Jump to content


Na gramofonu..


Aurelijano Buendija

Recommended Posts

25 minuta ranije, NL. said:

Sa kolegom @Father -om sam imao čast i zadovoljstvo da ovo prvi put poslušam na svom gramofonu.

Eh da je samo to bilo fantastično!!!

Ona Sheffield Lab klasika je bila najimpresivnija. Poređanost redova muzičara, timpani ... Uživancija! Šta će tek biti kada dođe gramofonski novitet ... :cheers

Link to comment
Share on other sites

Kakvi su ovi Japanci "ludaci", kako li samo prave ovako "ludacke" press-ove! :klanjanje

Bukvalno nikada nisam osetio ovakvu realnu prisutnost klavira i kontrabasa u mojoj slusaoni, bez obzira na izvor i medij...

Savrsenstvo od vinila! King Record/Paddle Wheel izdanje iz 1980. 

 

20220325_151516.thumb.jpg.e209de59d9d2b6621a8f7c8e6bd1a1cf.jpg

Link to comment
Share on other sites

Medju dvadesetak vintage, nekorišćenih ploča,koje su mi stigle iz Japana, izdvojio bih ove tri, pre svega zbog vrhunske produkcije a i zvučnog kvaliteta:

1. Quiet Henry/Kenny Dorham, New Jazz 8225, Victor Musical Industries, vrhunska produkcija, zvučno fantastično 

2.Grantstand/Grant Green, Blue Note 84086,Victor Musical Industries, Stereo (ovu ploču imam na američkom prvom izdanju ali mono i ovaj japanski stereo je mnogo bolji), zvučno sjajno

3.A slice of the top/ Hank Mobley, Blue Note 995, američki pres, zvučno jako dobro ali klasu ispod prethodnih

IMG-20220403-WA0018.jpg

IMG-20220403-WA0017.jpg

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, pollux said:

a sjajno na mono.

Можда си писао негде, а нисам видео - која је моно звучница?

Јурим нешто, по могућности са интегрираним хедшелом, али слаб избор - SPU нећу због високог излаза, EMT хоћу али се новчаник буни. Лепо би било да постоји нешто између.

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, InSides said:

Можда си писао негде, а нисам видео - која је моно звучница?

Јурим нешто, по могућности са интегрираним хедшелом, али слаб избор - SPU нећу због високог излаза, EMT хоћу али се новчаник буни. Лепо би било да постоји нешто између.

Koristim vintage SPU za 33 diam 25a

IMG-20220403-WA0026.jpg

IMG-20220403-WA0027.jpg

IMG-20220403-WA0025.jpg

Link to comment
Share on other sites

Дали имаш идеју који је тачно модел ово горе? Наиме, дали има голи (nude) или лепљен (bonden) врх?

И важније, који је излазни напон ове звучнице?

Хвала! :)

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, InSides said:

Дали имаш идеју који је тачно модел ово горе? Наиме, дали има голи (nude) или лепљен (bonden) врх?

И важније, који је излазни напон ове звучнице?

Хвала! :)

Naravno SPU-C mono diam 25, 1.5mv.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...