Jump to content


Mcintosh MA7000 problem sa levim kanalom


Alek5

Recommended Posts

Zdravo drugari.
Nedavno sam kupio Mcintosh MA7000 i ima problem sa levim kanalom. Problem sam primetio kad sam stigao kuci nakon sat vremena. Javio prodavcu da se greje levi kanal, ali na zalost nisam dobio nazat novac nego neke druge uredjaje, mada cifra od 5.000 eura nije nimalo mala, ali sta cu.. da vas ne davim neprijatnostima koje sam doziveo..
Malo sam guglao i zvao puno prijatelja da nadjem odgovor na pitanje da li imaju fabaricku gresku svi modeli MA7000 ili samo pojedini, jer se pojavio u Kikindi model sa istim problemom i poznanik iz Kragujevca je imao isti problem.
Da li neko ima informaciju da li je to fabricka greska ili pojedini primerci? Mada ne bih rekao da su pojedini, ako od 3 komada u Srbiji, sva tri imaju isti problem.
Kupio bih MA7000 zato sto mi se zvucno veoma svideo, ali ne vredi ako ima fabricku gresku, vecina prodavaca u inostranstvu oglasava uredjaj kao potpuno ispravan i malo mi frka da ga dovezem od preko i dozivim istu neprijatnost. 

Naravno razmisljam o modelu MA8000 ali je razlika u ceni oko 2500 eura.. Naravno, voleo bih ustedeti 2.500 eura ako bi saznao da MA7000 ima problem na pojedinim serijama. Za razliku u novcu mogu obradovati zenu za jedno lepo letovanje.. :D

Svaka informacija dobrodosla.
Evo i fotografije primerka kojeg sam kupio i slusao. Kad jednom imate Mcintosh u svom sistemu, tesko se odvojite od njega. Nije savrsen ali je vredan paznje, ima nesto...

 

 

ACA_4476_Ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Time što nije pristao na vraćanje uređaja ali ti je poklonio nešto pride, prodavac je priznao da je bio svestan problema na pojačalu. Znam da se kod McIntosha poslednjih godina pojavi po koji problem sa VU metrima i prekidačima. Fabričke greške nisu nepoznate i kod high-end uređaja. Njih je, naravno, moguće otkloniti i samo je pitanje po kojoj ceni. A to da doživiš neprijatnost za tvoje rođene pare ne bih da komentarišem. Ako ne možeš da izađeš na kraj sa prodavcem i rešio si da zadržiš pojačalo, onda bez nagađanja šta bi moglo da bude i pravac u ovlašćeni servis.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Willi Studer said:

Time što nije pristao na vraćanje uređaja ali ti je poklonio nešto pride, prodavac je priznao da je bio svestan problema na pojačalu. Znam da se kod McIntosha poslednjih godina pojavi po koji problem sa VU metrima i prekidačima. Fabričke greške nisu nepoznate i kod high-end uređaja. Njih je, naravno, moguće otkloniti i samo je pitanje po kojoj ceni. A to da doživiš neprijatnost za tvoje rođene pare ne bih da komentarišem. Ako ne možeš da izađeš na kraj sa prodavcem i rešio si da zadržiš pojačalo, onda bez nagađanja šta bi moglo da bude i pravac u ovlašćeni servis.

@Willi Studer Nisam dobio nista na poklon kao utehu, uredjaje sam prodao, ali sam bio u minusu, ali dobro.. Bez obzira sto volim Mcintosh, ima puno propusta i kontrola kvaliteta je na niskom nivou s'obzirom na cenu uredjaja. U Srbiji nema ovlasceni serviz za Mcintosh.. uredjaj smo odneli serviseru, ali opravka nije uspela, uredjaj se ponovo pregreva, bias nije stabilan, stalno menja vrednosti. Velika je cena da bih ja popravljao uredjaj u zemlji gde nema ovlascenog servisa, a ni konkretne podrske distributera.. sto je u meni izazvalo veliki bez i doziveo sam malo neprijatnosti sa ditributerom, u tom trenutku nisam bio prisepan, ali sta cu, izvinjvam se javno, napravio sam greske u konverzaciji, ali se ne mogu pohvaliti pomoci distributera..

