Jump to content


Na gramofonu..


Aurelijano Buendija

Recommended Posts

E čačno si me, pa sad nema nazad.:D
Jeste da je taj mjuzikl bio velki i ozbiljan poduhvat ali.........................
Isto tako znam da nisi baš ljubitelj gitaroške muzike ali.........................
Poslušati pažljivo (i malo glasnije ako je moguće) prva tri albuma LGT a. I na njima, na žalost pokojnog, gitaristu Tamaša Bartu (Barta Tamás). I dalje mislim da je najbolji mađarski rok gitarista. I to se sve događalo od '71-73 godine!!! Respekt.

Omega je jedinstven fenomen iza "gvozdene zavese". Još jedan gitarista koji nije od Ričija učio da svira! Sećam se kad je novinar Peca Popović doneo "10000 lepes" u emisiju "Veče uz radio" I peograma radio Beograda 1970*. godine. Šok (pozitivan) i za mene, a i za sve u studiju. Velika, velika grupa do dana današnjeg. Psihodelik rok sa različitim primesama i igrarijama. Strašan koncertni bend!!! Imam sve na vinilu što su izdali. Ovo mi je drugi primerak "10000 lepes". Prvi smo moji drugari i ja bukvalno izdubili od puštanja na raznim Suprafonima i Toskama. Na CD imam dosta a od Ruja imam sve.:D

 

DSCN4555.JPG.b4dcb80e066ab1c54ce1400fed7977e4.JPG

Nemam gramofon od 1990. godine, na žalost, ali ploče još uvek imam.

*nisam siguran da li je bilo 1969. kad je ploča izdata, tj da li je Peca tada doneo ili 70.

Link to comment
Share on other sites

Kad smo kod gramofona, juče se na jednom Sony PS-X9 sa Shure V15 vrtela Melody Gardot, album "My One and Only Thrill" (Verve 2009). Odvojte malo vremena da čujete ovo. Reprodukcija je išla preko ugrađenog RIAA pretpojačivača a digitalizovano je pomoću Lexicon Omega ADC:

https://we.tl/t-2ZlFA2dXeQ

Ako se dobro sećam, File 05 je poslednja numera na A strani. Zanima me šta mislite o zvuku ovog gramofona.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...