Jump to content


Koji solid state pojačavač za Quad ESL 63


Srecko

Recommended Posts

moj drugar prodaje naimov kombo 32/140.To bi trebalo dobro da zvuci uz Quad i nije pre svega nije skupo.U Beogradu ste obojica,a to su malene shoebox komponente lake za poneti.Ako hoćes mogu ga zamoliti da to probate.Naim je poznat match za Quad,i stari vlasnik naima je u svom sistemu slusao Quad,stacked varijantu 57.Ima na netu dosta pozitivnih iskustava,a i nasem forumu Paja je svoje iskustvo preneo,ja sam slusao Esl63 sa 72/180

Link to comment
Share on other sites

moj drugar prodaje naimov kombo 32/140.To bi trebalo dobro da zvuci uz Quad i nije pre svega nije skupo.U Beogradu ste obojica,a to su malene shoebox komponente lake za poneti.Ako hoćes mogu ga zamoliti da to probate.Naim je poznat match za Quad,i stari vlasnik naima je u svom sistemu slusao Quad,stacked varijantu 57.Ima na netu dosta pozitivnih iskustava,a i nasem forumu Paja je svoje iskustvo preneo,ja sam slusao Esl63 sa 72/180

Hvala sto ste se angažovali.
Voleo bih da čujem Naim kod sebe svakako.
Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, sondek said:

moj drugar prodaje naimov kombo 32/140.To bi trebalo dobro da zvuci uz Quad i nije pre svega nije skupo.U Beogradu ste obojica,a to su malene shoebox komponente lake za poneti.Ako hoćes mogu ga zamoliti da to probate.Naim je poznat match za Quad,i stari vlasnik naima je u svom sistemu slusao Quad,stacked varijantu 57.Ima na netu dosta pozitivnih iskustava,a i nasem forumu Paja je svoje iskustvo preneo,ja sam slusao Esl63 sa 72/180

62+160+Avondale PX je bilo u mom slucaju..MAC MX110 i MAC monoblokovi 75-se su se jednostavno izgubili..zvuk je bio razliven,bez koherencije

mac esl.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dosta se ovde nabrojalo, navelo dobrih, odličnih match-eva ESL 63 sa xyz amp-ovima.

Nažalost, @Srecko, ipak si ti taj koji mora da "prelomi", "preseče".

Po onoj narodnoj : " Od izvora dva putića ", taj jedan put si apsolvirao, savladao, poseduješ.  Quad 405-2.

Imaš već Dynaco ST-70, a to bi se lako moglo reći da je ispoštovan i drugi put.

Ne vidim razlog za daljim traganjima ?

Jedino ako postoji nekakvo nezadovoljstvo u ličnom audio utisku obe te kombinacije ?

IMO - moj kombo Quad 33/303/ESL 57 nikada ne bih napustio.

To je jednostavno TO. Da mi ne valja, ceo "lanac" bi otišao na doboš.

Nadam se da sam ti pomogao.

Link to comment
Share on other sites

Zahvaljujem paja959.
Nekako i sam zaključujem da je baš problematicno naći šta uz Quad ESL 63.
Vidim da je i sam Quad od Quad 405 i 100W, otišao na Quad 909 i 140W i kažu da je to sasvim fino jer mnogi smatraju da Quad 405 “nije imao dovoljno snage”.
Naravno ipak je dizajn pojacavaca najbitniji.
Stalno mi je u glavi ono sto Steingruber kaže da npr. za Mark Levinson ML2 vs. Quad 405.
Citat:
“Quad 405 (which boosted a 120 watts but never had - it actually had only 17 watt into 2 ohms ). The ML-2 on the other hand was rated at only 20 watts into 8 ohm (Class A), but doubled its power the impedance was halved. In reality it could drive ANY load. It was a peach match for the Quads, the maximum voltage output of 14 volts could hardly damage the delicate Quad”.

