Jump to content


AR91 + Sony TA-N55 ES


OSX

Recommended Posts

Ja bi ipak pre kupovine probao to pojačalo na te AR. Te kutije su poznate kao izuzetno teške za pokretanje basa. Pa čak i kad se pokrenu one imaju lenj bas.

Nisam siguran da je to pojačalo sposobno da gura te kutije u punom obimu. Bez obzira na deklarisanu snagu. Za te kutije treba barem 1kw trafo, poželjno što jače.

Ima ljudi koji slušaju te kutije sa nedovoljno potentnim pojačalom i oni su zadovoljni. Njima je to dobro, čak i znaju da treba jače pojačalo ali su zadovoljni postojećim mlohavim zvukom.

Ja ne bi kupovao te zvučnike.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam u nekoj početnoj fazi eksperimentisanja sa PC zvukom imao kombinaciju Sony TA-E2000ESD i TA-N55ES i to je zvučalo veoma, veoma pristojno.

Ključni je tu bio dac tj procesor. 

Ali bi moj savet bio da prvo izabereš zvučnike po svojoj meri pa onda da ideš unazad ka izvoru. Tj sledeće biraš amp koji će te izabrane zvučnike da pristojno potera. 

PC bi morao da ima neki dac pre pojačala, pogotovo pre snagaša

Link to comment
Share on other sites

Џабе и 2КW трансформатор и хиљаде µF у филтрацији када рачунар није у стању да побуди тај снагаш. 

На форуму постоји члан који тера те или сличне са Cyrus појачавачем и каже да добро ради. Е сад' ?

Link to comment
Share on other sites

Taj sto priča da sa Cyrusom radi dobro sam sebe laže nikada nisam razumeo zasto prave za kućni hi fi zvučnike koji traze profi pojačala za stadione da bi radili kako treba. Ljudi su glupi kad kupuju zvučnike uve je pravilo kupi slabiji zvučnik bolje če raditi sa prosečnim pojačalima nego neke jake sa tri ili četri ili pet drivera samo zato što su nekada bili preskupi a sada se za male pare nalaze u oglasima

Link to comment
Share on other sites

kakvi god da su AR91, vec ih imam (jako dobro ocuvani, kao novi).. Ovaj Sony sam nasao budzasto, tako da ga nisam mogao preskociti (dolazi tek za par dana pa cemo vidjeti). Prije njega je bio neki tehnics (SA-EX120) i na njemu to nije zvucalo strasno lose, ali je nedostatak snage ipak bio suvise ocit (na basovima). Ako se Sony pokaze dobar, mozad naci jos jedan, pa koristiti kao mono blokove...

Link to comment
Share on other sites

Član ovog foruma, tuturutu, je imao te zvučnike. Ja sam ih slušao još na još par mesta. Jedino pojačalo koje je uspelo da ih pogura u punom obimu su bili Karanovi mono blokovi.

Ali koliko koštaju ti blokovi?

Vredi li davati toliko para da bi se isterao svaki ton? Pre nekih 25 godina oko 15000 maraka, a danas? Ako nema potencije, zvučnik se dernja.

U emisiji Nemože to bez kabla, majstori za zvučnike, Napijalo i Rankov, su se posebno osvrnuli na tu seriju kao izuzetno zahtevnu. Nešto što treba izbegavati.

Ako ih već neko ima, onda treba odvojiti debele pare za potentno pojačalo. Ovo je ujedno odgovor Bodiju zašto prave takve kutije. Proizvođač želi da se na njhov, nazovi, ozbiljan zvučnik stavi ozbiljno pojačalo. Ne neki Sajrusi i Sondže.

Moja preporuka za pojačalo je ovaj Benchmark što je Filipesku kupio. Taj rang pojačala treba.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Body said:

Taj sto priča da sa Cyrusom radi dobro sam sebe laže nikada nisam razumeo zasto prave za kućni hi fi zvučnike koji traze profi pojačala za stadione da bi radili kako treba. Ljudi su glupi kad kupuju zvučnike uve je pravilo kupi slabiji zvučnik bolje če raditi sa prosečnim pojačalima nego neke jake sa tri ili četri ili pet drivera samo zato što su nekada bili preskupi a sada se za male pare nalaze u oglasima

nema veze broj drajvera sa glasnocom kutije , niti mora biti slabiji zvucnik za prosecno pojacalo...Evo trenutno kod mene su 4 u nizu ( PA ), i od toga je bas od 15", sve to tera mali chip 7297 koji ima 2x6 w bez izoblicenja, a ide "cak'' do 2x10 w. Kad je pot na 9 ,10 nesnosno je slusati od glasnoce i dinamike , poenta je u efikasnosti drajvera, svi su 99 - 100db.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li će išta pomoći, ali ću napisati svoje iskustvo vezano za AR 90 - slušao sam ih sa njihovim (cca) vršnjacima : NAD 160 risiver i Rotel 2030 pojačalom.To je sviralo jaaako lepo.Istina, ko voli vintage zvuk...Da, setih se još jedne varijante - sa Sansui risiverom 8090, ali tu sam bio razočaran zvukom.Mada, ta prostorija je bila puna velikih staklenih prozora...

Moje iskustvo kaže da sjajno zvuče sa vintage pojačalima...:D

Link to comment
Share on other sites

Sastavio, probao, bez predpojacala direkt sa power mac_a... Dakle, ovo se nesmije pojacati ni do pola, rusi kucu.. Toliko je glasno da je nemoguce ocijeniti kako zvuci... na nekom normalnom slusanju, meni izgleda skroz ok, (FLACovi sa racunara)...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...