Jump to content


Na gramofonu..


Aurelijano Buendija

Recommended Posts

On 4.5.2020. at 14:22, DejanM said:

Stigla jos dva albuma Jazz Images ...  Mislim da cu sada da napravim malu pauzu.

IMG_0816.JPG

Hteo bih ljubiteljima Clifford Browna da skrenem paznju na ovaj njegov live album: In Concert. To je njegov manje poznat album i na Googlu necete naci recenziju o njemu, osim osnovnih podataka poput ovih:

https://www.discogs.com/de/Max-Roach-And-Clifford-Brown-In-Concert/release/7215467

Poslednjih nekoliko dana sam preslusivao zive nastupe Clifford Browna, ukljucujuci i legendarne nastupe sa Art Blakey-ijem u Birdlandu kao i trostruki CD sa live nastupima u Cotton Club-u i mogu samo da kazem da je ovaj In Concert u najmanju ruku ravnopravan sa ovim zivim nastupima Browna.

In Concert je nastao tokom leta 1954. kada su Clifford Brown i Max Roach odlucili da naprave band. To se desava nekoliko meseci nakon pomenutog nastupa  Browna u Birdlandu. Trebali su im ostali clanovi banda tako da se na ovom albumu nalaze snimci sa dva nastupa tokom leta na Zapadnoj Obali sa dva razlicita banda. Na A strani su snimci sa bandom koji je kasnije i svirao sa Roach-om i Brown-om (nesto kasnije im se pridruzio i Sonny Rollins na par albuma) dok se na B strani nalazi band koji nije prihvacen. Na njemu saksofon svira Ted Edwards. Ja ne znam sta je bio razlog da ova postava nije prihvacena, ali ova strana albuma je fantasticna. Tu imate sjajnu verziju Browna na temu Tenderly kao i neverovatnu Edwards-ovu stvar Sunset Eyes. I dok bih za A stranu mogao da kazem da je standardno dobra Brown svirka za ovu drugu mi se cini da je mozda i nesto najbolje sto je Brown sa bandom odsvirao. Zato zbilja toplo preporucujem ovaj album Clifford Browna. Cini mi se da se radi o jednom ne tako poznatom biseru koji medjutim zavredjuje svaku paznju.

Link to comment
Share on other sites

On 8.5.2020. at 8:12, DejanM said:

Hteo bih ljubiteljima Clifford Browna da skrenem paznju na ovaj njegov live album: In Concert. To je njegov manje poznat album i na Googlu necete naci recenziju o njemu, osim osnovnih podataka poput ovih:

https://www.discogs.com/de/Max-Roach-And-Clifford-Brown-In-Concert/release/7215467

Poslednjih nekoliko dana sam preslusivao zive nastupe Clifford Browna, ukljucujuci i legendarne nastupe sa Art Blakey-ijem u Birdlandu kao i trostruki CD sa live nastupima u Cotton Club-u i mogu samo da kazem da je ovaj In Concert u najmanju ruku ravnopravan sa ovim zivim nastupima Browna.

In Concert je nastao tokom leta 1954. kada su Clifford Brown i Max Roach odlucili da naprave band. To se desava nekoliko meseci nakon pomenutog nastupa  Browna u Birdlandu. Trebali su im ostali clanovi banda tako da se na ovom albumu nalaze snimci sa dva nastupa tokom leta na Zapadnoj Obali sa dva razlicita banda. Na A strani su snimci sa bandom koji je kasnije i svirao sa Roach-om i Brown-om (nesto kasnije im se pridruzio i Sonny Rollins na par albuma) dok se na B strani nalazi band koji nije prihvacen. Na njemu saksofon svira Ted Edwards. Ja ne znam sta je bio razlog da ova postava nije prihvacena, ali ova strana albuma je fantasticna. Tu imate sjajnu verziju Browna na temu Tenderly kao i neverovatnu Edwards-ovu stvar Sunset Eyes. I dok bih za A stranu mogao da kazem da je standardno dobra Brown svirka za ovu drugu mi se cini da je mozda i nesto najbolje sto je Brown sa bandom odsvirao. Zato zbilja toplo preporucujem ovaj album Clifford Browna. Cini mi se da se radi o jednom ne tako poznatom biseru koji medjutim zavredjuje svaku paznju.

Zbunjuju malo ti omoti.Imam taj album na tom starom izdanju sa crvenim omotom.Odlican 5 !

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, NL. said:

IMG_4335.JPG.682e63092a22414b8bf7904f521a84fb.JPG

 

Super muzika! Monty Alexander je odličan!

A još kada posle Tidala pustim ploču, kao da sam istresao vodu iz ušiju... 

Hvala @Mingus,Mingus :)

 

Sa istog oglasa, drugi Monty zavrsio kod mene, po strani sto je svirka fenomenalna, prosto je neverovatno kako dobro zvuci US first press izdanje, u odnosu na neka izdanja koja sam bas danas i veceras slusao tipa Mofi i Analog Production... Kakva prirodnost, slojevitost, scena, detalji, DINAMIKA, vrrrrh... naravno, ima i suma (blagog), al' hebes vinyl bez suma! Naravno, takodje hvala @Mingus,Mingus :) 

IMAG3921.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nova ploca za svaki primer.Cista,perfektno ravna,dobro snimljena.Omot kao iz najboljih dana vinila,debeo,cvrst karton,fantasticna stampa,gatefold sa knjigom slikama i tekstovima.Iznad svega odlicna muzika.

Stiglo u petak posle rekordnih 5 i po meseci cekanja sa discogsa,poslata jos u decembru. :o

 

20200509_235601 (1).jpg

Link to comment
Share on other sites

Ima vec nekoliko godina kako na trzistu mogu da se nadju "original" 10-inchna LP izdanja, iz 1940 i 1950-tih godina. Nije ih bas lako naci ali mogu da se kupe. To su remaster reizdanja originalnih 10-inchnih albuma, obicno na 33 1/3 obrtaja umesto na originalnih 78 zbog bolje kompatibilnosti sa modernim gramofonima, gde ima dosta njih koji vise ne podrzavaju tu brzinu obrtaja.

Ja sam tako pre nekoliko godina uzeo ovo Blue Note reizdanje na 10 incha Thelonious Monk Genius of Modern Music Volume 2. Jak faktor nostalgije, moram da priznam, postoji svaki put kada uzmem ovu plocu u ruke. Ne samo zbog originalnog omota ploce vec i zbog muzicara koji mogu da se cuju na ovim snimcima: danas zaboravljeni saksofonista Billy Smith, Gene Ramey, .... Zatim prva verzija cuvene Monkove stvari: Straight no Chaser.

10 inch LP.JPG

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...