Jump to content


problem sa zvucnicima, mozda pojacalom....


locodreams

Recommended Posts

pozdrav, 

naime imam technics 570 i quadral odin mk2 zvucnike sve je radilo dobro iako je staro, ali odjednom je pocelo da jedan zvucnik stane sa radom pa poslije nekog vremnea opet prosvira, kao da se sve utisa visokotonac se cuje malo, zna biti i da se cuje krckanje...nekada kada da se oba stisaju pa odjednom poglasaju, probao sam da mjenjam kablove nije problem izgleda do kablova, uglavnom slusam tuner i mislio sam da je los prijem stanice da zato se cuje krckanje povremenao ali izgleda nije u tome problem, posto sam radio u zvucnik servisu pregledao sam zvucnike i ustanovio da su oni ispravni iskljucujuci jedan po jedan rade svi po na osob, prijetio sam da se vjesalo na basu malo odlijepilo to sam sanirao....e sada desimo se recimo da kada je upaljen tuner a svicer prebacen tipa na drugi kanal aux i kada pojacam cujem malo radio, pojacalo nije nikada servisirano...da li je vec doslo vrijeme za neki servis, ne znam da li je normalno da se mjesa zvuk na kanalima?ako neko ima iskustva sa slicnim problemom molio bih da se javi, ja sumljam da su u pitanju izlazi na pojacalu, jer ljevi zvucnik pravi problem...

ps kada se mjenjaju kanali a tipa tuner radi samo kada se do kraja pojaca cuje se tuner tipa na tape aux phono a posto imam cd player na tom kanalu se ne cuje nista, i sa tim prekidima i krckanjem desava se tipa jednom u danu pa se ne desi dugo pa tako u krug...

Hvala :)

Link to comment
Share on other sites

Najverovatnije bi trebali da se promene, ali prvo pogledaj da nije selector u problemu mozda se nakupilo prasine u njemu.Vrlo moguce da su i kondenzatori prazni zato sto cujes puckanje.

Promeni ulaz na cd ili aux prvo i vidi jel krcka dok menjas.

U svakom slucaju ces morati da ga odneses kod nekog servisera da ga pretrese.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam zavrsio elektrotehnicku skolu i pomalo me to sve zanima tako da znam i svemu sto pricate, definitivno bi trebalo da srede kontakti i da se pogleda na osciloskopu eventualno izlazi da li su isti i volio bi da se promjene kondenzatori posto je pojacalo netaknuto volio bi da ga neko sredi ko ima iskustva vise od mene, ako znate nekog iz Novog Sada bilo bi dobro da mi ga preporucite?Slusam sada audio cd nema nikakvih smetnji zvuk je odlican recimo kada mjenjam balans lijevi desni zvucnik osjeti se krcanje ali tek toliko na pocetku samo zanemarljivo je, mozda je samo problem u kontaktima i prasini...sto se tice selektora ima neka smetnja jer kada se pusti tuner da radi i prebaci na aux pojaca na max tiho se cuje radio stanica...ne znam da li mora tako ili je problem neki?

Link to comment
Share on other sites

13 minuta ranije, Body said:

To sto ti se čuje tuner kada preklopnik stavis na neki drugi uredjaj pa kad jako pojačas čuje se to je normalno i kod mene se to čulo ne na jednom nego na svakom pojačalu.

ok, hvala na odgovoru sada cu da okacim video poslije duzeg slusanja pocelo je sve cesce prekida i krcka pa sam snimio telefonom, cuce se nekako nadam se...

tako se desi pa svira tipa 4 5 pjesama nista se ne desava, onda opet...kada pridjem racunaru i dirnem stolicu krce mi zvucnici na racunaru tu je 2.1 sistem cuje se krc samo jedan ili kada ustanem nekada se cujek krc u zvucnicima, ne znam da li je moguce da imam problem sa uzemljenjem ili ga cak ni nemam u stanu izgleda...

 

 

Link to comment
Share on other sites

44 minuta ranije, locodreams said:

ok, hvala na odgovoru sada cu da okacim video poslije duzeg slusanja pocelo je sve cesce prekida i krcka pa sam snimio telefonom, cuce se nekako nadam se...

tako se desi pa svira tipa 4 5 pjesama nista se ne desava, onda opet...kada pridjem racunaru i dirnem stolicu krce mi zvucnici na racunaru tu je 2.1 sistem cuje se krc samo jedan ili kada ustanem nekada se cujek krc u zvucnicima, ne znam da li je moguce da imam problem sa uzemljenjem ili ga cak ni nemam u stanu izgleda..

1. Skloni saksiju sa zvučnika :crno-na-belo

2. Nema veze sa uzemljenjem

3. Ne valja ti potenciometar, loš lem, neki selektor ili konektor, nije nemoguće ni nešto oko kabla, da ne gubi kontakt ili ne daj bože pravi kratke spojeve pregledaj prvo to dobro.

