Jump to content


XiangSheng


Mingus,Mingus

Recommended Posts

2 minutes ago, darT_Vader said:

У шеми су 12AT7/ECC81 и 12AU7/ECC82 као и 6Z4. Оно што сам приметио је да су уградили руске папир у зејтину кондезаторе.

https://imgur.com/a/JMlqEps

moj izgleda za nijansu drugacije unutra i nosi druge lampe tj.verovatno postoje 2 razlicita modela sa istom oznakom stim da je moj mnogo redji.Nema te 4 crne budze verovatno te ruske kondenzatore nego crvene blok

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jos jedna stvar nazad ima izlaze za 2 snagasa, na 1 pise high koliko se secam na 1 low output. High ima malo jaci izlaz i izrazenije visoke ali gubi mikro detalje dok na low se cuje malo tise (sto mi i odgovara) ali je zvuk linearniji ima cistije visoke iako su tisi, pun je micro detalja i zvuk dobija mnogo siru scenu.

Link to comment
Share on other sites

Evo ga noviji model, neko je skidao šemu, meni se ovo ama baš ni malo ne dopada, ima puno loših rešenja. Ispravljačice su u opasnosti, tonske kontrole uza aktivnog dela, potenciometar na izlazu, aktivni deo nepotrebno komplikovano urađen. Nije čudno što je mekan zvuk. Te starije šeme sa 6N3 i ECC88 nigde nema, tako da možemo samo da nagađamo da li je slično izvedeno sa drugim lampama, ili skroz različito.

http://audiokarma.org/forums/index.php?threads/xiang-sheng-728a-preamp-drawing-attempt-for-a-schematic.832242/

728A overall_circuit.jpg

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, JTGTS said:

Prve su ispravljacice i koliko sam razumeo one rade kao grec i to bi trebalo da ima neke razlike u zvuku e sad kako rade ostale to mi nije jasno.Koristim uvek ukljucen direct i kada sam zamenio ecc88 neznam koje su nema oznake sa telefunken e88cc razlika u zvuku je bila ogromna ali ne bas na bolje zvuk postao premekan pa se razmisljam da vratim stare ali da bi stare prosvirale kako treba treba mu 1h rada.

Mislis da su one 6n3p za tonske kontrole ? ako jesu necu ni da ih menjam

Mogu samo da se nadovezem da ces tesko naci bolje lampe od Telefunken e88cc.Mozda treba nesto da se podesi prema njima a ne da se samo ubodu.

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, miletrosak1959 said:

Mogu samo da se nadovezem da ces tesko naci bolje lampe od Telefunken e88cc.Mozda treba nesto da se podesi prema njima a ne da se samo ubodu.

Šta da se podešava kad su i originalne bile na tom mestu ECC88, mislim to je onda prepravka uređaja, možda je kupio dotrajale Telefunkenove?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Nixie said:

Šta da se podešava kad su i originalne bile na tom mestu ECC88, mislim to je onda prepravka uređaja, možda je kupio dotrajale Telefunkenove?

Lampe ECC88 bez drugih oznaka su bile unutra i sa njima je svirao bolje.Sad meni nije jasno zasto moj preamp nosi druge lampe i zasto nema ona 4 crna kondenzatora nego sve crvene blok.  Samim tim verujem da je i karakter zvuka skroz drugaciji.Sve ostalo je identicno.

Dal je to neka revizija ili je covek od kog sam uzeo vec menjao nesto mada slika koju sam upload vec pokazuje da postoji tako nesto (da nisam jedini).

U svakom slucaju preamp meni zvuci odlicno (na tisem izlazu) sa pravim lampama, mozda to moze dosta bolje ali nisam imao prilike da uporedim.

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, JTGTS said:

Dal je to neka revizija ili je covek od kog sam uzeo vec menjao nesto mada slika koju sam upload vec pokazuje da postoji tako nesto (da nisam jedini).

Вероватно је замењено али ипак су то Кинези, ко ће их знати.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...