Jump to content


Kakav oglas!?


Infidel

Recommended Posts

:D
Nije on bio stručnjak samo za JNA, napisao je reportaže o svim američkim vojnim akademijama, nosačima aviona, bojnim brodovima. Naravno sa "selfijima" i slikama. Dobro išao je i kod Ruja ali mu to ipak nije bilo glavno..........................

Objavljivao je svoje tekstove u Startu (Vjesnikovom) pored duplerica sa sisatim lepoticama.

Ako pokušaju da nam uvale rusku, upisujem se u antivaksere, dobro u ravnozemljaše još neću.:D

Link to comment
Share on other sites

Ne razumem kakve veze ima ko je prvi proizveo vakcinu. Bez šale, ne razumem. Možda sam naivan.

Sada su i vakcine počele da imaju nacionalni, verski, rasni, politički...predznak?

Sve me podseća na film ''Tri karte za Holivud'', mi kao društvo vodimo imaginarni treći svetski rat između velesila...groteska.

Uostalom, vakcine ma gde bile proizvedene, prvo će biti primenjene u domicilnoj zemlji i prvo će biti vakcinisani vojska, policija, zdravstveni radnici...ako neko veruje da će bilo koji lider da rizikuje i promil mogućnosti da ostane bez poluga sile u državi, onda ok.

 

Link to comment
Share on other sites

Pošto mi je ovo u neku ruku struka, mene od toga KO je/će da napravi vakcinu, više brine KAKO je/će da je naprave. Nijedna vakcina ovako brzo nije/neće ugledati svetlo dana, pa me činjenica da će prvo biti vakcinisani "neki tamo daleko" u neku ruku više raduje, nego što me brine.

Ono što me više brine je to što se svakim danom sve više učšvršćuje pretpostavka da je u pitanju sistemska bolest koja se prenosi respiratornim putem. Kao HIV, ali ovaj put zahvata mnogo širu populaciju. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Meni se ne dopada što je institut Torlak prodat, tako da ja ne želim ove brze vakcine, kao što je Džoni primetio. Mada verovatno za par godina ću da nabavim iz Engleske, Švajcarske ili Nemačke kao jedan moj drug za decu. Mi više nemamo kontrolu nad lekovima koje ulaze u zemlju, a to samo malouman čovek ili prodana duša može da dopusti.

Link to comment
Share on other sites

14 minuta ranije, vladat1 said:

Meni se ne dopada što je institut Torlak prodat, tako da ja ne želim ove brze vakcine, kao što je Džoni primetio. Mada verovatno za par godina ću da nabavim iz Engleske, Švajcarske ili Nemačke kao jedan moj drug za decu. Mi više nemamo kontrolu nad lekovima koje ulaze u zemlju, a to samo malouman čovek ili prodana duša može da dopusti.

Ne ili nego i!

Link to comment
Share on other sites

34 minuta ranije, vladat1 said:

Mi više nemamo kontrolu nad lekovima koje ulaze u zemlju

Nema za to, a nema kontrole ni za hranu, inspektori samo gledaju deklaracije, ništa ne kontrolišu. Koliko znam ne postoji ni odgovarajuća laboratorija, a izgleda ni odgovarajući propisi, čim to tako prolazi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...