Jump to content


Tandberg risiver?


predragm

Recommended Posts

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

3 minuta ranije, siroma said:

Došo si u godime da je jedini kriterijum da "ona hoće"

Ja mislio da najviše voliš svoj ručni uradak

Ne, uvek sam bio takav.:D Sad me samo leđa zezaju pa moram da pazim.

Svoje uratke volim najviše, nisam ni na tuđe sprave gadljiv. Moram povremeno da uporedim sa nečim firmiranim da znam koliko je kvalitetno to što radim.

Link to comment
Share on other sites

14 sati ranije, predragm said:

Znam, al bih voleo nešto konkretnije kao što je Grozni naveo. Neko je možda slušao u kombinaciji sa nečim? Možda je neko video neke koje bi pasovale?

Ako nemreš nači neke omnidirekcione probaj preko oglasnika pronači Wharfidale E 50 ." Osjetljivost" im je 94 - 95 db i ne trebaju veliku snagu , a godišnjaci su . Kod kupnje treba pripaziti na stanje bas membrana ( hoće se odlijepiti ) i dali  srednjotonci rade . Visokotonci su trubice (horne) i tu nemaš brige . Dosta su veliki , ako ih nađeš (nisu danas skupi ) prijatel će imati  odličan "vintege" zvuk , ma što to značilo . Gle ja imam  radionicu od cc 85 m 2 al se sastoji od par prostorija . Primarna prostorija je cc30 m2 , ured i izložbeni dio je cc isto , ostalo su hodnik i praona itd . Imam ( za ured di sam ja  Rotela tuner sa predpojačalom i multiroom varijantom ( rtc 970) i Rb 971 izlaz . Na multiroom izlaz je  spojeno sansui  g55x pojačalom  koje ima svoj tjuner da dečki ako ne žele slušat što i ja ( slušam cd ili internet radio ) si mogu sami izabrat . Iz osobnog iskustva govorim da je u radionici je bolje imati ( imao ih na posudbi ) , al su bili preskupi  za moj pojam , pa sam stavio  Navedene E 50 . To:) je dobar motiv da bi se dečki ili gazda dobro osječali !.

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice Whafredale E50, te kutije nisu nimalo jeftine i na ceni su. Imao/m E30-ke, mnogo dobra kutija, ali za rock muziku.

Sa ostalim zanrovima, moras da poslusas. Mozda je E (efficiency) serija za radionicu overkill.

Ipak, ako se ima mogucnosti i zvuk odgovara, zasto da ne! Nama stoje T+A Helios Maxi u radionici...najveci deo dana se ipak radi.

Cena E30-ki je oko 200EUR +/- ...zavisi od stanja. Amplifikaciju sam dugo trefio, ispade da se "gadja" sa vintage Dualima, CV1400,CV1600

Sa pojacalom CA Azur 640A (ovi novi kineski modeli sa metalnim daljincem) - uzas! Prosto nisam mogao da verujem da je toliko los zvuk - kao cebe preko kutija.

Kako se cuju sa Tandbergom ne znam, nisam imao prilike da cujem....mada postoji velika sansa da se bas dobro "gadjaju".

No, s obzirom da nisu kompresije, dao sam ih bratu jer je njima odusevljen.

Mozda nisam puno pomogao , ali cisto da iznesem svoje utiske o onome sto sam slusao od E serije.

 

 

Link to comment
Share on other sites

17 sati ranije, black coffe said:

Ako nemreš nači neke omnidirekcione probaj preko oglasnika pronači Wharfidale E 50 (....)

 

4 sati ranije, kukurikuyu said:

Sto se tice Whafredale E50, te kutije nisu nimalo jeftine i na ceni su. (....)

Wharfedale E50?

 

Živeo sam s tim zvučnicima neko vreme. Imala ih je moja devojka pa sam je posavetovao da kupi Luxman L 435

I dobro je to zvučalo, pogotovo za rock i rege koji ona voli. Dobri zvučnici. Iako odaju utisak da su više za prangijanje, umeju i lepo da odsviraju razne suptilnosti. Ne znam da li su sada skupi. Mislim da ipak nisu za malu sobu. Možda.

Evo našeg sistema s mojim gramom i DACom.

ERdB7Cl.jpg

 

isnhs40.jpg

Imali smo i četiri psa, siroti Broka (skraćeno od Brokoli, ovaj levo) pokupljen s ulice na Altini. tu su i Čupa i Cvekla  heart.gif

 

V8eDx7G.jpg

 

Četvrta džukela sam bio ja a Luksmanka je stroga gazdarica

 

h9qXwtR.jpg

 

Ona je više volela Wharfedale nego moje Rogerse pa smo imali skroz legitimne povode za svadje. :D 

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, Bujodrag said:

 

Wharfedale E50?

 

Živeo sam s tim zvučnicima neko vreme. Imala ih je moja devojka pa sam je posavetovao da kupi Luxman L 435

I dobro je to zvučalo, pogotovo za rock i rege koji ona voli. Dobri zvučnici. Iako odaju utisak da su više za prangijanje, umeju i lepo da odsviraju razne suptilnosti. Ne znam da li su sada skupi. Mislim da ipak nisu za malu sobu. Možda.

Evo našeg sistema s mojim gramom i DACom.

ERdB7Cl.jpg

 

isnhs40.jpg

Imali smo i četiri psa, siroti Broka (skraćeno od Brokoli, ovaj levo) pokupljen s ulice na Altini. tu su i Čupa i Cvekla  heart.gif

 

V8eDx7G.jpg

 

Četvrta džukela sam bio ja a Luksmanka je stroga gazdarica

 

h9qXwtR.jpg

 

Ona je više volela Wharfedale nego moje Rogerse pa smo imali skroz legitimne povode za svadje. :D 

 

 

Vidim da si "šarafio" po poenciometrima za "room korekšn" , i to je jedna od prednosti  ,  iako su veliki i imaju veliku bas membranu i jako osjetljivi nisu se na tihom slušanju nešto razbacivali bassom. Ima ih okolo po oglasima ? , pa ne očekuješ valjda da ih ima susijed ? . No dobro Taj resiver ima "rec" out , pa se na njega spoji aktivni wofer i , smo rekli da nije hi end , nego za radionicu gdje nesmije odvlačiti pozornost , nego napraviti blago opuštajuču atmosferu , pa  nađi neakve ispravne AR  ili slične tog godišta .

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, Peter said:

Jesi li je i ti ovako slusao ? :D

Nisam. Zato me je i oterala, na kraju :o  :D 

7 sati ranije, predragm said:

E 50 nema u ponudi pa da ih poslušamo. Ima li još neka preporuka? Možda neki alniko, Isophon ili slično?

Pogrešno sam skapirao, mislio sam da ih ima a sad vidim da nisu baš česti i da su preskupi. Traže i po četristo - petsto evra za njih po ibejevima a ne vrede toliko.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...