Jump to content


EON box -> loš kvalitet zvuka


lalelala

Recommended Posts

  • Replies 189
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

On 22.2.2020. at 22:08, milansombor said:

Поздрав свима,

ја имам СББ Трио пакет са горе поменутим старим рисивером који солидно ради.Обзиром да је Телеком инсталирао оптику у Сомбору размишљам да пређем код њих. Има ли неко искустава како то ради ? Какви су им рисивери ? Имају ли оптички или спдиф аудио излаз ? Видео сам неку малу кутијицу поред телевизора али ми то не улива неку сигурност.

Mala kutijica ima optički izlaz i standardni audio izlaz,sve se svodi na to koliko voliš cnn ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Upravo sam se informisao na 19900 SBB info centar.

D3 cisco veliki aparat i D3 mini u drugim sobama su i dalje u funkciji i paketi su aktivni do daljnjeg.

Ko ima D3i aparat, koliko sam ga shvatio , što je nekakv uređaj za internet i kao smart uređaj namenjen, ne smart televizorima, on će morati biti zamenjen za EON aparat jer se D3i kači na internet pa obezbeđuje TV program i ostale smart sadržaje.

Dakle sve cool u mom slučaju koji posedujem D3 Trio Gold paket.

:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Vrlo sam pažljivo proučio njihovu ponudu i dobio sam manje funkcionalnosti za veći novac kada bih prešao na EON. Uglavnom zbog digitalnih izlaza prema DAC-u. Mislim da ima samo analogni AV 3.5mm konektor. Nema sat na display-u. Nema vraćanje u nazad opciju na drugom eon aparatu na kome nema ni smart funkcija.... Mislim kome EON uopšte treba, zbog dva 4K kanala koja puštaju pravi 4K sadržaj samo kad je pun mesec....

Rekoh D3 je Keva za Fathera. :)

Link to comment
Share on other sites

О чему сад причаш? Еон бокс на сбб мрежи има спдиф и хдми излаз, ван мреже има само хдми. Сваки еон бокс има враћање 7 дана уназад. Који други еон апарат? Уз еон бокс имао сам 2х д3 рисивер 4682. Што би враћао стари? Нови пакет због веће брзине и више канала.

Link to comment
Share on other sites

Ja napisah šta su mi rekli. Momak koji instalira EON odnosi sve D3 uređaje i postavlja nove EON kutijice od kojih samo "glavna" kutija ima mogućnost vraćanja programa. Tako su mi rekli u dve prilike kada sam detaljno pretresao svoje potrebe i saznao ovo što pišem.

Koji napredak tu imam? Da ne spominjem averziju prema onome na šta aludira naslov ove teme.

Link to comment
Share on other sites

Ако добијаш два еон бокса на оба имаш 7 дана уназад. Само до сада нисам чуо да су неком дали два комада. Обично су остављали оне претходне. Тако сам ја имао два додатна 4682.

Link to comment
Share on other sites

Ван мреже је друга прича, ту морају еон зато што д3и гасе а класични д3 уређаји не раде без коакс конекције.

Не знам које је ограничење за број уређаја ван мреже.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Malo starija tema, ali da Vas pitam.

Uskoro krajem Avgusta mi istice ugovor sa MTS box paket. Oni mi sada nude samo 2 meseca po 1 dinar. I posle je 4800 dinara sve.

Pitao sam SBB, nude mi 6 meseci po 1 dinar, plus 2 meseca( znaci 8 meseci) ako prebacim i fiksni tel. u njihovu  mrezu. I da prebacim mob. tel. u neku mrezu. Mislio sam Neo 2 VIP za 999 din.

Slusam Vase savete.

Ovde bi mi bila usteda 24000 din. u SBB. Gledao sam EON full paket.

Link to comment
Share on other sites

Зависи од стања сбб мреже али бољи избор од мтс. То је пола год више. Ипак, узми премиум пакет. Да, потражи промотере зато што увек имају бољу понуду него у пословници.

Link to comment
Share on other sites

Inace SBB je postavio novu mrezu, tik uz moju kucu je. Gde da nadjem promotere? Znam jednog momka sto radi u SBB, postavlja sve. Moram da vidim sa njime.  I da mu trazim bolje uslove. Ovo sam radio u razgovoru sa obe poslovnice. MTS me zvali u 2 dana za redom. I kazu 2 meseca free, i posle 4800 dinara.

Inace necu da bacim 200 eura u vazduh. Nek se slikaju.

Link to comment
Share on other sites

Sad je jos pitanje, povezivanja 2. TV uredjaja koji je star. Panasonic plazma (HD ready), radi odlicno i slabo se koristi,  ali nema HDMI. SBB kaze da moze da se poveze.

citat:

"Dobijate risiver za taj drugi tv, ali nećete imati sve funkcije kao na Tv-u na kome je Eon b.uređaj."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...