Jump to content


Na gramofonu..


Aurelijano Buendija

Recommended Posts

25 minuta ranije, rain dogs said:

Zalosno,da ovako lep vocal jazz album bude sjeban ovako losim masteringom.:(.Totalno bez zivota,krvi,dinamike,punoce zvuka.Ko je ovo radio ruke bi mu odsekao za primer drugima.

Ne znam za vinil, ali CD produkcija je odlična, kao i svi drugi njeni albumi. Ovaj konkretan album je svojevremeno nominovan za tri Grammy nagrade, od kojih je jedna "Best Engineered Album", pa je moguće da ti je zapao neki faličan primerak...

Link to comment
Share on other sites

lose odrađena ploča...pitao već na drugoj temi...Postoji neko kvalitetnije 2lp 45rpm izdanje...ali kako bi ga mi kupili da nismo prvo na ovo naleteli.Moje ima i dosta puckanja.Imam zapravo dva albuma,jedan je koliko toliko ok,a drugi je bas pucketav i ošišan u visokima...al ne sprecava to(bas previse) da se uziva u muzici

...već je jako sumLjivo da namerno skrnave ta obicna izdanja da ti dva puta istu stvar prodaju ...znaju za boles'

Link to comment
Share on other sites

Izdanja 2xLP/45rpm su za USA trziste i mastering je radio Kevin Gray,ne sumnjam da zvuci odlicno.Zanimljivo je da je mastering ove EU verzije na single LPju radio neki saban.A koliko mi je poznato isto single izdanje za EU trziste albuma "Worrisome Hotel" je odradio Kevin Grey.Nejasno je zapravo zasto i ovo izdanje nije on masterizovao nego zvuk pa i sam granulat zvuci kao trash.

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, anubisgrau said:

čiji presing kamasi, kako zvuči vinil?

neko EU izdanje je,bas ako oces mogu uslikati EAN broj,pa vidi dalje,al tek popodne..msm,cuo sam vec i boljezvucecu plocu,al daleko da je lose,barem za mene,uzimajuci u obzir kompleksnost muzickog materijala,i jednostavnost koriscenog set-up-a ..pressing je cist,nema stamparskih gresaka,i ne talasa..i ovo je vec uspeh u danasnje vreme kod nekih izdavaca..bilo juce na berzi,novo,neotpakovano za normalne pare...

http://neonmusic.pararadio.hu/nuke/catalog/popup_image.php?pID=7977&osCsid=72258a98af70f9e8d8e046f4664bf3b8

 

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, paja959 said:

neko EU izdanje je,bas ako oces mogu uslikati EAN broj,pa vidi dalje,al tek popodne..msm,cuo sam vec i boljezvucecu plocu,al daleko da je lose,barem za mene,uzimajuci u obzir kompleksnost muzickog materijala,i jednostavnost koriscenog set-up-a ..pressing je cist,nema stamparskih gresaka,i ne talasa..i ovo je vec uspeh u danasnje vreme kod nekih izdavaca..bilo juce na berzi,novo,neotpakovano za normalne pare...

http://neonmusic.pararadio.hu/nuke/catalog/popup_image.php?pID=7977&osCsid=72258a98af70f9e8d8e046f4664bf3b8

 

.

IMG_3107.JPG

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, paja959 said:

Codona...masterpiece...

IMG_3108.JPG

Ovo je jedna od mojih najoomiljenijih ploca jos iz studentskih dana. Istovremeno to je najbolji album koji su ucesnici na ovom projektu ikada snimili - i pre i posle prvog albuma Codone. Drugi i treci album su dobri ali ni izbliza tako dobri kao ovaj prvi. Zbilja masterpiece !

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, anubisgrau said:

Hvala Pajo, mislim da je to presovano u Slovackoj - slusao, ne svira zadovoljavajuce po mojim standardima, kompresija u zgusnutim deonicama  pa sam se posto volim umetnika otvorio za US press, daleko ozbiljnije ali papreno skupo - 2 albuma sam platio oko $120.

bit ce da je to to,zato sam i rekao da nije bas najbolje sto sam drzao od ovih novih izdanja u ruci+ se ja nekih zadnjih 2-3 nedelje igram sa zvucnicom koja fenomenalno svira klasican jazz malih sastava,al cim postane malo gusce,javljaju se neki problemi vec (Stanton 681EEE/Tonar 669)...never mind,prezivecu vec nekako i s ovom..kolko para tolko muzike i dalje vazi,jos uvek mi je nekako prijemcivije i ovako no digitalna verzija..

