Jump to content


Izbor zvučnih kutija.


dias

Recommended Posts

Sredice to moderatori. Valjda :)

 

Po dimenzijama sobe glavne aksijalne room mode-ove imas na 46.5 Hz i 63.5 Hz., ali ne bi trebalo da su bas toliko jaki.

 

Ako me secanje dobro sluzi, M2 imaju prilicno "muljav" bas i u vecem prostoru, tako da podrzavam zamenu zvucnika.

 

Al' hajde da prikupimo jos malo informacija...

 

Koje pojacalo imas? Da li si u istom prostoru vec probao i neke druge zvucnike (i pojacalo) i koje?

Kako su rasporedjeni zvucnici / mesto slusanja / namestaj u sobi? Kakvi su im stalci? Fotografija ili bar skica ne bi skodila.

 

Napisao si da pomeranje kutija nije opcija.  Jel moguce bar malo menjati poziciju slusaoca ili je i to cvrsto "fiksirano"?

Link to comment
Share on other sites

Što se tiče M2, potpuno se slažem za nekvalitetan bas. Pojačalo koje koristim je EMF SEQUEL (by MIKE CREEK).Tipično british pojačalo ''flat'' zvuka. Imao sam prije ovih LINN KAN, ali njima je ipak bila potrebnija drugačija i soba i sistem (na zidu su zvučale ''muljavo'' a odmaknute nisu davale dovoljno basa...Probao sam i Q Acoustics 2020i, koje su prilično osrednje zvučali (nedovoljno dobro za audiofile početnike)...Što se tiče dampinga, uradio sam to prilično dobro: uglovi od poda do stropa pokriveni damping vunom, zone refleksija prekrivene ''sweatspot'' prilično odmaknut od zida i u sobi ništa osim dvosjeda i taburea...

Link to comment
Share on other sites

Wharfedale Diamond 11.1

Odlične male kutijice. Srednji prelep, visoki bi mogao biti bolji, no to je karakterističan šmek soft dome visokotonaca koji neki vole. Idi, poslušaj - ništa ne košta. U malim sobama ne znam šta bi se bolje moglo tražiti. Slušao uporedo sa Proac Tablette signature 8 reference. Čistiji i detaljniji srednji kod 11.1, visokotonci manje više isti. Nisam dugo slušao ali odmah na prvu loptu su mi srednji bili dosta kvalitetniji.

Pojačalo je bilo neka mrga od HK, ne znam ni jedan model napravljen u poslednjih 20 godina, a ovo je bilo nešto novije proizvodnje.

Link to comment
Share on other sites

Zahvaljujem na sugestijama. Što se tiče Wharfedale zvučnika, jedan prijatelj je imao 9.1 i kaže da su loši. Za 11.1 ne znam ništa. A za NN Acoustics nisam našao da se išta nudi na e-bay u Njemačkoj. Vidim da se u Beogradu prodaju ali ne znam koliko koštaju...

Link to comment
Share on other sites

Možda i jesu loši za tvog prijatelja. Tuđ komentar o zvuku nekih zvučnika bi trebalo da bude sadržajniji od toga da su loši. Ja sam napisao ono što me je oduševilo. Nemaju dubokog basa istina, što je u maloj sobi benefit jer će u saradnji sa prostorijom bolje da se ponašaju nego nešto što ide ravno do 35Hz.

I sad zamisli da je tvoj drugar hteo da ih sluša u 40kvm - naravno da bi mu bili loši :)  Dočim u 12-ak ili 15-ak kvm sa druge strane...

Ni ja nikada nisam slušao od Wharfedale-a ništa pre ovih sada što se prodaju. Ove što sam čuo meni valjaju, a 9.1 nikada nisam ni video u životu, a ne slušao.

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, dias said:

a) Što se tiče Wharfedale zvučnika, jedan prijatelj je imao 9.1 i kaže da su loši.

b) A za NN Acoustics nisam našao da se išta nudi na e-bay u Njemačkoj. Vidim da se u Beogradu prodaju ali ne znam koliko koštaju...

a) Glupost.

b) NN su interesantni, ali su, ako se ne varam, preko 500E.

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, dias said:

Što se tiče M2, potpuno se slažem za nekvalitetan bas. Pojačalo koje koristim je EMF SEQUEL (by MIKE CREEK).Tipično british pojačalo ''flat'' zvuka. Imao sam prije ovih LINN KAN, ali njima je ipak bila potrebnija drugačija i soba i sistem (na zidu su zvučale ''muljavo'' a odmaknute nisu davale dovoljno basa...Probao sam i Q Acoustics 2020i, koje su prilično osrednje zvučali (nedovoljno dobro za audiofile početnike)...Što se tiče dampinga, uradio sam to prilično dobro: uglovi od poda do stropa pokriveni damping vunom, zone refleksija prekrivene ''sweatspot'' prilično odmaknut od zida i u sobi ništa osim dvosjeda i taburea...

A dok ne kupiš nove zvučnike, probaj dve jeftine stvari. Uzmi narandžasti kabal 2x2x0.8 kao zvučnički i interkonekt, a probaj da u te zvučnike ubaciš još malo poliesterske vate lepo raspoređene.

Ne videh šta je izvor zvuka i koji su kablovi? Nedostatak visokih u lancu reprodukcije može dati taj utisak boomi basa, nije uvek loše samo zbog zvučnika.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...