Jump to content


Mcintosh MA7000 problem sa levim kanalom


Alek5

Recommended Posts

1 sat ranije, vdzele said:

A jedna paljevina sa ovog foruma je još napisala kako oni amerikanci tobož imaju najbolju tehničku podršku u audio industriji. Da je to prosto jedan divan, fenomenalan svet. Evo im prilike da se dokažu da je naš palja u pravu.

Tebi bas mora za sve da se crta :)

 

Postoji razlika izmedju firmi koje imaju razgranatu mrezu distributera i ID kompanija.

Distributerima je duznost da resavaju probleme. Krajnji korisnik ne treba uopste da zna da postoji proizvodjac.

Kod ID kompanija se problemi resavaju direktno.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, darT_Vader said:

Ал' продавац има добре сатове, јел то беху отац и син што продају?

Jeste to je Miki Marantz i njegov sin imaju stanove jedan ispod drugog preko puta one palate federacije na N.Beogradu i poznat je da uvaljuje razne budzevine za skupe pare, tako mom drugu uvali jedne godine Sansui pojačalo za 600 evra ovaj otvorio unutra nema kompletne phono sekcije jebiga. Miki jedan od prvih preprodavaca u gradu ,a inače ovaj član sto je kupio ovo defektno pojačalo moro je da ga pritisne da mu vrati pare a ne da mu uvaljuje drugu robu.

Link to comment
Share on other sites

@Dane mislim da zivis u zabludi druze.. prodavac je rekao da ne mogu nista da uradim.. mogu da ga bijem, ubijem i sta god, to je moja volja ali za sve cu ja biti kriv.. imam mnogo ozbiljne igrace u BGD, izneo sam uredjaj iz stana i tu vise nema price, mogu samo da napravim haos.. da Vam ne pricam sta se sve izdesavalo..

@Willi Studer ipak sam pazario danas MA8000 , nece stici pre 20 dana.. objavicu utiske kad stigne, ako sve prodje po planu, posto sam kupio preko.. Imam razumnu zenu, bice neki skromniji odmor.. :)

 

@NShappy rekao sam da sam vratio pojacalo ali nisam dobio novac, dobio sam Accuphase E450 i Accuphase DP400.. to je bila kao dobra volja prodavca, posto sam po njemu veoma posten momak i nije hteo da me z...be.. Accuphase sam prodao ispod cene, meni ne zanimljivi uredjaji, veoma lepo sviraju, ali ne i da ostanu u sistemu..

@impuls jos jednom hvala na posvecenom vremenu, vase misljenje je presudilo da kupim MA8000 i da ne prlolazim kroz isti problem..

Link to comment
Share on other sites

Nemam servisnu dokumentaciju pa ne mogu reci tacno sta je stelovao. I Harman 990 ima problem sa setanjem jednog kanala i to uvek istog. Moguce da je malo drukciji raspored unutra i da je malo losija cirkulacija vazduha prilikom hladjenja. Stvarno ne mogu detaljnije reci jer sam izneo moje misljenje na osnovu informacija nadjenih na netu u vezi tih tranzistora. Ali je cinjenica d ana netu imate jako mnogo linkova gde se bas ovaj problme spominje i za taj model i jos jedan njihov model. Cak sam na jednom forumu nasao problem, ako se ne varam i sa Aire ali su oni resili kupcu zamenom uredjaja.

Da sam imao priliku da premerim taj primerak mogao bi taco reci problem, ovako sam se oslonio na napise sa neta a i na informaciju da je jedan kupac dobio nove hladnjake sa montiranim tranzistorima i samo ih montirao umesto postojecih

edit: moguce je da diode iz samih tranzistora samo generisu referentni napon za bias kolo a da ima dodatni tranzistor i trimer za podesavanje

Na ovom linku ima da su menjani svi izlazni tranzistori i bias tranzistor http://www.audiokarma.org/forums/index.php?threads/ma7000-amp-running-hot.454275/

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, Body said:

Jeste to je Miki Marantz i njegov sin imaju stanove jedan ispod drugog preko puta one palate federacije na N.Beogradu i poznat je da uvaljuje razne budzevine za skupe pare, tako mom drugu uvali jedne godine Sansui pojačalo za 600 evra ovaj otvorio unutra nema kompletne phono sekcije jebiga. Miki jedan od prvih preprodavaca u gradu ,a inače ovaj član sto je kupio ovo defektno pojačalo moro je da ga pritisne da mu vrati pare a ne da mu uvaljuje drugu robu.

Istina...a, tek rečnik i ponašanje...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, impuls said:

Nemam servisnu dokumentaciju pa ne mogu reci tacno sta je stelovao. I Harman 990 ima problem sa setanjem jednog kanala i to uvek istog. Moguce da je malo drukciji raspored unutra i da je malo losija cirkulacija vazduha prilikom hladjenja. Stvarno ne mogu detaljnije reci jer sam izneo moje misljenje na osnovu informacija nadjenih na netu u vezi tih tranzistora. Ali je cinjenica d ana netu imate jako mnogo linkova gde se bas ovaj problme spominje i za taj model i jos jedan njihov model. Cak sam na jednom forumu nasao problem, ako se ne varam i sa Aire ali su oni resili kupcu zamenom uredjaja.

Da sam imao priliku da premerim taj primerak mogao bi taco reci problem, ovako sam se oslonio na napise sa neta a i na informaciju da je jedan kupac dobio nove hladnjake sa montiranim tranzistorima i samo ih montirao umesto postojecih

edit: moguce je da diode iz samih tranzistora samo generisu referentni napon za bias kolo a da ima dodatni tranzistor i trimer za podesavanje

Na ovom linku ima da su menjani svi izlazni tranzistori i bias tranzistor http://www.audiokarma.org/forums/index.php?threads/ma7000-amp-running-hot.454275/

Majstore mozes ti da pričas kolko god hoces o mogućem problemu ali firma koja prodaje svoje uredjaje po cenama novih automobila ima bre da ti da dozivotnu garanciju u slučaju normalnog rukovanja i sa normalnim strujama a ne da nagadjamo da li je ili nije fabrička greska i kako je popraviti.Sramota za ovu firmu.

Link to comment
Share on other sites

Majstore mozes ti da pričas kolko god hoces o mogućem problemu ali firma koja prodaje svoje uredjaje po cenama novih automobila ima bre da ti da dozivotnu garanciju u slučaju normalnog rukovanja i sa normalnim strujama a ne da nagadjamo da li je ili nije fabrička greska i kako je popraviti.Sramota za ovu firmu.

Problem je Srbija a ne Mc.
Da li neko može i da pomisli da bi u USA potrošač-kupac koji je kupio uređaj koji ima problem poput pomenutog ostao nezaštićen.
Pa sve advokatske kancelarije samo čekaju takve prilike da zarade kroz odštetne sporove bilo da je kompanija u pitanju ili je prodavac pojedinac kao u ovom slučaju.
Sve ovo sto je napisano na forumu bilo bi dovoljno, u normalnoj zemlji, za “gonjenje” po službenoj duznosti.
Link to comment
Share on other sites

Pa i ne baš, budući da se ovde radi o trgovini između dva fizička lica koja funkcioniše na nepisanim pravilima. Razne platforme, poput ebay-a, imaju svoja pravila i mehanizme zaštite kupca i prodavca ali, budući da je ovde reč o faktički direktnoj prodaji a ne preko platforme, pravila ne važe jer nije jasno koja pravila bi regulisala taj odnos.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...