Jump to content


Kakav oglas!?


Infidel

Recommended Posts

On 20.2.2021. at 19:31, SomiKnight said:

@Alex74 Nemoj da se previše uzbuđuješ oko svog oglasa i šta pišu ovde o tome,

ima članova foruma koji su kupovali zvučnike i onda ih prodavali isto ovde po većoj ceni.

Nešto mi prvo na pamet padne marka Jamo.

Tako da opušteno, iskuliraj ih, nema potrebe da se pravdaš.

Ako si kojim slucajem mislio na mene i moje D830 - kupljeni su za 650 evra, a prodati za 600 evra ;)

Ne postoji nijedna Hi-Fi sprava na kojoj sam zaradio i dinar. Da ne pominjem da u poslednje vreme sve dajem skoro ili bukvalno upola cene, a da se "gubitak" meri sa 5 cifara - i to ne u dinarima. Ne zalim se (to je savrseno normalno) - samo konstatujem.

Link to comment
Share on other sites

On 1.3.2021. at 16:28, Delija said:

Ne postoji nijedna Hi-Fi sprava na kojoj sam zaradio i dinar. Da ne pominjem da u poslednje vreme sve dajem skoro ili bukvalno upola cene, a da se "gubitak" meri sa 5 cifara - i to ne u dinarima. Ne zalim se (to je savrseno normalno) - samo konstatujem.

 

Tako i ja. Samo više delove za PC - moje viškove.

Link to comment
Share on other sites

Možda je ipak jednostavnije da kažeš da si pogrešio nego da palamudiš o ceni i rušiš čoveku prodaju bez ikakvog razloga, a usput i porediš Naim i Lavardin ničim izazvan. A kad si već pomenuo, Maza je u to vreme kod mene donosio i Supernait i Lavardin IT, pa sam između ta dva izabrao skoro dvostruko skuplje pojačalo, možeš samo jednom da pogađaš koje i zbog čega...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  Nisam znao da smo na ti, nema veze. Nemam nikakvu nameru da nekom " rušim prodaju"! Može da traži koliko god hoće, njegovo pojačalo. Imam svoje mišljenje i to i iznosim. Ne vidim zašto si ti u tome ugrožen.

 Što se tiče Naima ne znam kako si došao do tog zaključka. Bitno da si ti zadovoljan sa svojim pojačalom. To je moj izbor i sa takvim izborom već se družim niz godina. 

Link to comment
Share on other sites

Evo, sad jesmo na "per tu".:rolleyes: Izneo si mišljenje na koje imaš pravo, ja sam ti ukazao da grešiš i to je to, nikakav moj interes tu ne postoji. Uređaj koji se prodaje star je nešto više od godinu dana i to nekome može da bude od značaja pri kupovini i da plati par stotina eura više, dok su cene koje se traže za starije modele, inače konstrukcijski potpuno iste, otprilike 50% cene novog. Problem je samo što tih oglasa nema baš često, a kamoli kod nas gde je možda prodato ukupno 10-tak takvih i sličnih uređaja. Supernait je pojačalo staro 10+ godina, što naravno ne mora da ima nikakvog značaja kada je ispravnost uređaja u pitanju, ali na cenu svakako ima uticaja, bez obzira na hype koji generalno prati Naim kao firmu.

Link to comment
Share on other sites

Ta varijanta mi nikad nije zvucala najsrecnije - pogotovo za malo tise slusanje. A cuo sam bas dosta kombinacija. Vlasnici su se kunuli da im ne treba preamp, a kad je stigao preamp... :listen

Da se ogradim - da tu tvoju konkretno nisam. Jos uvek :P

Jel Vaughan radi digitalnu ili analognu atenuaciju?

Link to comment
Share on other sites

Ne brini, kod mene je taj volume control u rangu zečetine u legendarnom zečijem paprikašu, po receptu je ide toliko malo da je i ne stavljaju, e tako i ja koristim tu funkciju na daljincu.:rolleyes: Ima drugih korisnih funkcija kao što su "Mute", izbor ulaza, okretanje faze, balans, itd. Ipak, treba reći da je volume kontrola izvedena tako da recimo 24-bitni signal može da se utiša do -50dB bez gubitka rezolucije i bez ikakvog ditheringa, što je sasvim dovoljno, rekao bih.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...