Link to comment
Share on other sites

42 minuta ranije, Srecko said:

Zahvaljujem paja959.
Nekako i sam zaključujem da je baš problematicno naći šta uz Quad ESL 63.
Vidim da je i sam Quad od Quad 405 i 100W, otišao na Quad 909 i 140W i kažu da je to sasvim fino jer mnogi smatraju da Quad 405 “nije imao dovoljno snage”.
Naravno ipak je dizajn pojacavaca najbitniji.
Stalno mi je u glavi ono sto Steingruber kaže da npr. za Mark Levinson ML2 vs. Quad 405.
Citat:
“Quad 405 (which boosted a 120 watts but never had - it actually had only 17 watt into 2 ohms ). The ML-2 on the other hand was rated at only 20 watts into 8 ohm (Class A), but doubled its power the impedance was halved. In reality it could drive ANY load. It was a peach match for the Quads, the maximum voltage output of 14 volts could hardly damage the delicate Quad”.

i gledao si polovne cene ML-2 ki?..bio bi spreman da das te parte za tako sta?

https://www.usaudiomart.com/details/649465628-mark-levinson-ml2/

Levinson ima problema za support i za mnogo mladje uredjaje sto se tice delova..pre par godina smo trazili naponski prekidac za drugarev 27.5 izlaz..ljubim ruke,500 dolararosa je bilo....

 

Link to comment
Share on other sites

i maleni nait 1 od 15w radi posao sa quad ESL.Jednostavno se dobro snalazi sa niskom impedansom koja je mukica za (losa) pojacala.Nebi bas da pominjem firmu al Pecass mi rece da se jedan amp zadimio.Relativno su retka SS pojacala kojima je snaga niska,a podnose zahtevne zvucnike,a Quad upravo trazi takve za razliku od USA esl zvucnika.Velika snaga je poslednje sto quadu treba,naprotiv vrlo opasna je za njih ...pise uostalom i u manualu.Bitna be struja,nait 1 daje vise ampera nego quad 405 koji ima 6-7 puta vise snage.Lampasi relativno male snage uglavnom uopste nemaju problem sa quadom...problem je veći naći takav SS za letnji period

Link to comment
Share on other sites

Dosta se ovde nabrojalo, navelo dobrih, odličnih match-eva ESL 63 sa xyz amp-ovima.
Nažalost, [mention=43501]Srecko[/mention], ipak si ti taj koji mora da "prelomi", "preseče".
Po onoj narodnoj : " Od izvora dva putića ", taj jedan put si apsolvirao, savladao, poseduješ.  Quad 405-2.
Imaš već Dynaco ST-70, a to bi se lako moglo reći da je ispoštovan i drugi put.
Ne vidim razlog za daljim traganjima ?
Jedino ako postoji nekakvo nezadovoljstvo u ličnom audio utisku obe te kombinacije ?
IMO - moj kombo Quad 33/303/ESL 57 nikada ne bih napustio.
To je jednostavno TO. Da mi ne valja, ceo "lanac" bi otišao na doboš.
Nadam se da sam ti pomogao.

Naravno Doktore da ste mi jako puno pomogli.
I ja sam prezadovoljan sa Quad ESL 63 (mada moram da priznam da me brine veoma ogranicena mogućnost popravke u Srbiji, da čuknem u drvo).
Zadovoljan sam i ja sa amplifikacijom, posebno sa Dynaco ST-70. On i jeste razlog sto sam otvorio ovu temu.
Toliko mi je “legao” zvučno da sam se uplašio kako ću se letos vratiti na Quad 405-2 (zaboravio sam i kako je zvučao, mrzi me da ga vadim iz ormana i ponovo cujem, ali znam generalno da nisam uživao toliko kao sa Dynaco ST-70).
Ja slušam veoma tiho i Dynaco ST-70 tada radi sjajno.
Veliko je pitanje da li bi uopšte bilo šta bolje radilo sa Quad ESL 63 (solid state) od ovog mog Quad 405-2 Keith Snook MOD.
Ja naravno, za razliku od Vas, nisam imao karijeru muzičara (u mladosti) pa na sve ovo ne gledam potpuno ispravno, više gledam tehnički; znatno površnije od Vas. Zato sam i počeo da razmišljam da li bi nešto “bolje” moglo da zameni Quad 405-2. Quad 909 je izgleda već bolji izbor zbog mnogo stvari pa i 140W koji mu omogućavaju više snage na niskim impedansama sto Quad 405-2 nema. Naravno da je ovo sve nepotrebno imajući u vidu koliko glasno slušam, no rekoh da ja na sve ovo više gledam tehnički a ne racionalno i kao pravi ljubitelj.
Jako bih voleo, ako nađete vremena, da dođete do mene da se konačno upoznamo i družimo.
Link to comment
Share on other sites


