Jump to content


XiangSheng


Mingus,Mingus

Recommended Posts

  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja koristim isto tj postoje 2 verzije.Nova stizu bez 4 lampe samo ispravljacice kineske unutra i kosta 300 dolara.Ovaj na slici koristi 2x 12au7(ecc81) i 2x 12at7(ecc82) koliko se secam a moj je skoro identican unutra ali ima 2x 6n3p i 2x e88cc.

Kad sam promenio lampe promenio se karakter preampa skroz ali kada je ukljucen direct tj bypass to sasvim lepo zvuci.

Ako sam nesto pogresio oko oznaka lapmi to je zato sto lampe slusam tek od zadnjih 1-2 god koliko imam ovaj preamp.

Link to comment
Share on other sites

Neko pomenu "smesne" pare. Pa, kolika cifra se tacno smatra smesnom?
Jer evo, isporuka je 116$, pa uz cenu uredjaja to izlazi na 372$. Na to dodamo i 32% carinjenja i PDV-a, i dolazimo do 490$, sto nije bas ni mala cifra, vecina ce se sloziti.

Dakle, ovo ne kosta 239$ nego skoro 500$. E sad, mozda i za 500 zvuci kao neki drugi uredjaji od 1000$, ali to svakako nije smesna cifra.

https://www.aliexpress.com/item/XiangSheng-728A-Vacuum-Tube-PreAmplifier-HIFI-EXQUIS-12AT7-12AU7-6Z4-pre-amps/2024187724.html

Link to comment
Share on other sites

52 minuta ranije, Shang Tsung said:

Neko pomenu "smesne" pare. Pa, kolika cifra se tacno smatra smesnom?
Jer evo, isporuka je 116$, pa uz cenu uredjaja to izlazi na 372$. Na to dodamo i 32% carinjenja i PDV-a, i dolazimo do 490$, sto nije bas ni mala cifra, vecina ce se sloziti.

Dakle, ovo ne kosta 239$ nego skoro 500$. E sad, mozda i za 500 zvuci kao neki drugi uredjaji od 1000$, ali to svakako nije smesna cifra.

https://www.aliexpress.com/item/XiangSheng-728A-Vacuum-Tube-PreAmplifier-HIFI-EXQUIS-12AT7-12AU7-6Z4-pre-amps/2024187724.html

Misli se na "smesnu" cifru tamo iliti koliko to moze da valja ako sa sve zaradom konstruktora i/ili prodavca moze da se prodaje za tu cifru.

S druge strane, bilo bi zanimljvo isto to videti za neki "brendirani" uredjaj. Rekao bih da nam se ne bi svidele cifre :)

Link to comment
Share on other sites

al ste neke cicije, vi biste porodice poštara, carinika i službenika da ostavite bez izvora prihoda :) 

Drugo, da Vam  ponudi neko sa domaće scene uređaj sličnih performansi po ceni od 500EUR kako bi reagovali? Čisto pitam, mada je to u domenu fikcije jer delovi u SRB za ovakav uređaj u ovakvom finišu i bez cene rada po meni prevazilaze tu svotu novca.

Link to comment
Share on other sites

25 minuta ranije, zflazar said:

al ste neke cicije, vi biste porodice poštara, carinika i službenika da ostavite bez izvora prihoda :) 

Drugo, da Vam  ponudi neko sa domaće scene uređaj sličnih performansi po ceni od 500EUR kako bi reagovali? Čisto pitam, mada je to u domenu fikcije jer delovi u SRB za ovakav uređaj u ovakvom finišu i bez cene rada po meni prevazilaze tu svotu novca.

Zbog ovog sam rekao "smešne pare".(sorry za custom i PDV)

Probajte da ovo napravite ovde pa će te videti koliko će "izaći".

BTW pre 20 godina sam napustio razvoj i prešao na sistem integraciju kad mi je BOM bio 150$ a gotov skutijan proizvod franco Niš 35$.

Link to comment
Share on other sites

Preamp je pristojno uradjen bruseni alu front nije lagan ali potovi su jeftiniji i plasticne su kapice.Ja sam ga pazario sa lampama ovde za 300e i ne kajem se cak ni ne razmisljam da ga prodam skoro, jedino cu mu zameniti lezista za lampe jer mi deluju da su vec malo promenili boju kada se budem otvorio neke telefunken 88 ce.

Link to comment
Share on other sites

Ne kupujte kineske djubre tehniku nikada!!!! pričam iz sopstvenog iskustva, samo lepo izgleda na slici , a kad bi ga dobili raspalo bi se sve za mesec dva o zvuku neću ni da govorim.Namerno i stave takvu sliku da se neko zatrči polakomi i baci pare. A i ovaj član što je naveo sve troškove je u pravu šta je neko mislio da je ta cena u Beogradu .

Link to comment
Share on other sites

Razmisljao sam o tim zvucnicima reference 205/2 da mi zamene kappe 8.2 ali ako ih kinezi prave necu pa makar svirali 5x bolje od kappa :D.

Salim se naravno ko god da ih pravi trebalo bi da ozbiljno zvuce i ako ode eterijum x2 kupicu ih makar nevaljali nista da mi ukrase sobu.

Link to comment
Share on other sites

Kef je nekih 25 godina (možda i više) u vlasništvu kineske kompanije. Kao i B&W, kao i Tannoy, kao i Wharfedale. Reference serija se sklapa u UK, za Blade se prave kabineti u UK ali su drajveri za sve njihove kutije made in PRC. To je verovatno i jedini razlog zbog kog uspevaju da ostanu konkurentni na tržištu i da imaju cene koje imaju. Meni je nejasno kako u Kefu uspevaju da naprave Q seriju sa tim nivoom kvaliteta za taj novac koliko košta. Isto se odnosi i na Wharfedale Diamond. Sve i da je kinesko, odnos cena/kvalitet je sky high.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Silento said:

Kef je nekih 25 godina (možda i više) u vlasništvu kineske kompanije. Kao i B&W, kao i Tannoy, kao i Wharfedale. Reference serija se sklapa u UK, za Blade se prave kabineti u UK ali su drajveri za sve njihove kutije made in PRC. To je verovatno i jedini razlog zbog kog uspevaju da ostanu konkurentni na tržištu i da imaju cene koje imaju. Meni je nejasno kako u Kefu uspevaju da naprave Q seriju sa tim nivoom kvaliteta za taj novac koliko košta. Isto se odnosi i na Wharfedale Diamond. Sve i da je kinesko, odnos cena/kvalitet je sky high.

Znaci sviraju odlicno bez obzira na prc delove koje je skoro nemoguce zaobici.

Jel si imao prilike da cujes neki slican model?

Link to comment
Share on other sites

Jedini model sličan kef reference 1 je kef r300. Njega sam slušao i uopšte nisam bio zadovoljan. Međutim, posle sam slušao teško modifikovani r300 i zvuči fenomenalno. Odatle sam stekao utisak da im ograničenje nisu komponente nego su "uštrojeni" električno krojeći zvuk za određenu klasu. 

Za kef reference 3, ekvivalent bi bio kef r700 koji je meren u Stereophile:

https://www.stereophile.com/content/kef-r700-loudspeaker

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...