Jump to content


Na gramofonu..


Aurelijano Buendija

Recommended Posts

 

3 sati ranije, Igor_xxxx said:

Odlican album, narocito za “late night listening”.Moje izdanje je Sam Records i ima samo jedan LP, nisam znao da postoje izdanja sa 3 LP :(

I Sam records izdanje po pisaniju online zvuči odlično.Ja sam ovim baš prezadovoljan.Zvuk je izuzetno balansiran,bas fantastičan,niti podnaduven ali ni mlitav,već lepo definisan/utegnut i uklopljen baš lepo u zvučnu celinu.Rtb izdanje je baš slabo urađeno,tu se jelte ne treba nešto ni posebno čuditi.Usrali su 90% presinga pa što ne bi i ovu.:D

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, sondek said:

Za to Sam records izdanje sa citao da je dobro,planiram i ja zamenuti RTB izdanje.Mozes li dan potvrdis? Vrlo bitan faktor mi je surface noise,za taj album,zato i planiram novu plocu.Inace uvek dajem prednost starim izdanjima,sa novim nikad ne znas na cemu si.Narocito zbog hajpovanja po netu.

Tragom takvih hajpovanja kupim Speakers Corner izdanje Lou Reed Transformera ...prenapucan bass,bzvz skroz.

Izvinjavam se, upravo sam doshao kuchi i pustio plocu da bih osvezio pamcenje.

Produkcija je veoma dobra, ali na tihim delovima gde je samo Miles i pijano, cuje se odredeni surface noise.Negde vishe, negde manje, ali cuje se.

Meni nije problem jer je album sjajan, ali da te predupredim :)

Ploca je bila kod @InSides na ciscenje prije upotrebe :)

4 hours ago, violent femmes said:

Ovo nije 3lp izdanje ,već 3x10inch....etc.

Duh.... Thanks :)

Link to comment
Share on other sites

Pred Novu Godinu pojavilo se dosta izdanja starih Jazz albuma u novom izgledu i pressingu, pod imenom najbolji fotografi Jazza, ili tako nesto slicno .... Naime umesto originalnih omota za reizdanja poznatih Jazz albuma koriscene su fotografije poznatih fotografa onog doba. To je medjutim manje vazno, jer je to ocigledno marketinska fora da bi se reizdali stari jazz albumi. Ono sto je vaznije jeste kvalitet tih reizdanja. A on je fantastican !

Prvo, radi se o 180 gr vinilu. Drugo ploce su savrseno ravne, bez ikakvih krivina. Nema ogrebotina. Ono sto je vazno jeste i cinjenica da nema krckanja i da je pozadina savrseno tiha. Ocigledno je da je remasterom uklonjen pozadinski sum sa ovih starih snimaka (albumi koje sam ja kupio su iz 1956. i 1957. godine). To zvuci kao da su snimci juce napravljeni. Ja sam se u prvi mah upitao da li sam stvarno pustio plocu ili jos uvek ide snimak sa diska.

Izdavac je firma Jazz Images. Albumi kostaju oko 13, 14 eura. Topla preporuka.

Jazz Images.jpg

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, sondek said:

Za to Sam records izdanje sa citao da je dobro,planiram i ja zamenuti RTB izdanje.

Imam SAM 10" izdanje.  Garantovano bolje od domaceg ( imam i njega ).

Razlika je sledeca :

SAM 10" - faksimil izdanje originalnog.

Domace i 3x10" - razne pesme koje nisu usle da originalno izdanje, razliciti "take"-ovi. Vredi.

Za surface noise ne mogu ti reci nista posebno, meni nije smetalo ali kod tebe je mnogo bolja zvucnica.

P.S. SAM je toliko dobar da cu kupiti jos komad kad se pojavi ponovo.... a mozda i ovo 3x10".

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, DejanM said:

Ja sam se u prvi mah upitao da li sam stvarno pustio plocu ili jos uvek ide snimak sa diska.

Izdavac je firma Jazz Images. Albumi kostaju oko 13, 14 eura. Topla preporuka.

Jazz Images.jpg

Hteo i ja da uzmem par naslova,onako rekreativno da ih probam.Inače jazz images radi masteringe sa cd-a,tako da je tvoja opaska da je snimak sa cd,na mestu.

Link to comment
Share on other sites

Hvala puno na odgovorima.Surface noise na Rtb je ne ponovljiv,i struze zivce za medalju.Kao nov  gori je od vecine ploca sa stranih izdanja koje su polovne sa very good oznakom.Muzika je pritom takva da jako smeta.Ipak je Majls taj koji svira i tisinom.Sreca pa In a silent way domacica nije na RTB,to mi je jedan od omiljenih majlsovih albuma.

