Jump to content


Na gramofonu..


Aurelijano Buendija

Recommended Posts

19 sati ranije, violent femmes said:

Kakav je mastering ovog Milesa na Speakers corner pressu.Negde sam pročitao da je Al green-Call me ,sa podnaduvenim basom.vidim i sondek se žali na isti bas:),na Lou Reedovom -Transformeru.Jbl-iga ,ovakve greške ne treba da pravi kuća koja drži do kvalitetnog masteringa.

moj primerak je dobar,i kod mene u mom sistemu svira do 00 ..ali kao i u svemu i kod svakog izdanja,verovatno se moze naleteti na neki korov u zitistu..Herbie Hancock "Man child" mi nije bas recimo za padanje u nesvest na SC...ni svaki MFSL ili Analogue Production nije tiket za srecu...

Link to comment
Share on other sites

Stimela na 45rpm, u krsta i trbuh pogadja! 

 

And when they hear that Choo-Choo train
A-chugging, and a pumping, and a smoking, and a pushing
A pumping, a crying and a steaming and a chugging and
A whooo whooo!
They always cuss, and they curse the coal train
The coal train that brought them to Johannesburg
Whooo whooo!

IMAG3897.jpg

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, violent femmes said:

Dejane,

Imaš li možda na jazz images, Time out od Brubecka,nešto od Chet Bakera,tipa Chet Baker sings,Chet is back....etc.Kakva je tu situacija sa masteringom.

Time out ima:

https://www.amazon.de/Time-Vinyl-Dave-Brubeck-Quartet/dp/B07FT6DR48/ref=sr_1_3?__mk_de_DE=ÅMÅŽÕÑ&dchild=1&keywords=jazz+images+lp+time+out&qid=1588396474&sr=8-3

Chet Baker takodje:

https://www.amazon.de/Chet-Back-Vinyl-Jean-Pierre-Leloir/dp/B01I60XBGU/ref=sr_1_3?__mk_de_DE=ÅMÅŽÕÑ&dchild=1&keywords=jazz+images+lp+chet+baker&qid=1588396601&sr=8-3

https://www.amazon.de/dp/B0789TBXXG/ref=sr_1_5?__mk_de_DE=ÅMÅŽÕÑ&dchild=1&keywords=jazz+images+lp+chet+baker&qid=1588396624&sr=8-5

https://www.amazon.de/Sings-Vinyl-LP-Chet-Baker/dp/B0788XQ5X4/ref=sr_1_4?__mk_de_DE=ÅMÅŽÕÑ&dchild=1&keywords=jazz+images+lp+chet+baker&qid=1588396664&sr=8-4

https://www.amazon.de/Paris-Vinyl-Chet-Quartet-Baker/dp/B01N5ES5K1/ref=sr_1_7?__mk_de_DE=ÅMÅŽÕÑ&dchild=1&keywords=jazz+images+lp+chet+baker&qid=1588396689&sr=8-7

https://www.amazon.de/Alone-Together-Vinyl-Jean-Pierre-Leloir/dp/B01I60XBC4/ref=sr_1_8?__mk_de_DE=ÅMÅŽÕÑ&dchild=1&keywords=jazz+images+lp+chet+baker&qid=1588396723&sr=8-8

itd. Cheta ima jos ...

Ja nemam nista od ovih albuma a da sam ih kupio od Jazz Images. Ja kupujem ova Jazz Images da bih popunio praznine u kolekciji a Time Out imam od ranije i to takodje novo izdanje pa ga nisam kupio sad. Od Chet Bakera nemam nista. Do sada sam kupio 5 Jazz Images LPs (cekam da stignu jos 2) i svi su bili isti sto se kvaliteta zvuka tice. Izrada samih ploca je izvanredna: radi se o 180 gr vinilu, plioce su ravne, bez ogrebotina, ne krckaju, nema suma, tako da se dobije savrseno cist zvuk, koji zbilja podseca na zvuk CDa, mozda upravo zbog ne postojanja tih tipicnih vinil artefakata. Mislim da je nivo kvaliteta kod ovih izdanja, sudeci po iskustvu sa ovih 5 LPs, istovetan.

Link to comment
Share on other sites

Dejane,hvala za info.Ja imam time out na onoj našoj kilavoj suzy licenci,gde su iz nekog čudnog razloga analogne trake digitalizovali pa snimili na vinyl.Uopšte mi nije jasan taj proces i poenta istog.Suzy izdanje zvuči solidno,ali to mora da se čuje za klasu bolje.Ima neko MOV izdanje,koga hvale,ali i MOV rade masteringe sa audio cd,pa ni tu ne vidim svrhu.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, violent femmes said:

Dejane,hvala za info.Ja imam time out na onoj našoj kilavoj suzy licenci,gde su iz nekog čudnog razloga analogne trake digitalizovali pa snimili na vinyl.Uopšte mi nije jasan taj proces i poenta istog.Suzy izdanje zvuči solidno,ali to mora da se čuje za klasu bolje.Ima neko MOV izdanje,koga hvale,ali i MOV rade masteringe sa audio cd,pa ni tu ne vidim svrhu.

Ako misliš na Music On Vinyl, možda su pojedini naslovi sa audio cd ali ja do sada nisam takve čuo. Ovo nešto naslova što imam su odlični. :)

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, violent femmes said:

Da na holandski Music on Vinyl sam mislio.Ne mogu da tvrdim,ali mi se čini da sam negde pročitao da sve vinyl masteringe rade sa audio cd-a.

Rade sa razlicitih izvora,zavisno sta im je dostupno.Imam par albuma i zvuce odlicno

Link to comment
Share on other sites

SC = Speakers corner records pretpostavljam. 

12 minutes ago, violent femmes said:

Može se valjano uraditi mastering i sa audio cd na vinyl,ako se radi domaćinski

Nema ništa od toga. Urade pristojno ali kada od izdavača dobiju originalne fajlove u visokoj rezoluciji. SCR je odličan, sudeći prema ono nešto naslova koje imam  na njihovim izdanjima. 

Preporučio bih ti MoFi izdanja, klasa iznad prethodno pomenutih. I da ne zaboravim Blue Note,  Tone Poet serija, odlična izdanja sa analognih originala. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, violent femmes said:

Da,kucam sa telefona,pa mi ne ide,ali biće bolje,:).

Ja imam budget sistem,tako da MFSL izdanja nisu broj za moj sustav.Speakers Corner su već primereniji klasi uređaja koje imam.

 

Preporuka je bila dobronamerna. Kvalitetno izdanje donosi benefit u svakom sistemu. Ali tvoj izbor naravno spram tvojih želja i mogućnosti. :)

Link to comment
Share on other sites

On 2.5.2020. at 13:42, Aoxomoxoa said:

Slaem se u potpunosti. Ja sam "Saxophone colossus" (jazz images) zamenio sa Prestige izdanjem iz 2017g (made in EU). Razlika je primetna. 

Imam i "Waltz for Debby" na JI,isto zvuci kao i CD,cekam priliku i nju da zamenim.

Ja sam pre izvesnog vremena kupio dva Bill Evans albuma izdata kao jedan dupli LP: Sunday at the Village Vanguard i Waltz for Debby. Ako si ljubitelj Bill Evansa, moras da imas oba ova albuma. To je neko holandsko izdanje pod nazivom Vinyl Passion a na ploci stoji jos da se radi o DMM Cuttimg. To meni svira dobro.

IMG_0817.JPG

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...