Jump to content


Tandberg risiver?


predragm

Recommended Posts

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

On 17.1.2019. at 13:17, predragm said:

Reci iskreno, dali bi radije vodio seks sa fenomenalnom ribom na koju si se lozio pre dvadesetak godina, a koja i danas fenomenalno izgleda, ili sa nekom klinkom?:rolleyes:

Uvek pre biram onu iskusniju. 

 

Nego, čekaj. je l drugar već ima Tandberg risiver ili tek planira da ga kupi?

Slušao sam vrlo davno neki Tandberg risiver kod nekog komšije i sad, kad pokušavam da se prisetim tog zvuka, asocira me na Grundig zvučnike.

Ima ih jeftinih a većina ni ne zna da prilično dobro zvuče. 

Pre jedno desetak godina sam došao na ovaj forum. I bio sam već spreman jer sam po preporuci nekog časopisaa kupio Wharfedale Daimond 9.3.

I to je lepo zvučalo, ne mogu se žaliti. pogledaj kako lepe stalke sam im napravio

lklbXlL.jpg

 

 

Ali, posle jedno godinu dana ili manje sam se setio da mi u ormaru stoje stari stričevi Grundig zvučnici. Pa, reko', ajd' da ih probam.

:o 

 

I trebalo mi je nedelju dana da   priznam sebi da te stare kršine zvuče u svemu bolje nego moji novi i lepi Daimondi.

 

 

  :o :o :o  nemoguće, zar ne, ovo sam platio 350 evra, novo u radnji, kako se ta kanta iz ormana usudjuje da zvuči bolje, sram je bilo!

To su bili Grundig Hi Fi Box 706b Compact. Mislim da sam otvorio i temu ovde.Evo ih sad kod ćaleta. Kupio sam mu i neki Harman Kardon integralac s kraja sedamdesetih i on to svaki dan sluša a povremeno pusti da prangija i sve se trese. Mator je pa se pravda da je ogluveo. Nije  nego kao i svi mi voli da reminiscira.

h3p5jbM.jpg

 

Enivejz, evo slika Grundiga. Stare metalne maske sam bacio, ove sam ja pravio. Takvi i slični zvučnici mogu da se nadju na KP za stotinjak evra. Još uvek mnogi ne znaju koliko su dobri ili kao i ja tada ne veruju ili prosto misle da se ne treba baktati tim starim kršinama pa su cene niske.

 

IO8nbeT.jpg

p9yO00Z.jpg

 

uJeLhY6.jpg

 

S mojim maskama:

 

Gva7nvu.jpg

 

 

To će u svakoj radionici super zvučati.

 

A ovo je glavni od svih tih brojnih Grundig zvučnika, tada su ih štancovali kao da im gori pod nogama. ima i aktivnih i pasivnih verzija.

 

dVgsoER.jpg

 

 

 

https://www.google.com/search?rlz=1C1GGRV_enRS751RS751&q=grundig+hifi+box+professional&spell=1&sa=X&ved=0ahUKEwiJsbr3nPvfAhUPalAKHcfRBjEQBQgqKAA&biw=1280&bih=618&dpr=1.5

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Grundinzi (poneki kao ovi) umeju da sviraju nestvarno dobro. Ko neki sadašnji HiEnd Spendori, boze me oprosti.

 

Moram samo da kazem I dusu svoju spasem. Kupovina 40+ godina starog risivera za radionicu I za 150€ po meni nije nikako pametan potez. Posle toliko godina taj (Bilo koji) uredjaj zahteva ozbiljan rifreš, kako tjunerskog tako I ispravljaĉkog I pojacavackog dela. Em taj uredjaj(zbog starenja komponenti) ne zvuĉi kao nov, em postoji realna moguçnost da odjednom prestane da radi. Rifreš zahteva vrème, znanje, trud I pare.

Za 150€ ima da se  kupe novi, kompletni sistemi, koji podrzavaju I nove formate(cd, flesh, stream) I koji su daleko bolui izbor, pogotovo sa radionicu.

Kupovinu Tandberga big razumeo mozda, iz nekih sentimentalnih razloga, eventualno kolekcionarskih,...

Ovako je to siguran put u sekiraciju

Link to comment
Share on other sites

Svakako neke vintage zvucnike ako vec mora taj Tandberg, pomenuse gore Grundige, nije konkretno taj model ali opako izgledaju

https://www.kupujemprodajem.com//Audio/Zvu-nici/Grundig-Hifi-box-800--71778551-oglas.htm

Ili ovako nesto

https://www.kupujemprodajem.com//Audio/Zvu-nici/B-O-Beovox-S-45-2--72096673-oglas.htm

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Naglasak bi trebao biti na osjetljivost zvučne kutije ( nejakost  pojačala) i veličinu bas  membrane  obzirom da se neznaju gabaridi prostora . Da ne pametujem dalje , znači  stara škola zvučnik visoko osjetljivi ( obično sve papirnate  membrane ) sa barem 20 cm  membranom  , još bolje  24 . Samo radi eventualne buke . Ja sam rekao što sam mislio . Sretno ! :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Just now, black coffe said:

Ima smisla ! , al se  gubi  smisao  recivera  ! , al si na kraju priče u pravu , sam nek dečki odluče ? !  al 

Ja te najlepše molim da malo uobličiš ove tvoje idiotske postove, prestani da nam svima ovde vređaš inteligenciju!

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, black coffe said:

Uobličavanje je navodno troidimzioalna  varijacija na temu , Štro ću TI ja  ?  smiri se ? !  Ak  treba  ?  Koji Vam je ***** ? ! ma nek ja odem ,,,,

Zar je potreban bilo kakav dodatni komentar na ovo baljezganje? I ja da se smirim?!:lol:

Link to comment
Share on other sites

12 minuta ranije, siroma said:

Mislim da je elementarna kultura da se piše suvislo. Da rečenica ima subjekat i predikat. Pa i neko značenje. Uz pravilnu upotrebu znakova interpunkcije, razmak iza, veliko slovo na početku rečenice.

Jezik nije bitan. Razumemo se ako je ono prethodno ispunjeno.

Ima s misla ;? eto ja nako domači , al  ...   obečajem , ak se mene  tiče -   , al  :) :thumbsup2:D tek  naučio ove koje kakve apostrofe i na svekoliku forumsku akciju  ssrezao na moj minimum , al ? ima  nade ? ( bute me naučili )  ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Evo posle nekog vremena izveštaja šta smo uradili.

Drugar navalio pa je pazario B&O S 45 mk II. Ja sam bio malo skeptičan, ali stigoše u vrlo dobrom estetskom stanju, lepo očuvani Priključio sam ih na moj Hitachi  HA 6500 i moram priznati da sam se vrlo iznenadio Vrlo prijatan zvuk iz omanjih kompresionih zvučnika trosistemaca sa 20 cm basom! Ceo spektar je tu, čak ima i pristojnog basa na moje veliko iznenađenje. Ugodni na duže slušanje.

Tandberga smo danas uzeli u Mladenovcu. Imam goste na ručku pa psle toga sedi lemljenje din konektora na kablove i slušanje na Tandbergu. Izveštaj po slušanju,  baš sam znatiželjan!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...