Jump to content


problem sa zvucnicima, mozda pojacalom....


locodreams

Recommended Posts

Odgledao sam ovaj video sto si postavio i meni to lici kao da je problem u tjuneru a ne pojacalu.

Meni se slicno desava na starom grundig tjuneru.Tada moram samo da pomerim kazaljku za pola mhz napred ili nazad i onda ponovo svira kako treba, ali kod mene posle pola sata se stabilizuje i onda radi normalno.

Probaj da ukljucis tuner u cd ulaz na pojacalu kao sto ti je odmah na pocetku sugerisano ako nista makar da otklonis i tu sumnju.

 

EDIT: Ako je onaj pioneer uredjaj tjuner, onda se vidi da dolazi do gubitka signala, rekao bih da se ukljucuje i iskljucuje indikator stereo signala, ali ne vidi se bas dobro na snimku.

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, TekManijak said:

Odgledao sam ovaj video sto si postavio i meni to lici kao da je problem u tjuneru a ne pojacalu.

Meni se slicno desava na starom grundig tjuneru.Tada moram samo da pomerim kazaljku za pola mhz napred ili nazad i onda ponovo svira kako treba, ali kod mene posle pola sata se stabilizuje i onda radi normalno.

Probaj da ukljucis tuner u cd ulaz na pojacalu kao sto ti je odmah na pocetku sugerisano ako nista makar da otklonis i tu sumnju.

 

EDIT: Ako je onaj pioneer uredjaj tjuner, onda se vidi da dolazi do gubitka signala, rekao bih da se ukljucuje i iskljucuje indikator stereo signala, ali ne vidi se bas dobro na snimku.

Pioneer je player ista serija je tuner kao pojacalo signal nije sjajan ali isto mi se desava i sa playerom taj jazz ide sa audio diska tuner je bio upaljen ali na drugom kanalu pokusao sam sve rezultat isti.... Radi radi pa smetnje pa odblokira pa radi tipa po sata pa opet smetnje

Link to comment
Share on other sites

16 sati ranije, locodreams said:

Mislis da bi trebalo izmjeniti sve kondenzatore eventualno?

Ма јок, бацање пара. Проблем је или у Селектору улаза (прљав) или Директ прекидач (штрокав) или веза између штампане плоче која се налази у предњој и матичне плоче као и Релеј у заштити звучника.

Не би било згорег прегледати лемове на СВИ 3205 излазном интегралацу.

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, darT_Vader said:

Ма јок, бацање пара. Проблем је или у Селектору улаза (прљав) или Директ прекидач (штрокав) или веза између штампане плоче која се налази у предњој и матичне плоче као и Релеј у заштити звучника.

Не би било згорег прегледати лемове на СВИ 3205 излазном интегралацу.

Moguce da je prljav nisam ga otvarao ni cistio volio bi ga srediti posto je meni sasvim dovoljan i dobro je radio 

Link to comment
Share on other sites

19 sati ranije, darT_Vader said:

Ма јок, бацање пара. Проблем је или у Селектору улаза (прљав) или Директ прекидач (штрокав) или веза између штампане плоче која се налази у предњој и матичне плоче као и Релеј у заштити звучника.

Не би било згорег прегледати лемове на СВИ 3205 излазном интегралацу.

lik mi u nekim servisu dok trepnes u ns trazi za dijagnostiku 2400 :P

Link to comment
Share on other sites

18 minuta ranije, Delija said:

Upravo tako.

Koliko kosta zamena i balansiranje 4 gume/tocka kod vulkanizera? A vulkanizer moze da bude (skoro) svako.

Мени то пријатељ ради џабе. Слажем се да вулканизер може да буде оно свако. Кад сам ја то успео да научим мислим да може свако.

Сада јурим да радим као вулканизер у Ферари Ф1 тиму.   :)

Link to comment
Share on other sites

Nije mi nikako bila namera da degradiram zanimanje vulkanizera. Sta vise, mog vulkanizera bezrezervno preporucujem svima, jer perfektno radi svoj posao - bilo da su to vulkanizerski poslovi ili trgovina gumama.

Poenta je bila u tome da je savrseno ok da neko naplati svoje znanje i iskustvo, pogotovo kad to ne moze da se nadje bas na svakom koraku.

Link to comment
Share on other sites

40 minuta ranije, locodreams said:

sredjeno je pojacalo...ocistio je samo sve potenciometre i dao mi garanciju 3 mjeseca kaze da nikada nista nije cackano niti budzeno, mislim da se isplatilo za 3900 zadovoljan sam sa ovim pojacalom...uzecu mu nove zvucnike cim prodam stare :)

E to je mnogo samo za potenciometre, zar nije te silne prekidače očistio i podmazao?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...