Levinson ima problema za support i za mnogo mladje uredjaje sto se tice delova..pre par godina smo trazili naponski prekidac za drugarev 27.5 izlaz..ljubim ruke,500 dolararosa je bilo....

Zato sam i pitao da bih saznao ovako bitne stvari.
Naravno da takva iskustva isključuju ML iz razmišljanja.
Link to comment
Share on other sites

Relativno su retka SS pojacala kojima je snaga niska,a podnose zahtevne zvucnike,a Quad upravo trazi takve za razliku od USA esl zvucnika.

Velika snaga je poslednje sto quadu treba,naprotiv vrlo opasna je za njih ...pise uostalom i u manualu.

Bitna be struja,nait 1 daje vise ampera nego quad 405 koji ima 6-7 puta vise snage.

Lampasi relativno male snage uglavnom uopste nemaju problem sa quadom...problem je veći naći takav SS za letnji period

Sve sto ste napisali i sam sam procitao i znam.
Zato sam i počeo da preispitujem Quad 405-2.
Ne treba ipak zaboraviti da je Quad 405 razvijen upravo za Quad ESL 63, naravno uz razuman pristup da je se u poslednjih par desetina godina desila tehnološka revolucija i da novi Quad pojacavaci (iako snažniji) verujem isto tako dobro “leže” i starim Quad ESL-ima.
Puno sam citao po USA forumima o USA Monitor-ima (Quad ESL za USA tržište) i moram reci da su ih (ti članovi foruma) bas “cedili” i po glasnoci i opterecivali amplifikacijom od 200W (iznad manuelom propisanog) i svi kažu da je se tada manje uključivala zaštita Quad ESL 63 nego sa slabijim pojacavacima.
Ja to sigurno neću raditi više sam naveo iz razloga da ovi noviji pojacavaci su izgleda bolje dimenzionisani za niske impedanse pa i Quad (606, 909, Artera) nego 405.
Imao sam USA ESL Acoustat III nekada, u periodu dok sam bio mlad i kad nisam “podnosio” taj tip zvuka, i saglasan sam da nisu bili osetljivi na pojacavace koliko Quad ESL-i.
Link to comment
Share on other sites

37 minuta ranije, Srecko said:


Naravno . . . 

Nema onda šta da se više razmišlja posle ovog tvoga posta - Quad 405-2 na "klupu za rezervne igrače" ili još bolje, "u kobasice". :)

Mani se, molim te, 606, 909 etc. amp-ova ( mislim da smo i o tome svojevremeno bistrili ). Nije vredno pomena.

Beše krenula fino priča u smeru Artera amp/preamp ( predlog dao Anubisgrau )  i onda bi to zaista "zaokružilo" priču.

ML2 - Paja959 sve rekao.

Link to comment
Share on other sites

jedan prijatelj iz UK koristi njihovu visu klasu SS novih pojacala,doduse za nove 2912 i izuzetno je zadovoljan.Inace Quad esl koristi evo sad tacno 50g,samo svaki put kad izađu novi uzme novi model.On je prezadovoljan njima iako su solid state ali sad je uzeo AR preamp sa lampama i povezao ih balansiranom vezom.Jedan kompromis između ss i lampi...

U pitanju je Quad platinum amp

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, sondek said:

jedan prijatelj iz UK koristi njihovu visu klasu SS novih pojacala,doduse za nove 2912 i izuzetno je zadovoljan.Inace Quad esl koristi evo sad tacno 50g,samo svaki put kad izađu novi uzme novi model.On je prezadovoljan njima iako su solid state ali sad je uzeo AR preamp sa lampama i povezao ih balansiranom vezom.Jedan kompromis između ss i lampi...

