Jump to content


EON box -> loš kvalitet zvuka


lalelala

Recommended Posts

Стара пилићарска фирма звана сбб. Дају један еон бокс а за друге тв најобичнији двб-ц рисивер без напредних функција тј премотавања, видео клуба и сл који је уз то и тежак шит. Хоћеш бољи уређај мораш да платиш "инсталацију". Вероватно има компонентну везу, три рца (црвени, зелени, плави) а ако има само композитну везу (жути рца) заобиђи одмах. Опет су бољи од мтс...

Што се тиче промотера, то су теренски радници који промовишу фирму и нису сервисери, мајстори и сл. Овде у Нишу оставе обично рекламе у сандуче са бројем контакт тел а могу се срести по тржним центрима и сл.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 189
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ipak cu da predjem kod njih. Promotera ovde u Vrscu nema, ili ih ja ne vidim. Znam da su terenski radnici. Inace nema ni ostavljanja reklama i sl. A ni trznih centara po Vrscu nema. No. u svakom slucaju ostaje mi 200 eura.  | za taj novac, znacu sta cu da uradim. Vrlo kvalitetno, ti znas o cemu se radi. 

Link to comment
Share on other sites

Meni iz nekog razloga seckaju svi plejeri koje sam probao na EON boxu, dok na Android TV-u koji je 5 godina star, isti ti fajlovi rade besprekorno, pod uslovom da TV podržava taj format, naravno. Mislio sam da pomoću EON boxa prevaziđem nedostatak podrške za H.265, al' ne vredi, stativa...

Link to comment
Share on other sites

Kod mene je sledeća situacija : na PC-ju instaliran VLC , pustim film i sve je ok , zatim odem na opciju "renderer" , ponudi mi EON smart box , obeležim ga , TV se poveže odmah , pojavi se naslov filma (i oznaka formata) na TV ekranu ...i dalje ništa ,ni na računaru , ni na tv-u.  Kada istu proceduru uradim sa YT-om sve radi bez problema.Ima li neko ideju/savet kako da filmove sa računara gledam na TV-u koristeći EONsmart box kao renderer?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Da. Prenecu mu, ili sto Vlada kaze hdmi ekstrator. Pa nek odluci, kako ce da poveze.
Neverovatno je koliko svi idu na smanjivanje troškova. Kao što sad već znate, Sbb-ov EON van njihove mreže zaista nema digitalni audio priključak. Tako da preostaje samo priključenje jednog ovakvog gadgeta. Ima li neko iskustvo sa ovim?

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Cao svima,

Znam da nisam mozda bas za ovaj hifi forum ali zelim da se posavetujem sa ljudima koji znaju...

Naime, imam neke stare zvucnike AltecLansing 5.1(VS3251E) i hteo sam da ih iskoristim da ih povezem na EON box da kada neka gledam filmove da imam surround. Posto ti zvucnici nemaju opticki ulaz nabavio sam kod kineza DAC 5.1:


https://images.kupujemprodajem.com//photos/oglasi/3/75/61129753/big-61129753_5afae70e8cf013-3064931549850807_599f088b577854-00409167big-42058255_588b9b7463f9b5-837552412016-Digital-AC3-Optical-to-Stereo-Surround-HD-5-1-Audio-Decoder-2-SPDIF-Port-HD-5.jpg

Imam problem jer ne znam kako da podesim da cujem 5.1 zvuk, prebacio sam zvucnike i DAC na 5.1 ali glasove iz filmova cujem na svim zvucnicima, kao da je stereo. Sta treba da podesim u podesavanjima?

Koristim VLC player vec jako dugo na AndroidBox-u, jako dobra stvar, pristupam share-ovanom folderu i tako sam odgledao brdo serija i filmova. Primetio sam da kada ukljucim "vlc passthrough audio" na VLC pocne sve mi da secka, cak se desi i da izbaci neku gresku za unsupported codec.

 

Da li je ispravnije da optickim kabl izadje iz EonBox-a pa u DAC ili iz TV-a pa u DAC? Pretpostavljma da treba iz box-a.

Izvinite na ovim noob pitanjima ali sam totalni laik za audio, za sada mi i ne treba nista bolje od ovog, ako mi se dopadne mozda i nabavim neku kvalitetnu opremu :)

PS: Filmovi su inace provereni, imaju 5.1, ripovi sa hdbits

 

Hvala puno!

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...