Jump to content


Koji dek za pocetak?


Zemunac1993

Recommended Posts

2 sati ranije, Zemunac1993 said:

Sklapam svoj prvi sistem i zelim vise da dam akcenat audio kasetama. Interesuje me vasa preporuka za neki dek za pocetak 50-70e koliko mi budzet dozvoljava, ima li u toj ceni nesto da valja? I naravno ako neko ima ISPRAVNU masinu neka slobodno ponudi. Hvala! :)

Samo napred cekaj da se javi Zoran bg ili Retroman.

Link to comment
Share on other sites

Hvala Laki. Osim pomenutog snimanja kaseta za auto gde me kvalitet i nije toliko bitan (koje usput mogu da zavrsim i na Panasonic mini liniji koju imam), zelim da napravim sistem za kucu jer mi se svidja zvuk sa kasete, "meksi" mi je nego zvuk reprodukovan direktno u nekom digitalnom formatu.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Zemunac1993 said:

Sklapam svoj prvi sistem i zelim vise da dam akcenat audio kasetama. Interesuje me vasa preporuka za neki dek za pocetak 50-70e koliko mi budzet dozvoljava, ima li u toj ceni nesto da valja? 

Члан овог форума продаје:  

https://www.kupujemprodajem.com/Audio/Kasetni-dekovi/Onkyo-TA-2630-70943590-oglas.htm

https://www.kupujemprodajem.com/Audio/Kasetni-dekovi/Yamaha-KX-300-70679656-oglas.htm

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Koji dek bi preporučili sa trenutne KP ponude u rangu 30-50 evra manje više? Namena bi bila isključivo reprodukcija, imam dosta kaseta iz devedesetih, uglavnom snimljenih na hrom kasetama, prvi snimak, ali i originala, pa bih da ih slušam ponovo. Znači dek ne bi bio primarni izvor niti upotrebljavan baš često, ali bi voleo za te pare da izvučem najbolje što mogu, bar što se reprodukcije tiče. Trenutno mi je za oko zapala Yamaha KX-393, naravno otvoren sam za sve predloge, ali bitan mi je i izgled. Nemam vremena da istražujem, mnogo je modela, pa molim iskusnije za pomoć.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, savudin said:

Koji dek bi preporučili sa trenutne KP ponude u rangu 30-50 evra manje više? Namena bi bila isključivo reprodukcija, imam dosta kaseta iz devedesetih,

Na kojoj makini su ti snimane kasete ?

Ako su snimane na razlicitim moze doci do situacije da azimut deka koji posedujes nije odgovarajuci za sve trake.

Kod mene je to slucaj, dok sam se time bavio zadnji put, otprilike na dve makine je skoro pa sve radilo.

Ovo bi tebao da probas pre kupovine.  Pola kaseta mi je radilo sasvim ok na Nak-u bx-125 ali druga polovina ne.

Link to comment
Share on other sites

Potraži neki sa automatskim azimutom ili sa lako podesivim, jer ćeš inače doživljavati lomove nerava sa svakom kasetom posebno.

Ne treba zanemariti i degradiranost snimaka, koji posle nekog vremena ne reaguju na isti način kao ranijena na npr. dolby C. Najnekompatibilniji je dbx koji je jako izbirljiv na marke dekova, bar iz mog iskustva.

Technics i Denon se nisu nadivezivali u korektnoj čitljivosti ni dolby C, a posebno dbx....

Azimut je najveća prepreka kod kasetdekova. Zato sam ga prvog i pomenuo. Nisu stvari ni blizu idealnih, posebno posle dvadeset i kususr godina od načinjenih snimaka. Zato sam ja rasprodao i sve kasete i dek koji sam vrlo pažljivo održavao i vrlo retko koristio.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, savudin said:

ostalo je piraterija

Popularne makine za ovo su bile Aiwa 850 i Teac dupli ( mislim njihov najbolji model ili broj nize ), u zadnjem periodu posle 2000. godine. Za kasne 90-te nemam info a 89-91/3 koriceni su Akai gx-75 puno, Technics 765/965 , Teac V5-7000, poneki Sony 9xx, Aiwa, sve jake mashine, na Banovom Brdu je bio covek koji je koristio samo Nak makine npr. 

Kad probas kasetu ako se visoki tonovi, cinele ne cuju kako treba, mutne, onda je razlika u azimutu veca.

Ako ti je vecina traka snimana kod jednog coceka i ostatak se koliko toliko poklapa, moze se na novoj makini podesiti azimut prema trakama.

Link to comment
Share on other sites

Većina te piraterije ima oznaku MR, mislim da su iz Subotice, nisam siguran.

Inače uspeo sam brzinom svetlosti da stupim preko FB sa čovekom koji je snimao većinu tih mojih kaseta, direktno sa LP/CD izvora, i jedino što je mogao da mi kaže je da je u pitanju troglavi Soni.

Kasete su uglavnom TDK SA.

Link to comment
Share on other sites

Problem su originalne kasete, na kojima je azimut lutrija.

Dok sam prodavao svoj dek posetio me je jedan kolega sa foruma i svaka originalna traka u probi je zvučala drugačije.

Čak ni u zlatno doba dekova nikada nisam išao na originalne kasete. Uvek sam se trudio da sa vinila napravim sopstvene snimke.

Pozajmim od nekoga ko ima sve od Tom Waits-a, Talking Headsa, Doorsa... i napravim sopstvene kompilacije tokom davnih osamdesetih godina.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...