 

2 sati ranije, DejanM said:

Ovo je jedna od mojih najoomiljenijih ploca jos iz studentskih dana. Istovremeno to je najbolji album koji su ucesnici na ovom projektu ikada snimili - i pre i posle prvog albuma Codone. Drugi i treci album su dobri ali ni izbliza tako dobri kao ovaj prvi. Zbilja masterpiece !

ovo je postalo nebuloza nabaviti u zadnje vreme,vuce se jedan primerak po ovdasnjoj berzi za 40 eura (!!)...secam se dobro da sam prvi primerak kupio u Becu,bese jos neka prodavnica ploca u podzemnom pasazu kod Opere..ovo je picpic stanje sa jebajevine,covek imao kulturne cene,izuzetno korektan prodavac je bio,spoljni najlon,posebno omot,posebno ploca,prilozio oridji stare unutrasnje gace,a samu plocu stavio u nov novcijat unutrasnji omot..5*...muzicki je to to sto kazes,Codona 2 jos djene djene..masterpice ethno/world muzike jos i danas...

Link to comment
Share on other sites

Ja sam svoje primerke Codone narucivao direktno iz Nemacke od ECMa za ondasnjih 15 DM po primerku plus postarina i carina. To je onda u Jugi funkcionisalo prilicno dobro sve dok u jednom trenutku ploce koje sam narucivao nisu prestale da stizu - "nestajale" su negde u transportu. Onda sam morao da odustanem od takvog nacina  kupovanja.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, DejanM said:

Ja sam svoje primerke Codone narucivao direktno iz Nemacke od ECMa za ondasnjih 15 DM po primerku plus postarina i carina. To je onda u Jugi funkcionisalo prilicno dobro sve dok u jednom trenutku ploce koje sam narucivao nisu prestale da stizu - "nestajale" su negde u transportu. Onda sam morao da odustanem od takvog nacina  kupovanja.

jazz by post? (Elektro Egger,Gleichmannstr München/Pasing)..ili smo placali 12,80 ili 13,40 za njih postom..'80 je to bila jedno pasje dobra radnja,neverovatno dobro snabdevena jazz/blues izdanjima..bio par puta,bili su u potkrovlju..sprat nize,ne bas naivna hifisticka radnja sa cudnovatom ponudom za ono vreme,pretezno robom iz UK....recimo Tannoy GRF Memory :wub:..jerbo Westminster:P :D

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, paja959 said:

jazz by post? (Elektro Egger,Gleichmannstr München/Pasing)..ili smo placali 12,80 ili 13,40 za njih postom..'80 je to bila jedno pasje dobra radnja,neverovatno dobro snabdevena jazz/blues izdanjima..bio par puta,bili su u potkrovlju..sprat nize,ne bas naivna hifisticka radnja sa cudnovatom ponudom za ono vreme,pretezno robom iz UK....recimo Tannoy GRF Memory :wub:..jerbo Westminster:P :D

Nikada nisam otisao u Gleichmannstrasse iako sam x puta bio u Minhenu. Ne znam ni sam zasto ... Ali znam da sam postom tada (mislim da sam direktno od ECMa narucivao) kupovao i neka japanska Blue Note izdanja koja su papreno kostala za ono vreme (50 DM po komadu) - i danas ih imam: Mingus, Shorter, ...

Secam se da sam kupovao tada oko 10-tak ploca godisnje jer nisam mogao vise da preslusam. Kada se ploca ozbiljno slusa, onda treba vremena ... Kada sam poceo iz insotranstva da dovlacim vece kolicine, jedan deo njih je ostao nepreslusan. I danas imam par komada iz tog vremena koje nikada nisam stavio na gramofon :(

Ima u Bratislavi, u centru grada, jedna radnja u kojoj se prodaju gotovo iskljucivo nova ECM izdanja. Lepo izgleda ... Zadnji put kada sam bio, kupio sam jednog ranog Garbareka - nisam mogao da odolim uspomenama ... U Becu tu i tamo moze da se naleti na ECM ali ih nije lako pronaci. Sada u centru grada, Kaertnerstrasse, ima EMI prodavnica u kojoj se na prvom spratu od skora (zapravo jedno par godina vec)  prodaju iskljucivo ploce. Tu moze da se nadje po koji ECM ali ima i drugih stvari ... Samo je cifra jaka - za turiste ...

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, DejanM said:

Nikada nisam otisao u Gleichmannstrasse iako sam x puta bio u Minhenu. Ne znam ni sam zasto ... Ali znam da sam postom tada (mislim da sam direktno od ECMa narucivao) kupovao i neka japanska Blue Note izdanja koja su papreno kostala za ono vreme (50 DM po komadu) - i danas ih imam: Mingus, Shorter, ...

