Jump to content


Na gramofonu..


Aurelijano Buendija

Recommended Posts

Moja je takođe bila oglašena kao VG+ , ali ipak malo pucketa u pauzama...

Promakla mi je jedna near mint na Discogs pre par nedelja... bila je prilično skupa, pa dok sam se ja predomišljao kupio je neko drugi... :(

Ali kada krene numera pucketanja se ne čuju, jako lep snimak, neuporediv sa Tidal reprodukcijom! Ima neverovatnu dinamiku, fantastičan, prirodni bas - čuje se kao lajv! Baš uživancija! :listen

 

Link to comment
Share on other sites

Moja je zapravo Near Mint ploca,omot nije savrsen.Ta ploca je idealna za poredjenje medju izdanjima,ovo mi je četvrta i konacna.Steely Dan sad vec sve albume imam na USA izdanjima,a proslo se dosta toga.Recimo kod nase Aje visoki skroz osisani,pomisli covek tako snimljeno.Slicno i sa Gaucho albumom,produkcija perfektna pa mislis to je to super zvuk... "kad ono međutim" ,ima tu jos mnogo toga sto se ne cuje ili se cuje lose. Steta slusati Steve Gadd i Shorterov solo kako ne treba.

Na starim albumima mozda nije produkcija gurnuta u prvi plan,vec odlicna svirka ali svaki instrument jasno je cujan i to je sve u svemu jedna majstorija.DF je posle poprilicno poludeo(u pozitivnom smislu) od produciranja,do 500 nasnimavanja je isao dok ne dobije perfekciju,a za produkciju je koristio cuvene Magneplanar Tympani trokrilne ormane.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ova ploča fenomenalno zvuči! putovala je mesec ipo iz Kanade, jutros mi je stigla i odmah se zavrtela. Bas, dinamika, srednji visoki... sve! Ali pre svega neverovatna dinamika. Nisam neki ljubitelj filmske muzike, ali ovo zvuči kao da sviraju uživo u sobi, ne može da se ne dopadne! :D 

22F85234-0545-4F7B-8057-00985CB98448.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ne znam da li sam vec postavljao ovaj album ovde.Moguce da jesam obzirom da volim Neil Younga...ali i za mene jo ovo veceras potpuno nova ploca obzirom na novu phono sekciju racunajuci koliko stvari cujem po prvi puta sa nje.Lep kako snimak i JP izdanje,vredi imati na vinilu :heat

Front Cover copy.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
muzika za komšije, prvo pomisle da si pustio dokumentarac pa zatim da se ruši kuća. Kad se uvere da nije ni jedno ni drugo onda im ostaje samo ubeđenje da se na ovakvu krizu drogiraš sa skupim drogama.IMG_20201211_5643.thumb.jpg.4aaf5696e1547dbc0965ef94a1a0ccc1.jpg

IMG_20201211_4382.thumb.jpg.c30d54f910e8343a1c2fc3b076895aa3.jpg

Slusam ovaj album poslednja 3 dana na preporuku dobrog drugara iz D. Inace u tom dokumentarcu/radio drami je glas Davida Sylviana.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...