Jump to content


Kakav oglas!?


Infidel

Recommended Posts

Mislim da svako ima pravo da ceni ono što prodaje  onoliko koliko smatra da to vredi. Moje pitanje  je upućeno kolegama koji imaju iskustva sa Pioneer risiverima, da li su ove cene bar približne realnim. Od modela sx 850 čija je cena za polovan uređaj 600,00 evra pa do modela iz oglasa čija je cena polovnog uređaja 2500,00 evra, model sx 1250.

IMG_20200617_194906.png

Link to comment
Share on other sites

Ne zanimaju me cene sa HiFi Shark. To su cene za USA tržište i nerealno su visoke za naše uslove. Pitao sam kolege sa foruma za mišljenje kada se radi o cenama za naše tržište. Na Shark može da košta i 10 000 evra, to samo daje krila našim preprodavcima "elektronskog otpada"  kako je lepo Engine definisao. 

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, džonibigud said:

Ne zanimaju me cene sa HiFi Shark. To su cene za USA tržište i nerealno su visoke za naše uslove.

"Shark" prikazuje cene uređaja sa svih prijavljenih sajtova/portala, iz velikog broja zemalja (uključujući i Hifiles forum i KP)...

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Infidel said:

"Shark" prikazuje cene uređaja sa svih prijavljenih sajtova/portala, iz velikog broja zemalja (uključujući i Hifiles forum i KP)...

Pa dobro neka prikazuje. Ono što sam pogledao je sa USA tržišta. Zanimao me je dobro očuvan kvalitetan risiver. Učinilo mi se da su cene kod nas previsoke za tako stare uređaje. Navode u oglasima kao osnovni kvalitet kilažu uređaja, dodaju da je to "zver". Pa i lava da prodaju to godište mislim da je isuviše visoka cena od 2500 evra, ali dobro svako ima pravo da gradi cenu. 

Link to comment
Share on other sites

Наравно да наше цене на огласима немају везе са животом, тј реалним схватањем да је нешто старо и прегазило га време.

Ових 2500 јура за овај рицивер је  трагикомично. Можда једна 0 мање па ајде де и да се тако прода, али 2500 еура. Па чак и да наиђе неки залуђени колекционар питање је да ли би платио толику суму. Србија увек била  и остала у црној рупи света, сама и напуштена,  једино је остала нада да ће кроз сав тај мрак стићи до нас неки трачак светлости и показати нам да постоји онај други, напредан свет.

Довољно је погледати огласе на Њушкалу и врло брзо се створи колико - толико реална слика  и увид у нашу сербскају мракчину !!!!

Живели !

 

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, zeljko1974 said:

Ових 2500 јура за овај рицивер је  трагикомично. Можда једна 0 мање па ајде де и да се тако прода, али 2500 еура. Па чак и да наиђе неки залуђени колекционар питање је да ли би платио толику суму. Србија увек била  и остала у црној рупи света, сама и напуштена,  једино је остала нада да ће кроз сав тај мрак стићи до нас неки трачак светлости и показати нам да постоји онај други, напредан свет.

Ja sam prodao svoj SX-950 sa pokvarenim tjunerom za 250e. Kupio čovek iz Hrvatske. Za deset godina koliko je bio kod mene sam verovatno uložio više novca u njega i nikada nije bio 100% kako treba (ne računajući nepopravljiv tjuner).

Jedina istinita stvar s tim risiverom je da zaista izvaljuje prozore čak i sa malim zvučnicima.

Link to comment
Share on other sites

Nalazio je i meni oglase sa foruma, mada nije potpuno pouzdan iz nekog razloga (važi i za KP). Ali evo npr. sada sam odradio search za aktuelni Naim Supernait i izlazi oglas lepo - za ime sajta stoji "Hi Fi Forumi".
Kakve to hifi bisere imaš kad ti je Supernait višak?!

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...