U pitanju je Quad platinum amp

U klasi cene ovog Quada, pri čemu mislim na S/H, svakako bih razmotrio i ATC P1, sjajna sprava.

Link to comment
Share on other sites

Gospodine [mention=9977]Zexx[/mention] moram da priznam da nisam ni čuo za pojacavac ATC P1.

Pogledah sada u pretrazivaču samo slike i priznajem da deluje ozbiljnije nego bilo koji od pojacavaca koje sam do sada razmatrao.

Moram bas detaljno da pogledam prikaze i mišljenja po forumima. Možda ga je neko i koristio sa ESL-ima.

Da li bi mogli da uporedite ATC P1 i Benchmark ABH2. Taj Benchmark po svemu sto sam procitao morao bi da odgovara Quad ESL 63.

Izvinjavam se na dodatnom pitanju. Tiče se D klase pojačavača.

Sta je sa njima?

Ja sam nešto kao “vernik” kada su nove tehnologije u pitanju. Čini se da ti pojacavaci postaju sve bolji i bolji. Citao sam sad skoro prikaz nekih zvučnika testirani su sa NuForce monoblokovima.

Mislite li da to još uvek nije za kucnu upotrebu?

Zahvaljujem na informaciji.

Link to comment
Share on other sites

Pa verovatno Quad 405-2, Nekoliko tjunera, Nekoliko CD plejera (zao mi ih je ali nemam više gde da držim ih)....

Doktore, bez obzira sto rekoh da nisam tako ozbiljan kao Vi, nisam bas ni neozbiljan. Dok se ne odlučim, ne isprobam sve potencijalne varijante (ovo je sad fino “podešavanje”).... ima vode i vode da protekne i Dunavom i Savom.

Quad 405-2 hvala bogu sam letos potpuno refresh-ovao i upgrade-ovao tako da je ko nov.

Nema potrebe da zurim u biranju.

Link to comment
Share on other sites

33 minuta ranije, Srecko said:

Gospodine [mention=9977]Zexx[/mention] moram da priznam da nisam ni čuo za pojacavac ATC P1.

Pogledah sada u pretrazivaču samo slike i priznajem da deluje ozbiljnije nego bilo koji od pojacavaca koje sam do sada razmatrao.

Moram bas detaljno da pogledam prikaze i mišljenja po forumima. Možda ga je neko i koristio sa ESL-ima.

Da li bi mogli da uporedite ATC P1 i Benchmark ABH2. Taj Benchmark po svemu sto sam procitao morao bi da odgovara Quad ESL 63emoji3.png.

Izvinjavam se na dodatnom pitanju. Tiče se D klase pojačavača.

Sta je sa njima?

Ja sam nešto kao “vernik” kada su nove tehnologije u pitanju. Čini se da ti pojacavaci postaju sve bolji i bolji. Citao sam sad skoro prikaz nekih zvučnika testirani su sa NuForce monoblokovima.

Mislite li da to još uvek nije za kucnu upotrebu?

Zahvaljujem na informaciji.

Nažalost, Benchmark nisam slušao, ali po svemu sudeći, to je pojačalo koje nikako ne bi trebalo izostaviti iz najužeg kruga ozbiljnih kandidata ukoliko to finansije dozvoljavaju.

Što se D klase tiče, nemam predrasude, a kao i kod klasičnih topologija, ima i boljih i lošijih izvedbi. Od pristupačnijih, a dobro zvučećih, mogu da preporučim pojačala bazirana na Hypex Ncore modulima, i to standardne varijante koje nudi sam proizvođač, kao i "abartovane", ali skuplje varijante koje nude firme kao što je recimo "Nord Acoustics".

Od skupljih pojačala u D klasi koja sam slušao, mogu da pomenem TACT Millenium, Audio Research DSi200, i naravno, fenomenalni Devialet koji je priča za sebe, ali nažalost nedostupan većini "običnih smrtnika".:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...