Jump to content


Na gramofonu..


Aurelijano Buendija

Recommended Posts

31 minutes ago, Majda said:

:thumbsup2

Svrati da cujes ploce  :)

........

Prince Lasha Quintet feat. Sonny Simmons - The Cry ! ( Contemporary 1963 )  reizdanje i

John Coltrane - Afro Blue Impressions,  cesta ploca kod nas koja je pocela sve vise da mi se svidja  :D

 

DSCN2791 copy  PRINCE LASHA.jpg

Dscn2799  COLTRANE AFRO BLUE.jpg

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Krca44 said:

Svrati da cujes ploce  :)

........

Prince Lasha Quintet feat. Sonny Simmons - The Cry ! ( Contemporary 1963 )  reizdanje i

John Coltrane - Afro Blue Impressions,  cesta ploca kod nas koja je pocela sve vise da mi se svidja  :D

 

DSCN2791 copy  PRINCE LASHA.jpg

Dscn2799  COLTRANE AFRO BLUE.jpg

Vazi. :thumbsup2 moze i Bobby Hutcherson sto si posla na prethodnoj stranici.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

pa ovako: snimanje materijala koji je na ploči je počelo 2017, dve godine nakon smrti Arsena Dedića i trajalo je do 2018. Snimano je u Beogradu, u Parobrodu. Na većini snimaka se čuje kako "diše" publika tek kad umetnici završe numeru, do aplauza su u grobnoj tišini što je za rešpekt. Kvalitet snimaka je izvanredan, tek na nekima (kao A2 sa Biserom Veletanlić) imam blagi osećaj ping-pong sterea, pa ni tom nemam veće zamerke.

Muzika? Ah, muzika...

da se razumemo, svega 3 numere su muzika ili tekst ili oba by Arsen. Ostalo je šareniš ali probran: Kornelije Kovač i autorski tekstovi Jelene Petošević i Bojane Vunturišević.

nadalje, ja sam potpuni laik za lik i delo većine muzičara pa i Arsena Dedića tako da i ovaj album slušam sa srcem ne sa mozgom i mogu da izjavim sledeće:

ubedljivo najbolje numere su one iz porodične kuhinje (Gabi Novak ft Matija Dedić), zatim Bojana Vunturišević, pa Lady Jelena i na kraju Bisera koja me je iziritirala sa patetičnim skoro operetskim stilom gutačice mikrofona i publike. Možda preoštro ali nakon tankoćutnosti Gabi, Bojanine bestelesnosti i boliđokis hrabre Jelene ova mi baš-baš nije legla. Eto.

4+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...