Jump to content


Mcintosh MA7000 problem sa levim kanalom


Alek5

Recommended Posts

4 minutes ago, Alek5 said:

@Zoran Tobdzic Slusas ti Acc 470 na nekoj slici samo.. ako ga imas, pogledaj ispod haube sta on ima unutra.. posto sam ja imao e450 i razmisljao se izmedju e470 i MA8000 i naravno, pobedio je MA8000.. a to sto sam u mogucnosti da menjam, nemate potrebe za sekiraciju.. a za post, pozdravi zenu..

Gledao sam pod "haubu" Akufejza i sve je kako treba i na mestu i pun je ko' oko. Ti mozda jesi gledao pod haubu Mekintosha ali odozdo.

Takodje velikiii pozdrav tvojoj devojci ili zeni (sumnjam).

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Alek5 said:

@Zoran Tobdzic godinama radim sa ljudima i po rukopisu poznam ko je ko i ko je sta.. Daleko si ti od Acc.. a jos dalje od McIntosha..


 

e-470_inside1.jpg

Hvala z

 

4 minutes ago, Alek5 said:

@Zoran Tobdzic godinama radim sa ljudima i po rukopisu poznam ko je ko i ko je sta.. Daleko si ti od Acc.. a jos dalje od McIntosha..


 

e-470_inside1.jpg

A ja po "rukopisu poznAm" nepismenost. Hvala za iznutrice.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Srecko said:

Nema potrebe za ovakvom komunikacijom.
Zazalio sam sto sam bilo šta napisao ako sam je ja izazvao.
Izvinjavam se.

Srecko, kakva crna krivica. Radi se drskosti. Moje je pravo da napisem da nesto ne zvuci dobro jer sam imao prilike da to cujem. I to ne samo ja. Razumem i Aleka. Covek radi, odvaja pare da kupi nesto sto je oduvek zeleo i najzad ga kupi i to od jednog od najvecih prevaranata. Ja znam tog coveka licno i znam sta je prodavao devedesetih i koliko je ljudi "zavio u crno". On cak i dan danas koristi istu foru "ubi me ali nemam da ti vratim pare, dacu ti nesto drugo". On je cak prodavao dvoglave dekove kao troglave. Drugo. kada kupujes nesto za vecu cifru onda se raspitas o uredjaju. Ja sam eto imao srece da saznam neke stvari samo zato jer sam ostavio malo brdo (breg) para i jednoj te istoj prodavnici. Poceo sam od Rotela, Parasaunda pa dalje  i ja sam i te kako hteo Mekintosa da bih cuo kako JBL-i treba stvarno da zvuce ali tada nisam mogao da odvojim tu cifru. I kada sam najzad to mogao covek mi iskreno kaze da novija generacija Mekintosovih integralaca ima "in your face" zvuk. Vrlo mala prostornost zvuka i detalja. Ja sam naravno i dalje bio tvrdoglav i svaki vikend sam isao samo da bih slusao Mekintosa. Od MA5200. MA7000, MA8000 i najzad sam se i sam uverio. Sa Mark Levinsonovim integralcima se okreces levo desno jer poznajes muziku ali je nikada je nisi cuo sa takvom rezolucijom i detaljima. Opet ponavljam, posebna prica su Mekintosova predpojacala i snagasi. Odlican topao zvuk, detalja koliko hoces ali su lampasi. Izbegavao sam lampase jer kod mene vikendom muzika svira i dan i noc. Menjao bih lampe svakih 10 meseci i bilo bi ludilo sa kombinovanjem lampi (tek mi to ne treba i nemam vremena za to).

 

 

Link to comment
Share on other sites

Sve u redu imanjače (Zorane T.), ali ovakav upad - nećemo sada o realnosti argumentacije za ovakav sud o McIntosh uređajima - najblaže nije kolegijalan prema forumskom kolegi. Čak i ako ti je motivacija za ovo najpoštenija, deluje maliciozno i ciljano. Voleo bih da nisam u pravu..
Nije da i ja nešto mnogo volim njihovu školu zvuka, ali ne bih to generalizovao na ovakav način, najmanje u ovoj temi.
Mislim da moderacija treba da ima malo konkretniji stav o ovakvim postovima.

Najbolje da se svima izvini pre nego sto napise nesto, ljudi sta vam je, ovo je internet, forum, sloboda govora...ne razumem zasto treba da titra jaja bilo kome?

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

31 minuta ranije, Filipescu said:

Držiš ga na podu, dovedeš žemsku u suknji, stanete pored i kao zagledaš od gore pojačalo :D

Samo da ne bude rupa na pojačalu B)

 

Lakane cipele

 

Kupio Huso najmodernije lakane cipele i poveo Fatu na igranku. I plesali oni i plesali, kad ti Huso kaze Fati:
- "Fato, vjeruj ili ne ali ja znam kakve ti gacice imas na sebi."
A Fata sumnjivo:
- "Hajde kakve?"
Huso pogleda u cipele i vidi ispod suknje gacice.
- "E Fato, imas bjele."
- "Joj, Boga mi imam."
Ode Fata i promijeni gacice i obuce crne sa cipkom. Vrati se ona i pita Husa:
- "E reci sad Huso, kakve sad imam?"
Opet Huso pogleda u cipele i vidi gacice druge.
- "E Fato, sada imas crne sa cipkom."
- "Joj, Huso, Boga mi opet si pogodio."
Ode Fata opet i skine gacice, a onda ti ona:
- "E sad cu ga zajebati, sad cu ga zajebati pa necu obuci nikakve."
Vrati se Fata i pita opet Husa:
- "E reci vala sad kakve imam?"
A Huso pogleda u cipelei pravo se u nesvijesti i padne. Muzika prestane svirati, narod se okuplja oko njega. Probudi se Huso i gleda oko sebe.
Pita ga neko:
- "Huso bolan, sta ti bi?"
- "Joj, danas sam kupio nove lakane cipele a vec sada rupa na njima."

 

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, sondek said:

ako dobro prepoznajem gram,taj sistem je od jedne zene...samo ne znam sta ce joj taj amp pored Conrad Johnson mono blokova...mozda ima nekog muza pa stvarno za brijanje

Mozda je zvuk u pitanju :P

6 sati ranije, siroma said:

Pa vidiš da je to ogledalo u obliku ampa. Kam gi kablovi?

Izgleda da je sistem slikan u postavljanju (bez kablova), obrati paznju na male imbuse.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...