Jump to content


Na gramofonu..


Aurelijano Buendija

Recommended Posts

On 1/28/2019 at 5:57 PM, DDD said:

Gekić mi je promakao, njegove ploče tek nisam viđao.

Gekica koji svira Shopena izdao je RTB, slucajno imam jednu njegovu plocu, to je period poslednje stampe vinila kod nas, svoj primerak sam nabavio uz jos nekih 10tak ploca koje su preostale u tadasnjoj radnji u Makedonskoj ulici.

 

DSCN2666 copy.jpg

DSCN2667 copy.jpg

Link to comment
Share on other sites

slike s' izložbe.

možda sam ja seljak ali meni je najdublji dijam ostavila interpretacija Aleksandra Šandorova iz VIS Idoli u ZR tadašnjem Domu Mladosti. Nije bio destruktivan po klavir kao onomad Kemal Gekić ali me je zalepio za navedeno delo k'o lepak za miševe  :)

resized.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 1/29/2019 at 3:00 PM, Patolog said:

Prva kolaboracija Doktora i Eno-a. 

:thumbsup2 Jedan od all-time favorita. Čak i druga strana/numera. 
Na nekom disku je bila objavljena i usporena verzija "Heavenly Music...", mislim na "pola brzine". "Radila" je i u tom obliku, ali ako bismo, nakon toga, sve što znamo preslušavali i usporeno, gde bi nas to odvelo... 

Kod mene: 

20190130_145033.jpg.aaa561566e338f594d3e2f703c742240.jpg 

Slušam kad vreme tome nije, u rano popodne, ali, iz nekog razloga, lepša polovina nalazi da je vrlo iritantno, pa moram. Meni, pak, ova muzika zvuči optimistično.

Kasnije "silovanje" s (originalno) neplaniranim "partovima" bi bolje bilo da je izostalo. 

Link to comment
Share on other sites

@Woland Kolika je razlika između japanskog reizdanja i originalnog ruskog? Da li ti je poznato još neko izdanje istog materijala koje bi bilo uporedivo sa japanskim?

U kolekciji imam rusko i američko-rusko izdanje Dobro temperovanog klavira u izvođenju Rihtera, pa me zanima ima li smisla potezati za još nekim izdanjem.

Najzad: imaš li saznanja o tome da li je to japansko reizdanje AAA, ili (možda) ADA?

Link to comment
Share on other sites

^ nemam Rusko izdanje, tako da ne mogu direktno da poredim, ali generalno Japanska izdanja su bolje rezana i na kvalitetnijem su vinilu.. ako imaš dobro Melodijino izdanje, mislim da nema potrebe da tražiš bolje - uostalom, predmetni Bah je Melodijin snimak.. izdanje je iz osamdesetih, ne piše (možda i piše ali na Japanskom ) kakvo je ali verujem da je AAA..

imam desetak Japanskih izdanja vinila, nabavio sam ih iz radoznalosti, i nisam se pokajao sva su odlična..

8ed90b89a5598637c71e23a28ec0e52e.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ko ide na berzu onda i poznaje Jocu,radio je u beogradjanci u pgp-u pa mozda neko i odatle.On i njegova zenica su redovni na svakoj berzi..Uvek imaju izdvojene Japan press vinile.Kupio sam vec dosta od njih i redovno su bili u odlicnom very good + ili cak near mint stanju i nikad se nisam pokajao kad sam od njih pazario,niti sa Japan pressom...topla preporuka za nekog ko zivi decenijama od i za ploce...pricao mi je i sam je zavisnik od vinila,vrlo prijatan sagovornik.Stara skola kulturnih,ljubaznih i skolovanih trgovaca.

Evo jednog "jocinog" japanca koji je bio ovih dana na gramofonu...odlican trubac 

WP_20190208_10_01_06_Pro.jpg

Link to comment
Share on other sites

@sondek:ne postavljaj ploce na poklopac gramofona,direktno,makar bio i u najlonskom spoljnjem omotacu....ne postoji gramofonski poklopac koji ce se odupreti dugogodisnjem postavljanju/skidanju/mucenju/povlacenju ploca a da prije ili kasnije ne bude vidljivih tragova na njemu...

just my 2 cents

Link to comment
Share on other sites

ne brigaj...moji poklopci i gramofoni posle 30g ko nekom posle dve-tri..a obicno se ljudi najeze kad skidam poklopac sa šarkama "on air"...turbomaksimusa sam nasikiro :D inace slusam bez poklopca,pa trčka svaki dan...cudo bozje kako već neki nije fasovao...al da ne ureknem

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Aoxomoxoa said:

IMG_0432.JPG.fea8dedb2a025f4999feb9a23425225d.JPG

 

First press,made in Holand.

Kada sam donosio ploce iz Londona,davnih sedamdesetih godina proslog veka,najredja ploca od Fleetwood Mac koju sam mogao naci.Kupio sam jednu ,second hand, po ceni od 5f,kada su druge kostale oko 1.5-2f.

 

2 sati ranije, zbrujic said:

Kod mene je ta ploča bila "nedostupna" početkom 80tih. Ali, ako dobro pamtim,  ona 2LP kompilacija izdata kod nas je sadržala sve pesme s tog albuma. 

tacno...

imate dobrozvucece reizdanje toga na MOV-u danas

https://www.juno.co.uk/products/fleetwood-mac-mr-wonderful/491271-01/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...