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, Alek5 said:

uredjaj smo odneli serviseru, ali opravka nije uspela, uredjaj se ponovo pregreva, bias nije stabilan, stalno menja vrednosti. 

Мало је чудно да квар није отклоњен када је постојао и "исправан" канал.

Link to comment
Share on other sites

Olaksavajuca okolnost bi bila imati servisnu dokumentaciju za ovaj model. Na netu pisu da McIntosh hoce da dostavi servisnu dokumentaciju uz dokaz posedovanja uredjaja.

Bez obzira na servisnu dokumentaciju taj model koristi termaltrak tranzistore koji u sebi imaju diodu koja se koristi sa odredjivanje struje biasa i verovatno je problem do samih tranzistora pa to mozete resiti kod bilo kog servisera. Takva proba bi Vas kostala oko 100 evra s obzirom na cenu kostanja tih 12 tranzistora (plus usluga servisera). Jednostavniji problem je ispratiti napon na svakoj diodi unutra tranzistora i naci koja nekontrolisano menja vrednost u vremenu pa zameniti samo taj tranzistor.

S obzirom da ste vec gubili na tom uredjaju (kad niste odmah trazili pomoc servisera) ako bi ga ponovo uzeli uz rizik bili bi jos nezadovoljniji uz dodatne troskove pa je moja preporuka da nadjete neku drugu firmu i zaboravite na ovu odiseju

edit: sad procitah informaciju da je On semi prestao sa proizvodnjom tranzistora iz tog modela zbog problema sa pregrevanjem. Zamenjen je sa novijim modelom ali koliko vidim njega nema ni na Farnellu ni na Mouseru ni u Digikey. Prema tome zakljucak je da je najverovatnije problem do tranzistora s obzirom da pojacavaci sa bias diodom u sebi obicno nemaju bias tranzistor vec dioda odradjuje taj posao

edit2: ne znam koliko mesta ima i kako su smesteni tranzistori ali mozete dodavanjem jos po jednog tranzistora na svaki od postojecih da ga vezete kao diodu da bi merio temperaturu i menjao bias. Na primer da izbacite te njl3281D/1302D i stavite na svako mesto po dva komada 5200/1943 i jedan vezete kao diodu, naravno ako stampa dopusta da se spakuje na postojeci prostor. Jeste prepravka i izmena seme ali je cinjenica da resenje sa postojecim tranzistorima nije dugotrajno jer se pokazalo kao promasaj zbog samih tranzistora iako je trebalo da bude naprednije resnje zbog izbacivanja trimera i jos par elemenata.

Link to comment
Share on other sites

Poznanik iz Kragujevca je imao isti problem sa MA 7000,pregrevao se jedan kanal. 

Sa obzirom da je to bilo pre nekoliko godina nije moga nikako da dodje do sheme uredjaja i nije imao nikakvo resenje. 

Posle kontakta sa fabrikom dobio je odgovor da je problem neki mehanicki deo koji ce da ga kosta 2 dolara ali da morao nositi amp u ovlasceni servis u Budimpesti. 

Link to comment
Share on other sites

@impuls Ne bih uzimao amp od istog prodavca, uvezo bih MA7000 iz Nemacke, ali pitanje je, da li su otklonili kvar u nekim serijama, u oglasu pise da je amp potpuno ispravan... i ja sam procitao da je problem sa tranzistorima i da su vec menjali tranzistore sa novijim modelom. 
Mene zanima da li se taj problem javlja kod svakog modela MA 7000 zbog tih tranzistora. Ako svaki model ima problem, ondah bih uzeo MA8000.. 
MA7000 sam nasao za 4.000e preko, a MA8000 za 6.300 eura.. Prednost je sto MA8000 ima i DAC u sebi.. MM i MC phono..