Lift za gubiliste ploca koju ja imam je u perfektnom stanju, ali jednostavno Pgp je zeznuo stvar u startu.

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, sondek said:

Obozavam Cliford Browna,mnogo vise nego Miles-a.Ako nije problem fotka zadnje strane sa numerama,ili track listing.Imam dosta toga,pa da nije nesto od toga sto vec imam u toj postavi

Evo imas ovde - da ne stavljam fotku.

https://www.amazon.de/Three-Giants-Gatefold-Cover-Vinyl/dp/B07C5K53LJ/ref=sr_1_5?__mk_de_DE=ÅMÅŽÕÑ&dchild=1&keywords=jazz+images+clifford+brown+lp&qid=1587879043&sr=8-5

U principu sva ova izdanja Jazz Images su zapravo remasteri originalnih izdanja sa obicno par bonus snimaka kojih nema na originalu. U ovom konkretnom slucaju, ima 1 bonus snimak.

Ja narucio jos ...

Link to comment
Share on other sites

Thanks Dejane.:cheers

Ti remasteri sa starim snimcima stvarno imaju smisla.Imam jedan Cliffordov album Cherokee ,zapravo je kompilacija izdata 1987g.,italijansko izdanje koja obicno i nisu bas sjajna.Neverovatno dobar zvuk,sve se cuje maltene kao da je sad snimano,a snimci 1954-1955 .Album za svaku preporuku.Inace Clifford je bio jedan od retkih clean muzicara sto se tice droge ,cak i alkohola.U to vreme je to nazalost kod crnih muzicara bila najnormalnija stvar,skoro da su svi bili narkomani pa je ovaj podatak bio rekost u biografiji.Uspeo sam da iz njegove generacije cujem Benny Golsona uzivo koji jos uvek koliko znam svira iako je 1929. godiste :klanjanje , i ne treba ga propustiti.Takav cist ton tenor saksofona uzivo nikad nisam jos cuo,muzika prosto klizi ,a publika se lagano topi po sedistima dok im se taj ton urezuje u memoriju za ceo zivot.Jedan od muzicara gde sve izgleda i zvuci lako,a ustvari pred sobom imate Maestra.Njegova cuvena numera I remember Clifford,posvecena Browniju je imala strasan emotivni naboj kad se covek prisetio da su jos davne 1957. svirali zajedno.Wow!

 

 

cliford.jpg

Edited by sondek
pogresan clip
Link to comment
Share on other sites

I ja volim Brown-a. Sjajan trubac. Sudbina mu nije bila naklonjena ali da je poziveo, cuda bi napravio.

Sonny Rollins je jednom prilikom ispricao da mu je Clifford Brown bio uzor po pitanju skidanja sa heroina, jer je shvatio da mozes da budes vrhunski muzicar a da nisi na heroinu.

Treba slusati njegove albume koje je snimio sa Max Roach-om - to je bilo pred njegovu saobracajku i tu je bio u svom najboljem izdanju. Ja sam bacio oko na ovaj album, koji je najavljen za kraj ovog meseca:

https://www.amazon.de/Study-Brown-Vinyl-Clifford-Roach/dp/B07TLP9QM3/ref=sr_1_4?__mk_de_DE=ÅMÅŽÕÑ&dchild=1&keywords=jazz+images+lp+clifford+brown&qid=1587897820&sr=8-4

Na njemu se nalazi dosta pesama sa albuma koji imas i koji si postovao.

Link to comment
Share on other sites

 Nasao re-issue orginalnog izdanja - nije remaster :

R-11112928-1510948217-2642.jpeg.jpg

 Ja imam ovo na JAKO dobrom CD izdanju, a slusam sa neusviranom iglom i odusevljen sam koliko dobro zvuci.... CD ima vise detalja i vise vazduha, ali postoji neka prirodnost zvuka na vinilu koju CD izdanje nema - jednostavno bubnjevi zvuce mnogo bolje, posebno dobos i tomovi, mada i bas bubanj zvuci sjajno. Cinele su, mozda, ipak bolje na CD-u, ima vise vazdiuha.... Bas gitara se recimo, dosta zanimljivo cuje, tj. jasno se cuje da slusas pojacalo a ne instrument....

 Sve u svemu, sve dok nije remaster, ovo vredi uzeti na vinilu.

