Jump to content


Na gramofonu..


Aurelijano Buendija

Recommended Posts

49 minuta ranije, perodeformero said:

U čemu je razlika u odnosu na temu "Šta se sluša", kad je svaki vinildžija naglašavao koje je izdanje u pitanju, i da jedino na vinilu muzika svira, da ne kažem da su svi ostali izvori njesra.Valjda je poenta da se čuju neki predlozi za slušanje, otkrije muzički ukus ili neukus audiofila, bez potenciranja šta je izvor.Ovako samo izgleda da je tema elitistička, jer se odnosi samo na vinile, i da se jasno pravi još jedna podela na nas i njih, neke, one...:P

(...)

Ovo i jeste tema da se vinildžije hvale. A što i ne bi?

Cveće i ....ma, hiljadu cvetova i tako to.

Baš su pristojni, nikoga ne diraju.

Osim mene kome sipaju ljutu so na apstinentske rane s namerom da me zezaju posle kao traljavog recidivistu.

 

E pa, neće vam uspeti, zli gramofondžisti!!

:P 

 

Ehej, @sondek Vidi šta sam iskopao, neki od onih tvojih smarača u skoro mint besnom engleskom superzvučećem izdanju.

Na šta sve ljudi daju pare isuse.gif

 

7FEQiiN.jpg

 

Zezam se, naravno, dobra je to ploča ali ja mnogo, mnogo više volim prethodni album The Royal Scam. Ni ja niti iko iz društva nije imao tu ploču. Kontam da nije lako nabavljiva?

Link to comment
Share on other sites

^^Je l'?

 

No, ako je zvučna razlika slična kao i naše izdanje Aja naspram nekog boljeg (engleskog) onda je ta ploča za izbegavanje. A očigledno je bio mali tiraž čim je nikad nisam vidao pa će ove naše derikože i za to PGP izdanje tražito dovoljno para da legitimno poželiš da ih zvekneš čekićem po zubima.

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, sondek said:

imam ja dva Royal scama viska...

 

2 minuta ranije, sondek said:

nase izdanje Buji dzaba,al' da se vrati u vinil bratstvo ...malo korupcije ;)

Hvala na ideji dobri vinildžijo ali, daj tu ploču nekom kome će više prijati.

Ja više nisam za ploče. Ovo danas što sam kao puštao ploče i slikao ih......pa ja sad jedva stojim i za sat dva ću se baciti u krevet da spavam, ako je moguće, zauvek.

Možda ipak kraće ako bude dovoljno piva :D 

sad slušam Stevie Wonder, amerikansko izdanje ;) 

Steviewonder_innervisions.jpg

 

A posle ću još bolje izdanje Diamond life Sade, ploču koju sam kvarno koristio kad god bi mi došli na gajbu neki neiskusni audiofili željni gramofona i vinilaštva da ih upropastim i trajno navučem na ploče.

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, sondek said:

Pa domacica ko domacica...nista do USA first press-a.Gaucho i Aja USA prva izdanja ubivaju...

 

Evo Dok zavrsi Neil Young ...pa za Buju nesto pustam 

kate.jpg

Ekeke, gde me nadje. Jedan english press mi je na zidu a drugi na polici. Oba odlična.

A prošle godine sam otkrio i jedno naše izdanje u lepku, izlepkirano tamo negde 2010.-2011.  kad smo započinjali lepak priču. Sećaš se, možda, da sam neke ploče izlepkirao i planirao da ih ostavim godinu dana u lepku. E pa, posle godinu dana sam odlepkirao par komada, sve bilo super. Ali, par godina kasnije sam otkrio da sam par ploča propustio pa sam odlepkirao i njih. Ništa im nije bilo.

A pre par meseci sam otkrio još dve, neko rusko izdanje Bahovih Branderbuških ( ne mogu naći omot) i naše izdanje Kick Inside. Ploči, nakon možda i celih sedam/osam godina u lepku ništa ne fali. Zvuči podjednako loše ali ipak prihvatljivo kako je i pamtim. A to mi nije jedino naše izdanje tog albuma, imao sam ih više, i naših i nji'ovih.

 

Link to comment
Share on other sites

[mention=9977]Zexx[/mention] nema ni Lale Kovačeva na Tidalu.. kada dođe sudnji dan pa crkne internet, naplaćivaću ulaznice za slušanje gramofona
 
Jbg, drugari, da li je moguče da niste čuli za ptp softver zvani Soulseek ;). To i vrapci znaju - kad nešto od muzike ne možeš da nađeš nigde na netu, naći ćeš ga na dobrom starom Soulseek-u. Naravno, ima da se nađe ponešto i od tog Lale.
Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, sondek said:

znači da ploce zatopimo u lepku i konzerviramo za naredni revival :lol:

Ma jok, to je bio samo eksperiment, zato i manje vredne ploče. Ali, evo, ako ove dve nisu slučajnost, mogu reći da ne samo što sam preko 1000 ploča bezbedno izlepkirao, neke sam bez problema držao u lepku godinama.

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, henk said:

Jbg, drugari, da li je moguče da niste čuli za ptp softver zvani Soulseek ;). To i vrapci znaju - kad nešto od muzike ne možeš da nađeš nigde na netu, naći ćeš ga na dobrom starom Soulseek-u. Naravno, ima da se nađe ponešto i od tog Lale.

Hvala, preživeće se nekako...B)

Link to comment
Share on other sites

Prestanite više! Vi'te šta mi je iskočilo: 

0wQ6yKT.jpg

 

Moja druga ploča u životu. Raspust izmedju četvrtog i petog razreda osnovne škole. Muzika me nije intresovala iako me je keva (završila klavir, srednja muzička) pokušavala naučiti. I ništa. Ali, onda sam, kad nikoga nije bilo kod kuće, pustio svoju prvu ploču i to me je je do te mere poremetilo da se ni dan danas nisam oporavio. Šta mislite koja je to ploča bila?

Druga ploča, puštena s nadom da će biti lek,  je  bila je Stand Up od nekog smešnog benda po imenu Jethro Tull. I bila je lek za prethodnu. Treća ploča, opet kao lek, je bilo neko izvodjenje Bahovih Branderbuških koncerata. tu ploču više nemam niti se sećam izvodjača ali sam siguran da su pogodili većunu nota a to je sve što je potrebno.

 

No, to leto, taj raspust izmedju četvrtog i petog razreda osnovne, e to me je mnogo promenilo. Nisam uopšte bio isti u septembru u odnosu na maj, jun.

I sad me vi ovde ložite da puštam ploče. Ma, to boli bre!

Al' OK, nisam ni prvi ni poslednji koji se u bolu nasladjuje  :D 

 

U52HP2O.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, perodeformero said:

Ovako samo izgleda da je tema elitistička, jer se odnosi samo na vinile, i da se jasno pravi još jedna podela na nas i njih, neke, one...:P

I to baš sad dok nam otimaju...

ne samo da izgleda nego to i jeste :D mada, glede tajminga i sudbonosnih dešavanja - može ovo i dvojako da se posmatra: kao češljanje u toku požara, ili razvijanje crne zastave anarhije (sa rupom u sredini) :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, henk said:

Jbg, drugari, da li je moguče da niste čuli za ptp softver zvani Soulseek ;). To i vrapci znaju - kad nešto od muzike ne možeš da nađeš nigde na netu, naći ćeš ga na dobrom starom Soulseek-u. Naravno, ima da se nađe ponešto i od tog Lale.

Vala, napravi se fama, a iza ugla je 300 dindži: https://www.metropolismusic.rs/izvorni-folklor-i-dzez.6187089.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...