Jump to content


Na gramofonu..


Aurelijano Buendija

Recommended Posts

Čudan album, ne po svačijem ukusu. Kao što sam već negde napisao, za Jarrett-a ne mogu biti objektivan pošto mi je br.1 jazz pijanista a ovo je poslednje što je stiglo u kolekciju.

Repertoar je svojevrsno muzičko putovanje kroz ceo opus Maestra.

Snimak mračan, delovi koncerta autorski nazvani Part I-XII pa nakon toga tri lirske minijature

Answer me, my love

It's a lonesome old town

Somewhere over the rainbow

Ovo sa I-XII me asociralo na Dobro ugođen klavir sa 12+12 delova. 12 - po jedan za svaku dirku u dur lestvici i 12 po jedan u mol lestvici.

Ako je ovo Jarrett smislio na taj fazon, mogu samo reći da nije imao potrebe da deklariše po duru ili molu zato što je to prevazišao pa je mogao da skrati na 12.

Nije po svačijem ukusu, priznajem da sam na momente čekao kraj nekog dela (napr II) ne bi li ponovo sunce malo zasijalo u III delu.

Ako vam se ništa od toga ne dopadne, ne očajavajte.

Poslednje tri minijature će vam opravdati uložen novac i vreme u ovaj album.

Izvinite što sam se raspisao ali ponela me pesma.

P.S. ako ECM objavi ikad album La Scala na LP-u onda ću da tvrdim da je to najbolji Over the rainbow objavljen na vinilu. Dotle ovaj ostaje moj lični favorit.

IMG_20200210_32515.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, anubisgrau said:

heh mislim da znam koju radio emisiju sluša zbrujić

Bili su u Arcadia-i skoro? 

Nije, nisam još preslušao poslednjih par emisija (zbog neredovnog ažuriranja :) ). Padoše mi na pamet, pretpostavljam, dalekom asocijacijom na neke od @prophet -ovih predloga poslednjih dana. 

 

Nego, kad anubis već neće da kaže, može li neko drugi da otkrije izvođača, album... sa kog je ova 40-minutna poema (pronašao sam da je reč o ovoj poemi: http://www.vavilon.ru/texts/svarovsky1.html), koja počinje posle osmog minuta: 

 

 

Link to comment
Share on other sites

22 sati ranije, zbrujic said:

Bili su u Arcadia-i skoro? 

Nije, nisam još preslušao poslednjih par emisija (zbog neredovnog ažuriranja :) ). Padoše mi na pamet, pretpostavljam, dalekom asocijacijom na neke od @prophet -ovih predloga poslednjih dana. 

 

Nego, kad anubis već neće da kaže, može li neko drugi da otkrije izvođača, album... sa kog je ova 40-minutna poema (pronašao sam da je reč o ovoj poemi: http://www.vavilon.ru/texts/svarovsky1.html), koja počinje posle osmog minuta: 

 

 

ubačene su emisije koje su nedostajale, ne sve ali ima 5 novih.

što se track ID pitanja tiče bio sam suspendovan ovde, nažalost tupavi forumski softver ne omogućuje odgovaranje na poruke u toku suspenzije. nažalost nemam tu informaciju, sam sam je tražio, taj sam miks slučajno našao na nekom ruskom trackeru bez ikakvih dodatnih informacija tako da ne znam da li je dvojac koji je naveden u autorskom smislu autor kompletnog zvuka ili samo miksa od drugih tema. izvinjavam se to je sve što znam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...