dve Tesle koje imaš umesto tih Ei (recimo zameni prve dve lampe), pa poslušaj razliku.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Woland said:

Stvarno dobar izbor ali ja neznam kako zvuci bilo koja od tih lampi sem tesli (svidja mi se njihov zvuk ali imam samo 2 nove) i to je u nemackoj sto znaci da se ceka.Bilo bi pozeljno da mogu da se nabave kod nas ako nista porucicu neke po preporuci.

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, JTGTS said:

Stvarno dobar izbor ali ja neznam kako zvuci bilo koja od tih lampi sem tesli (svidja mi se njihov zvuk ali imam samo 2 nove) i to je u nemackoj sto znaci da se ceka.Bilo bi pozeljno da mogu da se nabave kod nas ako nista porucicu neke po preporuci.

Zato potrči i pazari ovih 6 Siemens lampi koje ti je Nixie predložio, sumnjam da ćeš za te pare naći lampu iz trenutne produkcije koja zvuči i približno tako dobro.B)

Link to comment
Share on other sites

20 minuta ranije, Zexx said:

Zato potrči i pazari ovih 6 Siemens lampi koje ti je Nixie predložio, sumnjam da ćeš za te pare naći lampu iz trenutne produkcije koja zvuči i približno tako dobro.B)

Nisam mu predložio Siemens, nego one Tesle što je već kupovao. Ove Siemens što su na KP je ne bih kupovao jer su to korišćene lampe, vidi se po oznakama koje su počele da otpadaju, po nogicama, i nemaju originalne kutije, sve govori da su izvađene iz nekog uređaja. Tako je i kod mene, posle par godina upotrebe polako se brišu oznake. Imam ja tih Siemens E88CC više komada, novih i korišćenih, ma iskreno govoreći bolje mi  sviraju Amperex 6922 made in USA. Prednost Siemens-a je što su to izrazito trajne lampe, a što se zvuka tiče malo su "dosadne".

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, Zexx said:

Zato potrči i pazari ovih 6 Siemens lampi koje ti je Nixie predložio, sumnjam da ćeš za te pare naći lampu iz trenutne produkcije koja zvuči i približno tako dobro.B)

nisu one baš toliko jeftine da bi se dao u trk.. to što prodavac piše, može da bude, ali i ne mora.. za te pare bih uvek kupio Genalex iz nove produkcije

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Nixie said:

Nisam mu predložio Siemens, nego one Tesle što je već kupovao. Imam ja tih Siemens E88CC više komada, ma iskreno govoreći bolje mi  sviraju Amperex 6922 made in USA. Prednost Siemens-a je što su to izrazito trajne lampe.

Mea culpa, kredit ide za kolegu @JTGTS.:thumbsup2 Dobar je taj Amperex, ali je kod mene recimo ovakav Siemens na poziciji buffera u CD plejeru radio bolje, još bolje E188CC (7308), a najbolje Telefunken E88CC Diamond Base. Ipak, slažem se da je racionalnije pronaći pristojnu lampu koja se sada proizvodi, jer NOS koji danas košta 40e po komadu, za koju godinu može da košta nekoliko puta više, ili da bude nenabavljiv. To je prokletstvo lampe, odnosno promenljive u sistemu s kojim čovek mora da se pomiri, taman dobiješ zvuk koji ti se sviđa, i posle nekoliko godina shvatiš da takav zvuk više nikada nećeš postići, 'beš pos'o...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, Woland said:

nisu one baš toliko jeftine da bi se dao u trk.. to što prodavac piše, može da bude, ali i ne mora.. za te pare bih uvek kupio Genalex iz nove produkcije

Kad daješ 240e za lampe, imaš valjda još desetak eura da ih neko i premeri.B)

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, miletrosak1959 said:

SIMENS E88CC  su kvalitetne lampe ,pogotovo za cenu koja se trazi ali generalno zvuce svetlije od recimo Mullarda ili Telefunkena.Jos jedna sjajna lampa Heintz & Kaufman 6922 (6DJ8 E88CC) .

Tačno je za trajnost, i jesu malo svetlije. Kod njih mi se ne dopada bas, nije dinamičan dovoljno,  ali ne mora to ništa da znači. Sve dok se ne stavi u konkretnu spravu i ne posluša ne zna se.

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, JTGTS said:

Neverovatno je koliko dobro svira preamp cak i sa EI lampama prilicno potrosenim.

Rekoh ti, zameni prve dve Ei lampe sa Teslom i onda proceni da li je bolje ili gore. To je stepen sa pojačanjem, tu će se čuti najveća razlika.

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, JTGTS said:

prve dve sa koje strane ? Ka faceplateu ili ka ulazima

 

Ne mogu da provalim sa slike gde je ulaz, gde izlaz, moraš probati oba slučaja. Možda neko drugi zna. Veća je verovatnoća da je ulaz bliže zadnjoj strani, ali nikad se ne zna.

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, Nixie said:

Nisam nikad probao ove iz novije produkcije, JJ Tesla, Electro-Harmonix, Sylvania, Sovtek.

Ja sam probao Sovtek 6922 jer su sprave fabrički bile isporučene s njima, ništa specijalno, zamenio sam ih mnogo pre nego što im je prošao životni vek. Prema recenzijama sa interneta, kao i broju proizvođača kojima je ova cev "prva ugradnja", mislim da bi JJ E88CC Gold trebalo da bude sigurna kupovina, a ne košta ruku i nogu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...