 Pre toga se vrtelo ovo:

51IAylSpy7L.jpg

 I to je bio, bar muzicki, jedan fin dan... s'obzirom da sam ceo dan radio.;) Oba albuma, realno, nemaju nijednu losu pesmu, sto je posebno zanimljivo za bend koji se zamalo zvao Mookie Blaylock ;) - jer im je to debi album.

Link to comment
Share on other sites

45 minuta ranije, nkrgovic said:

 Nasao re-issue orginalnog izdanja - nije remaster :

R-11112928-1510948217-2642.jpeg.jpg

 Ja imam ovo na JAKO dobrom CD izdanju, a slusam sa neusviranom iglom i odusevljen sam koliko dobro zvuci.... CD ima vise detalja i vise vazduha, ali postoji neka prirodnost zvuka na vinilu koju CD izdanje nema - jednostavno bubnjevi zvuce mnogo bolje, posebno dobos i tomovi, mada i bas bubanj zvuci sjajno. Cinele su, mozda, ipak bolje na CD-u, ima vise vazdiuha.... Bas gitara se recimo, dosta zanimljivo cuje, tj. jasno se cuje da slusas pojacalo a ne instrument....

 Sve u svemu, sve dok nije remaster, ovo vredi uzeti na vinilu.

 Pre toga se vrtelo ovo:

51IAylSpy7L.jpg

 I to je bio, bar muzicki, jedan fin dan... s'obzirom da sam ceo dan radio.;) Oba albuma, realno, nemaju nijednu losu pesmu, sto je posebno zanimljivo za bend koji se zamalo zvao Mookie Blaylock ;) - jer im je to debi album.

Lepo! Ne znam da li si slušao Badmotorfinger na vinilu, to je perverzija! I Jar of Flies/Sap je odličan, Music on Vinyl izdanje

 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, DejanM said:

Evo upravo stigla druga tura Jazz Images ...

LPs.jpg

Slusati snimke Charlie Parkera iz 1945, 1947, 1948 i 1951 bez krckanja, sustanja, skripanja, gde se svaki instrument jasno cuje, jeste pravi uzitak. Slusati mladog Milesa kako svira Be Bop, Max Roacha na bubnjevima .... Ali razlog zasto pisem ovaj post jeste komentar Miles Davisa na racun Birda ... prepisujem sa omota ploce:

"Bird played like a motherfucker. Didn't miss one beat, one note, didn't play out of key all night. It was something. We were fucking amazed. And every time he'd look at us looking at him all shocked and shit, he'd just smile that 'Did you ever doubt this ?' kind of smile. After we got through with the first set, Bird came up and said - again in that fake British accent - 'You boys played pretty good tonight, except in a couple of places where you fell off the rhythm and missed a couple of notes'. We just looked at the motherfucker and laughed. That's the kind of amazing shit that Bird did on the bandstand. You came to expect it. And if he didn't do something incredible, that's when you were surprised.

"

Link to comment
Share on other sites

Transformer na Tidalu zvuci brutalno.

Na starom holandskom izdanju koje sam imao mozda je malo svetliji zvuk i tanji u bassu ,mozda su malko hteli da ga doteraju pa preterali.Cudim da opste hvale po netu bas Speaker Corner izdanje.Ko ima neki zvucnik tanak u basu mozda mu se svidi ali meni je to muljavo,pokriva i muti drugi deo f.opsega ...jednostavno vidi se da je čackan original i to mi se me svidja.Neki su baš odusevljeni tom loudnesiranom sminkom u bassu,verovatno bih i ja bio da slusam neki minimonitorcic.Sto se mene tice iznevereno iscekivanje od kuce koja me dosad nije razocarala.Za toliko novca sam mogao dobiti first press u super stanju i odsada razmisljam samo tako.Inace planirao sam Toto IV i jos neke albume koje volim uzeti na SC,ali odustajem.

Link to comment
Share on other sites

Podnaduven bas ne može da zvuči dobro.Ako je sistem lepo balansiran a bas isforsiran,znači da su usrali mastering.Ja sam recimo oduševljen kako su lepo odradili 3x10 inch lift i neighbourhood.Odličan snimak za oba naslova.Ja sam zainteresovan za Al Greenov-Call me na speakers corneru,volim taj album.Čitam jedan,jedini review na discogs,od lika koji ima dva različita izdanja tog albuma i čova lepo kaže da je primerak SP izdanja sa jačom donjom lagom.:D.Nešto se plašim iskreno da ga uzmem ,a nije ni jeftin.Kada naleti uzeću ovog Milesa ,a izgleda da su lepo odradili Gris-gris.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...