@Willi Studer Vec sam usao u problem sa Sretenovicem, ne bih dolivao ulje na vatru. Dovoljno je to sto nisam dobio servisnu podrsku od distributera. Ponudjena mi je servisna dokumentacija i pomoc oko nabavke delova, ali ovlascenog servisera nema. Prodavac MA7000 je hteo platiti opravku, hteo je kupiti i ceo levi kanal, ali niko nam nije izasao u susret.

Link to comment
Share on other sites

Samo iz slušnog iskustva (ne posedujem McIntosh) : kod prijatelja sam imao prilike slušati oba modela.Imao je MA7000 i takođe ga je morao nositi na popravku.Nakon tog razočaravajućeg iskustva, ipak je uzeo sledeći model tj MA8000.Vlasnik zadovoljan, a meni je tek sa ovim modelom postalo jasno zašto se neki ljudi "kunu" u McIntosha...7000-rka koja je bila kod njega zvukom nije opravdavala ni ime, ni cenu (a, on je bio prvi vlasnik)...

Link to comment
Share on other sites

37 minuta ranije, Alek5 said:

Dovoljno je to sto nisam dobio servisnu podrsku od distributera. Ponudjena mi je servisna dokumentacija i pomoc oko nabavke delova, ali ovlascenog servisera nema. Prodavac MA7000 je hteo platiti opravku, hteo je kupiti i ceo levi kanal, ali niko nam nije izasao u susret.

Čekaj, ponuđeni su ti dokumentacija i nabavka delova, prodavac je ponudio da plati opravku - gde je zapelo?

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, vladastevic said:

Poznanik iz Kragujevca je imao isti problem sa MA 7000,pregrevao se jedan kanal. 

Sa obzirom da je to bilo pre nekoliko godina nije moga nikako da dodje do sheme uredjaja i nije imao nikakvo resenje. 

Posle kontakta sa fabrikom dobio je odgovor da je problem neki mehanicki deo koji ce da ga kosta 2 dolara ali da morao nositi amp u ovlasceni servis u Budimpesti. 

Ovo meni deluje kao dobar savet ...

Link to comment
Share on other sites

Mislim da nije problem od 2 evra ali uvek moze nesto da se nasvajserise kod nas, valjda smo poznati po tome. Pojacavaci sa klasicnim tranzistorima zbog grejanja menjaju svoje karakteristike i povecavaju mirnu struju. To se resava sklopom sa jednim tranzistorom koji stoji na hladnjaku i on se greje sa izlaznim tranzistorima i menja napon na bazama radi korekcije biasa. Nedostatak ovoga je sto temperaturna promena u karakteristici tranzistora mora da odgovara izlaznom tranzistoru. Jedna od retkih firmi koja sem oznake tranzistora za bias navodi tacno i proizvodjaca tog tranzistora je Electrocompaniet gde tranzistor za regulaciju biasa mora biti SGS bd679, sa drugim proizvodjacem ne radi kako treba. Da bi se izbegao ovaj problem napravljei su thermaltrack tranzistori sa diodom u sebi koja menja karakteristike sa grejnjem i automatski koriguje struju biasa. Eto ni ja nisam znao dok danas nisam pokusao naci resenje da to nije uspelo u tom modelu njl3281 vec kazu da je njl42xx bolje resen.

Alek5 mislim da je u svim primercima tog modela ista vrsta tranzistora i da bez ozbiljnijeg resavanja tog problema necete biti mirni. Cak sam nasao danas negde na forumu da je proizvodjac izasao u susret jednom kupcu iposlao mu kompletne hladnjake sa tranzistorima samo da ih namontira u svoj amp i tako resili.

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, darT_Vader said:

Мало је чудно да квар није отклоњен када је постојао и "исправан" канал.

Meni je samo čudno da neko za te pare pušta u prodaju uređaj sa velikom manom.

I da kupci hoće da daju silne pare za firmirano made in PRC, a retko ko za pošteno napravljen uređaj u domaćoj radinosti.

