Jump to content


Na gramofonu..


Aurelijano Buendija

Recommended Posts

Axa . . .  upravo tom periodu KC-a . . . . ta gore tvoja  postovana "Disciplina" je samo jedan deo Triptih-a KC-a iz tog' razdoblja. :)

IMO - pre 15+ god. sam nabavio i ovu, a i Beat . . .  medjutoa sam se nekako uvek izmicao i nikada nisam uzeo/kupio na vinilu tu "trecu" iz Triptih-a.

Buja ima, ja to svojevremeno ( a ima od tada poodavno ) rezervisao, ali  . . . eto . . . zahvaljujuci ovoj tvojoj novootvorenoj temi, izgleda da cu se opet videti sa drugarom, kao sto cu i kompletirati KC Triptih.

A od njih mi (izgleda) samo to jos i fali na vinilu ( da iskljucim butleg izdanja, kao i neke duplikate/triplikate u mojoj kolekciji, npr. Lizard koji je za mene KC Peak i samim tim - Remek Delo ). 

 

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, Woland said:

jel vi to o ovom:

14a33873bb981964d70795ae16feb70f.jpg

O da. Ali ta obična, engleska izdanja sam davno otudjio, bolji su remasteri ali zato još uvek čuvam, na zidu, ni manje ni više nego tursko izdanje Discipline. Tursko! kecman.gif

 

E, to se ne vidja često. Sem na gore linkovanoj slici pivske flaše s lepom etiketom.

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, Patolog said:

Axa . . .  upravo tom periodu KC-a . . . . ta gore tvoja  postovana "Disciplina" je samo jedan deo Triptih-a KC-a iz tog' razdoblja. :)

IMO - pre 15+ god. sam nabavio i ovu, a i Beat . . .  medjutoa sam se nekako uvek izmicao i nikada nisam uzeo/kupio na vinilu tu "trecu" iz Triptih-a.

Buja ima, ja to svojevremeno ( a ima od tada poodavno ) rezervisao, ali  . . . eto . . . zahvaljujuci ovoj tvojoj novootvorenoj temi, izgleda da cu se opet videti sa drugarom, kao sto cu i kompletirati KC Triptih.

A od njih mi (izgleda) samo to jos i fali na vinilu ( da iskljucim butlleg izdanja, kao i neke duplikate/triplikate u mojoj kolekciji, npr. Lizard koji je za mene KC Peak i samo - Remek Delo ). 

 

Ma, šta će ti King Crimson ploče kad Stiv Vilson rimasteri odlično zvuče.

Bolje kupi nešto što nikada neće biti kvalitetno remasterovano, kao onaj siroti lala Kovačev i tako to.

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, Patolog said:

^

Jbte, zamisli i Turci izdali Disciplinu. 

Koja je to onda "grupetina" , msm, taj KC. :)

Da, krejzilo. Nikad nisam imao nijednu tursku ploču. Mislim da nikad nisam ni video.

To mi je prodao neko ovde, sa foruma. Zvuk je krš ali, nema veze, turska ploča bre!!!  

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Bujodrag said:

Ma, šta će ti King Crimson ploče kad Stiv Vilson rimasteri odlično zvuče.

Bolje kupi nešto što nikada neće biti kvalitetno remasterovano, kao onaj siroti lala Kovačev i tako to.

Sve sto vidim od KC na vinilu, uzimam. :)

Boles' je to, dobro znam, ali sta cu . . .  a kao sto rekoh i tebi onomad . . .  kreten sam kako npr. imam "In the Court of . . . " x 3, a " Three of a . . " imam NULA komata na vinilu ( CD original ne racunam, jbga, citam ovih dana na forumima kako je to medija koja izumire :blink: ).

Link to comment
Share on other sites

O da. Ali ta obična, engleska izdanja sam davno otudjio, bolji su remasteri ali zato još uvek čuvam, na zidu, ni manje ni više nego tursko izdanje Discipline. Tursko! kecman.gif
 
E, to se ne vidja često. Sem na gore linkovanoj slici pivske flaše s lepom etiketom.
moja Disciplina je Grčko izdanje i taj dvostruki trio ili three of a perfect pair meni je njihov najbolji period.. uvažavam naravno korene..

evo hint za@Patolog znam da ima.. vrte se nokturna ( 2 of 14 )

18d9841804a182a365251df2c9e394e3.jpg
Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, Woland said:

moja Disciplina je Grčko izdanje emoji3.png i taj dvostruki trio ili three of a perfect pair meni je njihov najbolji period.. uvažavam naravno korene..

(....)

Al' dobro, ima dosta grčkih izdanja koječega. Neka čak i dobro zvuče, imao sam neka ali se ne sećam koja. Borko Jugovinil je naročito hvalio neke grčke ploče. One nisu kuriozi....kuzior...kuzori...ma, ono, nisu retke.

Link to comment
Share on other sites

18 minuta ranije, Woland said:

moja Disciplina je Grčko izdanje emoji3.png i taj dvostruki trio ili three of a perfect pair meni je njihov najbolji period.. uvažavam naravno korene..

evo hint za@Patolog znam da ima.. vrte se nokturna ( 2 of 14 emoji3.png )

18d9841804a182a365251df2c9e394e3.jpg

'ebesh Nokturna . . . do'vati se ti 4 Balade, pa potom 4 Skerca . . .  to je praznik. :)

Link to comment
Share on other sites

14 minuta ranije, Bujodrag said:

Al' dobro, ima dosta grčkih izdanja koječega. Neka čak i dobro zvuče, imao sam neka ali se ne sećam koja. Borko Jugovinil je naročito hvalio neke grčke ploče. One nisu kuriozi....kuzior...kuzori...ma, ono, nisu retke.

Od grckih - MC5  " Kick Out . . . "  . . . trci u krugovima oko Suzy izdanja. 

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, Bujodrag said:

E, sram vas bilo, kad me vučete za vinil jezik a mogao sam lepo slušati noćas skinute neke Jaga Jazzist.

Eto sad izgiboh dok nisam našao ovu ploču

 

8uSpjZA.jpg

 

 happy.gif

Uhhhhh . . . . koja je to "bruketina" od albuma. Exposure . . .  tu kolaborirao i P. Hammill, a i ovaj poznati svima drugima P. Gabriel. 

Nego . . .  sada me teras da idem do police . . . . No Pussyfooting. A ?

Da slikam ? E to je tek Remek Delo od Dr-a. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, Zexx said:

Ima i pogodnijih načina za ovakav tip komunikacije, Twitter, recimo, a možda biste mogli i telefone da razmenite...B)

Slazem se. 

Ima.

A ima i pm ovde. Tebi za info, dogovorili smo se oko svega. :)

Druge vidove socijalnih mreza, npr. Tviter koji si pomenuo . . .  ne koristim. 

Next. :wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...