Jump to content


Na gramofonu..


Aurelijano Buendija

Recommended Posts

Sax veče,one and only Coleman Hawkins. :klanjanjeVeceras ova tri albuma. Opravdano zvan otac tenor saksofona.Svako koga zanima jazz mora imati neku plocu Colemana Hawkinsa jer su ih imali, i svi vazni saksofonisti u jazz istoriji.Bio je prvi koji je uzdigao sax kao solo instrument i 40g je bio mera svim drugima

R-5250721-1434978334-7344.jpeg.jpg

R-5392464-1392230985-9631.jpeg.jpg

meets-coleman-hawkins.jpg

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, violent femmes said:

Sjajan mastering,korišćene originalne analogne trake,sve odrađeno u Abbey Road studiju.Zvuk je tako moćan,da je čak i na mojim budžet uređajima mastering za klasu bolji od Rtb licence.Izdanje na fontani ,trifold omot ,3x10inch albumi.....jednom rečju SJAJNO.

IMG_20200424_214832_482.jpg

Na koliko obrtaja ti ovo radi?

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, violent femmes said:

Sjajan mastering,korišćene originalne analogne trake,sve odrađeno u Abbey Road studiju.Zvuk je tako moćan,da je čak i na mojim budžet uređajima mastering za klasu bolji od Rtb licence.Izdanje na fontani ,trifold omot ,3x10inch albumi.....jednom rečju SJAJNO.

IMG_20200424_214832_482.jpg

Odlican album, narocito za “late night listening”.Moje izdanje je Sam Records i ima samo jedan LP, nisam znao da postoje izdanja sa 3 LP :(

Link to comment
Share on other sites

Za to Sam records izdanje sa citao da je dobro,planiram i ja zamenuti RTB izdanje.Mozes li dan potvrdis? Vrlo bitan faktor mi je surface noise,za taj album,zato i planiram novu plocu.Inace uvek dajem prednost starim izdanjima,sa novim nikad ne znas na cemu si.Narocito zbog hajpovanja po netu.

Tragom takvih hajpovanja kupim Speakers Corner izdanje Lou Reed Transformera ...prenapucan bass,bzvz skroz.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...