Jump to content


Na gramofonu..


Aurelijano Buendija

Recommended Posts

23 hours ago, violent femmes said:

Za kraj "Nick Cave-The Good Soon" ,odličan album,ruku na srce nije tako jak kao recimo "Tender Pray" ili "Let Love In".

IMG_20200315_211846_745.jpg

Sasvim dobar....ne znam da li si pratio Ghosteen...to mu je sad neka "konceptualno tamna" faza zbog poznatih dogadjaja ( jos od Skeleton tree )...Ali njegov album koji mi duuuugoo nije izlazio iz glave ( a i sada ga cesto slusam ) je Push the sky away...nekako mi sve potaman tu...Nikako das si oprostim nedolazak na zadnji koncert u Arenu :(

Link to comment
Share on other sites

18 sati ranije, Klops said:

Sasvim dobar....ne znam da li si pratio Ghosteen...to mu je sad neka "konceptualno tamna" faza zbog poznatih dogadjaja ( jos od Skeleton tree )...Ali njegov album koji mi duuuugoo nije izlazio iz glave ( a i sada ga cesto slusam ) je Push the sky away...nekako mi sve potaman tu...Nikako das si oprostim nedolazak na zadnji koncert u Arenu :(

Iskreno,ne pratim šta je snimio već neko duže vreme.Početkom '90-tih sam nabavio sve albume do "Good soon" i komforan sam sa tim naslovima.Pre nekoliko godina sam našao i "Door,door",neki presing iz neke 2000-te,koji zvuči odlično.Eventualno bih uzeo Boatmans....Murder....i Let...mada ih i ne jurim nešto preterano.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, violent femmes said:

Iskreno,ne pratim šta je snimio već neko duže vreme.Početkom '90-tih sam nabavio sve albume do "Good soon" i komforan sam sa tim naslovima.Pre nekoliko godina sam našao i "Door,door",neki presing iz neke 2000-te,koji zvuči odlično.Eventualno bih uzeo Boatmans....Murder....i Let...mada ih i ne jurim nešto preterano.

Evo ga gore...dodatak :) :)...

inace,,daj sansu i "Push the sky away"..vjerujem da ce te dugo zabaviti...malo drugacije, sekundica, ali sjajno :)...probaj neki CD, mp3 pa vidi..samo preporuka :)...nije album " na prvu" a to je u stvari najbolja preporuka 

Link to comment
Share on other sites

15 sati ranije, Klops said:

Evo ga gore...dodatak :) :)...

inace,,daj sansu i "Push the sky away"..vjerujem da ce te dugo zabaviti...malo drugacije, sekundica, ali sjajno :)...probaj neki CD, mp3 pa vidi..samo preporuka :)...nije album " na prvu" a to je u stvari najbolja preporuka 

Veruj mi,nisam zainteresovan ni najmanje da nabavljam zadnje Cave-ove albume.No,nije samo njegove,nešto me ne tangiraju ni noviji albumi Younga,Morrisona...etc.Recimo da me ne pogađaju specijalno,neki su samo čisto rutinski odrađeni.Jbg-a zafalilo novca,pa daj da se nešto snimi.Ima tu i odličnih albuma,bez sumnje,ali sve je to već davno prežvakano.

Više me boli što neki albumi koje zaista volim,uopšte nisu ugledali svetlost dana na vinylu.Lepo bi bilo da napokon odrade vinylno "Laurie Anderson-Life on a String" ,"Stephan Micus-Athos" ,"Linda Thompson-Versatile Heart" ,"Czars-Goodbye" ,"Vassilis Tsabropoulos-Achirana" ...i slične albumčine,nego da se zajebavam sa Caveom.:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...