Jump to content


Na gramofonu..


Aurelijano Buendija

Recommended Posts

6 sati ranije, prophet said:

Ne znam zasto, na pomen Locomotiv GT uvek se setim ove pesme:
 

hmm intersantno,poimanje cele te stvari bi trebalo u neku ruku da sadrzi u sebi i razumevanje teksta..lucidno-perfidno-znalacki upotrebljeni kontraverzni pojmovi u stihovima,sadrze veliku dozu sarkazma prema nekim zivotnim tokovima,pesma ima jedan fin pod&ebavacki karakter i prema tadasnjoj zvanicnoj politici..cini se to onako naivno,al ova pesma je orala i tada duboko,tekstualno gledajuci,i duboko oranje je to jos i danas ....B)

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, sondek said:

Imam problem sa tim čovekom.Nikad ne mogu da odslusam jedan njegov album i onda predjem na nesto drugo...Uvek bar dva.Znaci propade plan da se slusa svasta nesto ... :D

Evo veceras sam bas umoran, recimo da probam samo recimo Tupelo honey...

Dosta je 1kom dnevno.Sada ga vinylno prebrojah,imam cirka 19 njegovih komata,i to onih ponajboljih.Još malo pa dnevno po jedan za full mesec.:D

Fali mi samo "Saint dominics..." ,no doći će i on kad-tad.

Link to comment
Share on other sites

Fantastičan solo album.Meni lično više leži nego Talk Talk.Isti trip imam i sa David Sylvianom,njegova solo karijera mi nekako muzički zrelija od radova sa Japanom.Albumi "Secret of Beehive","Briliant Trees","Gone to Earth" su sve sami Art-rock biseri.

Btw-Koje izdanje poseduješ.Ova starija/kvalitetnija se dosta cene.Ne znam kakav je ovaj Optimal-Media press,oni po običaju,nešto odrade u fullu,a nešto bude čist shit.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, violent femmes said:

Koje izdanje poseduješ

Imam dva, jedno očajno iz 2011. (Ba Da Bing!) i ovo novo od pre nekoliko meseci (Universal). 

Ni ovo novo se nije "proslavilo". Sound je OK, ploča je malo kriva, nije strašno, ali ima dosta površinskog šuma i krckanja. A ovo je, valjda, poslednji album kod kojeg to može proći "neopaženo". Nisam je još "lepio", ali mislim da će to dosta popraviti stvar. 

Link to comment
Share on other sites

Da,to je svojstveno za ploče koje su izašle iz GZ i Optimal Media fabrika.Negde sam pronašao podatak da GZ Media ima kapacitete da dnevno izbaci od 8000-10000kom vinyla.Možeš da zamisliš tu kontrolu kvaliteta sa takvim štancovanjem.

Sada sam pogledao šta pišu korisnici tog izdanja, standardno se svodi na kupovinu mačke u džaku,kada su u pitanju izdanja ove dve fabrike.No,sudeći po komentarima,ima i serija koje nemaju izražen surface noise,no to treba da kupiš 5 primeraka pa da te usere jedan ali vredan.:D

 

Link to comment
Share on other sites

svaka čast za izbor, mada ja još više volim iz bizarnih razloga kasnije albuma kao što je ovaj na vrhu strane, poetic champions compose. i ceo niz tih albuma iz druge polovine sedamdesetih i prve osamdesetih koji malo vuku na simfo ali dominira poezija i glas bez obzira na tu čudnu produkciju.

 

mnogo bih voleo da ga uhvatim još jednom negde dok je živ. možda najbolji koncert u životu van the man i bob dylan double bill, 2 koncerta za cenu 1 (100 tadašnjih maraka) u parizu 1998 u noći kada je argentina izbacila na penale englesku a bekam fasovao crveni karton...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...