4. Osim saksije i kablova, ništa sam ne možeš uraditi.:order

Link to comment
Share on other sites

1. Skloni saksiju sa zvučnika :crno-na-belo
2. Nema veze sa uzemljenjem
3. Ne valja ti potenciometar, loš lem, neki selektor ili konektor, nije nemoguće ni nešto oko kabla, da ne gubi kontakt ili nedaj bože pravi kratke spojeve pregledaj prvo to dobro.
4. Osim saksije i kablova, ništa sam ne možeš uraditi.:order

Sagore ga sa ovom saksijom

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ako bude skup servis nemam ni predstavu koliko ce kostati da li je isplativo?planiram da uzmem novo nesto posto se bavim mixanjem muzike imam monitore rokit 5 g3 koji su aktivni i direktno se kace na mixetu. e sada da li je moguce nakaciti na njih tuner, ili mi za to treba zvucna karta neka posto mi je bzvz da mi mikseta radi dok slusam radio ili cd, a druga varijanta je uzimanje nekog novog pojacala ili av resivera sa ovim zvucnicima quadral pa dok guraju guraju, jer su mi odlicni ne treba mi nista bolje od njih za muziku i radio. av resiveri su uglavnom na 6 oma a ovi zvucnici su 8 oma. u svakom slucaju ako servis ovog pojacala bude preko 100e necu ga servisirati, radije cu dodati jos para i uzeti novo nesto.

Link to comment
Share on other sites

36 minuta ranije, locodreams said:

e sada da li je moguce nakaciti na njih tuner,

Može pod uslovom da na monitorskim zvučnicima regulišeš jačinu zvuka (što baš i nije najpraktičnije). Možeš sam da napraviš jedan potenciometar u nekoj kutijici i da ga vežeš između tjunera i aktivnih kutija.

39 minuta ranije, locodreams said:

ako servis ovog pojacala bude preko 100e necu ga servisirati,

Ma to pojačalo ne vredi više od 50-tak evra kada je u funkcionalnom stanju.^_^

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, zek said:

Može pod uslovom da na monitorskim zvučnicima regulišeš jačinu zvuka (što baš i nije najpraktičnije). Možeš sam da napraviš jedan potenciometar u nekoj kutijici i da ga vežeš između tjunera i aktivnih kutija.

Ma to pojačalo ne vredi više od 50-tak evra kada je u funkcionalnom stanju.^_^

nemaju monitori za volumen, a gledajuci po netu uglavnom uzimaju audio kartice pa preko njih spajaju sa nekim hifi uredjajima, zasto mislis da je lose to pojacalo toliko?

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, locodreams said:

a gledajuci po netu uglavnom uzimaju audio kartice pa preko njih spajaju sa nekim hifi uredjajima

To što si gledao verovatno se odnosi na spajanje računara sa hifi uređajima, za spajanje tjunera na aktivne kutije ti treba neka vrsta predpojačala (kao što je recimo ta mikseta koju imaš). Znači ako hoćeš nešto da vežeš na aktivne monitore mora imati kontrolu jačine i eventualno mogućnost izbora više uređaja koji se vezuju na monitore. Može to da bude i pasivan uređaj (pasivno predpojačalo),ne mora da bude aktivan kao tvoja mikseta.

Link to comment
Share on other sites

mikseta je traktor kontrol z2 i bezveze mi da radi dok se slusa muzika, a upravu si vezali su racunare preko te zvucne karte, nisam znao za te pasivna predpojacala, u radnji mi prodavac preporucio ovo  behringer monitor 1 nije bas jeftin kosta oko 8k ima jedan ulaz i izlaz i kontroler volumena.

Link to comment
Share on other sites

a od pasivni zvucnika sam planirao da uzmem WHARFEDALE DIAMOND 220 ili 225 mozda cak WHARFEDALE DIAMOND 230 nisam siguran ali sam malo skeptik od kada su to preuzeli kinezi, na what hifi hvale seriju WHARFEDALE DIAMOND 220 5 zvjezdica mislim da su im ocjene poprilicno realne ali ajde na netu ima svega...nego ostalo mi je nesto u sjecanju dok sam radio u zvucnik servisu stigo nam je na servis bas WHARFEDALE DIAMOND ne znam koja serija tacno ne mogu reci bio je neki problem oko basa i kolega ga je radio sjecam se ja sam gledao sa strane covjek ima 12 godina iskustva u servisu i poceo je da vadi zvucnik i desi se da pukne kosara i to jedna ona sto drzi gornji obruc, kosara nije salivena od aluminijuna nego ko zna od cega???wtf kinezi :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...