Jump to content


Na gramofonu..


Aurelijano Buendija

Recommended Posts

On 16.1.2019. at 10:06, džonibigud said:

Može! Ovo odlično izgleda. Voleo bih da imam isti ili sličan stalak. Svaka čast na ideji i prelepoj izradi:wub:

Nije to moja ideja. Video sam takve držače na AudioSarma forumu. Oni imaju 'Na gramofonu' topik pored nekoliko Šta se sluša topika.

Lako je za napraviti, obična šperka od 4 ili 5 mm, tiplovana čačkalicama. Šmirglana do 250 ili 320, ne sećam se. I malo najbičnijeg uljanog laka, razblaženog da ne sija previše. 

Link to comment
Share on other sites

On 16.1.2019. at 10:06, džonibigud said:

Može! Ovo odlično izgleda. Voleo bih da imam isti ili sličan stalak. Svaka čast na ideji i prelepoj izradi:wub:

 

1 sat ranije, Bujodrag said:

Nije to moja ideja. Video sam takve držače na AudioSarma forumu. Oni imaju 'Na gramofonu' topik pored nekoliko Šta se sluša topika.

Lako je za napraviti, obična šperka od 4 ili 5 mm, tiplovana čačkalicama. Šmirglana do 250 ili 320, ne sećam se. I malo najbičnijeg uljanog laka, razblaženog da ne sija previše. 

 

1 sat ranije, Bujodrag said:

Sad ću rastaviti ovaj moj i fotkaću. Stvarno je lako za napraviti.

 

Evo ga rasturenog.

 

1pVLHnI.jpg

Dakle, iseci jednu stranicu u obliku koji ti se svidja pa je prekopiraj na drugo parče da bi bile simetrične. Uzmi u obzir da težište celog držača treba da bude nisko i malo napred ili će se ceo stalak lako prevrtati čim staviš ploču na njega. Deo u sredini može biti kakav god hoćeš jer se ni ne vidi kad staviš ploču. ;)  Ja sam tad bio u ovoj okruglastoj fazi. Kad je šperka ovako tanka, slabe su šanse da će samo lepak dovoljno jako držati, otuda tiplovanje čačkalicama. Stavljeno je i malo lepka za ploče™ ali jedva da se osetio kad sam stalak rasklapao, ništa nije puklo. No, taj srednji deo može biti kakav god hoćeš. I bočne strane takodje. Samo je bitno da napred imaju nešto što će sprečiti omot ploče (prazan ili ne) da sklizne.

Pusti mašti na volju.

 

22 sati ranije, sondek said:

jel ima to negde kod nas da se kupi? ...pogledao sam malo ..odlicno je

Hvala.

Ima, naravno. Stalak ide uz moj gramofon za samo 2999.00 evra dok traje ovaj novogodišnji popust  ;) 

Link to comment
Share on other sites

On 1/10/2019 at 11:41 PM, Bujodrag said:

 

A posle ću još bolje izdanje Diamond life Sade, ploču koju sam kvarno koristio kad god bi mi došli na gajbu neki neiskusni audiofili željni gramofona i vinilaštva da ih upropastim i trajno navučem na ploče.

Hej, vec sam bio navucen ok?! :P 

skroman doprinos temi nakon sto je supruga zaspala :P

IMG_20190117_220743-768x1024.thumb.jpg.749ca085af78e7cb16a2afd1fd496a09.jpg

Volim zvuk ove moje pracke Bujodruze ;D

Link to comment
Share on other sites

Bio mi Krca na gajbi. 

Kao pretekst, da slušamo ploče. :o 

Naseo, jadničak neiskusni. ;) 

Naučite ga da se kod starog zlog gramofondžije ne ide bez zaštite.

Ili, kao što očekujem, ni vi ostali nemate pojma pa nemate ni savete da udelite.

Ako je tako ostaje vam samo da gledate slike i žešće nego inače češete jezike.

 

IAXw6At.jpg

A Krca, koji je zmaj ali pritajeni i ja koji sam nadobudni drkadžija, mi slušamo ovakve ploče.

Na gramofonu, naravno. imamo ih i na hard disku ali ovo fotkamo samo da bismo zadovoljili potrebe ovog old man hipster topika.

 

Pa vadimo raritete, ali samo zbog dobrog teksta:

I just wanna be stoned for the rest of my natural life

I wanna be master of my own chemistry

D1LeyjM.jpg

 

I ove džezere iz hippie ere

 

iywctU0.jpg

 

 

 

I, naravno, bombonica za kraj

 

5gfnMtO.jpg

 

 

Braćo i sestre, do what you like, we are swimming through the sea of joy.

 

:) 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...