Secam se da sam kupovao tada oko 10-tak ploca godisnje jer nisam mogao vise da preslusam. Kada se ploca ozbiljno slusa, onda treba vremena ... Kada sam poceo iz insotranstva da dovlacim vece kolicine, jedan deo njih je ostao nepreslusan. I danas imam par komada iz tog vremena koje nikada nisam stavio na gramofon :(

Ima u Bratislavi, u centru grada, jedna radnja u kojoj se prodaju gotovo iskljucivo nova ECM izdanja. Lepo izgleda ... Zadnji put kada sam bio, kupio sam jednog ranog Garbareka - nisam mogao da odolim uspomenama ... U Becu tu i tamo moze da se naleti na ECM ali ih nije lako pronaci. Sada u centru grada, Kaertnerstrasse, ima EMI prodavnica u kojoj se na prvom spratu od skora (zapravo jedno par godina vec)  prodaju iskljucivo ploce. Tu moze da se nadje po koji ECM ali ima i drugih stvari ... Samo je cifra jaka - za turiste ...

tu u Bratislavi imam osecaj koja moze biti,kad sam bio nesto se nisam pretrgao od odusevljenja,ponuda je bila mala,cene,dosta visoke..i tu EMI znam u Becu,sad drze i oni vec LP?..ides li ti tamo u prestonici po polovnim radnjama?..jednu moju bivsu omiljenu su zatvorili skoro,Scout Records/Kapistrangasse,odmah sa M.Hilfer,sad je restoran tamo neki fenserajski..Sing-Sing Records,Teuchtler,Moses records su ti dobri izvori..to se optrci lako jer su na jednu stranu manje vise:

https://www.yelp.com/search?cflt=vinyl_records&find_loc=Vienna%2C+Wien

glede tih novih ECM reizdanja,ako bas ne meres,ne zaleci se jako na njih,te sa starom zelenom etiketom su majka za ove sa tamnoplavim...opeko sam se jako na Garbarek/Belonging i Brahem/Barzakh :wacko:..Barzakh slusam i dalje na CD...

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, paja959 said:

. . . .,Moses records su ti dobri izvori..to se optrci lako jer su na jednu stranu manje vise:

. . . 

I od mene ozbiljna preporuka za Moses Records.

Pre par meseci mi kcerka uzela 2 x Can LP-e ( Monster Movie i Limited Edition ). Reizdanja.

Ekipa u radnji za medalju. :thumbsup2

 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, paja959 said:

ides li ti tamo u prestonici po polovnim radnjama?..jednu moju bivsu omiljenu su zatvorili skoro,Scout Records/Kapistrangasse,odmah sa M.Hilfer,sad je restoran tamo neki fenserajski..Sing-Sing Records,Teuchtler,Moses records su ti dobri izvori..to se optrci lako jer su na jednu stranu manje vise:

https://www.yelp.com/search?cflt=vinyl_records&find_loc=Vienna%2C+Wien

glede tih novih ECM reizdanja,ako bas ne meres,ne zaleci se jako na njih,te sa starom zelenom etiketom su majka za ove sa tamnoplavim...opeko sam se jako na Garbarek/Belonging i Brahem/Barzakh :wacko:..Barzakh slusam i dalje na CD...

U zadnje vreme slabo obilazim radnje polovnih ploca. Ne secam se kada sam zadnji put bio. Njih najvise ima okolo Mariahilferstrasse i ta prodavnica Teuchtler je, ja mislim, najveca od svih. Tu ima svasta i kada se tamo udje, mislim da moze da se ostane ceo dan ... Tamo sam medjutim kupio svojevremeno i neke ploce koje su bile znacajno ostecene iako na prvi pogled izgledaju dobro. Imaju oni tamo i gramofone pa moze da se isproba pre nego sto se kupi ali ja sam bio siguran po izgledu da su dobre pa to nisam uradio - i prevario sam se. Znaci uvek probati pre kupovine ...

Ove nove ECM bas i ne kupujem nesto puno jer nema puno toga sto mi se stvarno svidja. Ali kad smo kod mesavine jazza i word music, mislim da je posle Codone mozda najbolji album u tom fazonu Survivors Suite, Keith Jarretta. I tu plocu i dan danas rado slusam, posle toliko decenija slusanja.

Ja inace vise ne kupujem toliko puno LPs, tu i tamo ponesto, i to uvek novo. CDs sam gotovo potpuno prestao da kupujem. Upropastise me ovi novi mediji, streaming i tako to ...

I da, EMI prodaje ploce, na prvom spratu se samo ploce prodaju. Izbor je ok, cene visoke a moze i da se poslusa pre kupovine ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...