Link to comment
Share on other sites

A jedna paljevina sa ovog foruma je još napisala kako oni amerikanci tobož imaju najbolju tehničku podršku u audio industriji. Da je to prosto jedan divan, fenomenalan svet. Evo im prilike da se dokažu da je naš palja u pravu.

To naravno neće učiniti. Nebi me čudilo da su po saznanju o faličnoj seriji svojim kanalima namerno preusmerili svoj otpad u zemlje trećeg sveta, među kojim smo i mi.

Link to comment
Share on other sites

Vdzele ne verujem u to. Mislim da je daleko veci problem selektovati koji ce proizvodi ici u koje podrucje nego sve uredjaje jednako uraditi pogotovo ako su kod nas samo tri komada prodata. Da je u pitaju proizvodnja na dva komada godisnje pa kazem e onaj dzele ionako ne cuje dobro pa mogu da mu stavim sta hocu :lol:... salim se. Mislim da su svi primerci uradjeni identicno ali kad su termaltrak tranzistori izasli to je bilo napredno u odnosu na dosadasnja resenja, mane se pokazu tek nakon godina eksploatacije. Kao ovde n aprimer i BMW pogresio a kao napredovao

 

Link to comment
Share on other sites

Ovo me podsjeća na slučaj koji sam ja imao sa jednim sony -em iz es serije , svidi ti se zvuk i onda te kvar košta i živaca i novaca . Interesantno je da je isto bio problem sa grijanjem lijevog kanala , remetio se bias . Kvar je bio u lošoj masi i to pronadjen iz treće ruke :wacko:

Link to comment
Share on other sites

@Willi Studer Vec sam rekao da nema ovlasceni servis u Srbiji, eto tu je zapelo.. Sta ce mi delovi, da se slikam sa njima, posto sam fotograf.. :D

@impuls Hvala na konkretnom odgovoru, znaci najbolje resenje ici na MA8000.

@Vlajo da, pojacalo radi normalno, tj. posto je dugo radilo kao neispravno, za nekih 10% se cuje slabije levi kanal.

@Pandaros da, to je taj primerak.. pise Vam u oglasu da je kao nov, bukvalno ne koriscen.. verovatno zato i ne radi.. zamislite da se koristi kako bi radio.
@Nixie uredjaj nije made in PRC, ali su nedopustive takve greske za taj novac.. Na primer Accuphase je veoma ozbiljnija firma i ima visoku kontrolu kvaliteta.

Uredjaj nisam hteo zadrzati za taj novac kao neispravan.. Mislim da je to veliki novac da ja popravljam uredjaj a pritom nemate ovlasceni servis. Kontaktirao sam Mcintosh ali jos nemam odgovora.. Pitacu ih ponovo veceras da li se moze kupiti ceo levi kanal.

Link to comment
Share on other sites

Svi smo sveani da moze da se desi da se nesto pokvari bez obzira na cenu i kvalitet uredjaja. Mcintosh je ozbiljna kuca koja ima ozbiljne uredjaje. Dietributeri su ti koji treba da obezbede mogucnost da se uredjaj servisira naravno ukiko je kupljen kod njih. Ocigledno je da je ovaj primerak neko prodao zato sto ima problem koji je mozda tesko odmah provaliti. Tako da bi bilo posteno da se prodavac ukljuci u resavanju problema. Meni bi se morao ukljuciti ili vratiti novac!!! Da se razumemo, to vam je kao kada kupite kola koja su presla 500000 a vracena kilometraza na 20000.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

27 minuta ranije, Alek5 said:

Nixie uredjaj nije made in PRC, ali su nedopustive takve greske za taj novac.. Na primer Accuphase je veoma ozbiljnija firma i ima visoku kontrolu kvaliteta.

I da jeste i da nije Kinesko, izgleda da je pre greška do USA dizajnera, ili firme koja je isporučila napouzdane tranzistore, ili šta već. A za PRC sam slučajno video ovo, neko se šalio u nekoj diskusiji da li je ili nije PRC pojačalo.

Well, the back of my MA7000 says made in the USA, but it's written in Chinese.:roflmao:

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...