Jump to content


EON box -> loš kvalitet zvuka


lalelala

Recommended Posts

1 sat ranije, goran_p said:

Da li možes da sinhronizuješ daljinski pa da koristiš daljinski od TV-a za kontrolu Eon-a ?

Valjda obrnuto?!?

...

Inače, EON daljinac ima tastere da se svičuje da komanduje televizorom (osnovne komande), ali im ta funkcija ne radi. :(

A što se toga tiče, dojmim se da je najbolje rešen daljinski za SBB-ov najslabiji uređaj, onaj D3 mini. On može da nauči osnovne komade za TV,  ono, upali/ugasi, pojačaj/utišaj, i source, i te TV komande ima kao posebne tastere.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 189
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 hour ago, NShappy said:

Inače, EON daljinac ima tastere da se svičuje da komanduje televizorom (osnovne komande), ali im ta funkcija ne radi.

Kod mene, na Samsung TV, radi (source, on/off, volume up/down, menu, back...).

Zapravo, samo source (mi) je i bitan. On/Off (HDMI-CEC) i bez toga istovremeno pali/gasi i TV i box. 

 

Link to comment
Share on other sites

26 minuta ranije, zbrujic said:

Kod mene, na Samsung TV, radi (source, on/off, volume up/down, menu, back...).

Hm, da, setovano je fabrički za neke Samsung-e. Ali ne može da se promeni ili setuje za druge televizore.

 

27 minuta ranije, goran_p said:

Mislim da koristi daljinski od tv- a da kontrolise EON box.

Kod mene na Samsungu funkcionise odlicno

E? Ovo je super. Kako  to izgleda? Kako izdaješ komande samo EON-u, bez da ista komanda ode televizoru?
I šta od komandi sa daljinca uopšte radi na box-u?

Link to comment
Share on other sites

Поздрав свима,

ја имам СББ Трио пакет са горе поменутим старим рисивером који солидно ради.Обзиром да је Телеком инсталирао оптику у Сомбору размишљам да пређем код њих. Има ли неко искустава како то ради ? Какви су им рисивери ? Имају ли оптички или спдиф аудио излаз ? Видео сам неку малу кутијицу поред телевизора али ми то не улива неку сигурност.

Link to comment
Share on other sites

On 2/22/2020 at 10:08 PM, milansombor said:

Поздрав свима,

ја имам СББ Трио пакет са горе поменутим старим рисивером који солидно ради.Обзиром да је Телеком инсталирао оптику у Сомбору размишљам да пређем код њих. Има ли неко искустава како то ради ? Какви су им рисивери ? Имају ли оптички или спдиф аудио излаз ? Видео сам неку малу кутијицу поред телевизора али ми то не улива неку сигурност.

Ни у лудили не радити такве ствари !!!!

Зашто би себи радио доун грејд !

Знам двојицу другара коју су то урадили и кају се, СББ је бест бај на нашим просторима, а да не говорим о томе да немате у телекомовој понуди најбољу телевизију на нашим просторима - Н 1  !!!!

Ја сам их глатко одбио - телеком, како сам рачунао, за уштеду од 1 чрвене месечно да ме купи ова власт нетје да може код мене.

Link to comment
Share on other sites

On 2/22/2020 at 10:08 PM, milansombor said:

Поздрав свима,

ја имам СББ Трио пакет са горе поменутим старим рисивером који солидно ради.Обзиром да је Телеком инсталирао оптику у Сомбору размишљам да пређем код њих. Има ли неко искустава како то ради ? Какви су им рисивери ? Имају ли оптички или спдиф аудио излаз ? Видео сам неку малу кутијицу поред телевизора али ми то не улива неку сигурност.

Svakako ne preporučujem prelazak na mts tv. Mnogo je razloga. 

Ali, njihov "optički" internet, bar u NS, jako dobro radi (istina, nisam imao problema ni s sbb-ovim), a i sbb-ov eon tv "van mreže", pa je ovo dobra kombinacija. 

Mana ove kombinacije je bezvezno uslovljavanje od strane mts-a, da je fiksna telefonska linija obavezna. 

Link to comment
Share on other sites

Зато у Нишу има Ехе нет са оптиком који шије све остале по квалитету и цени услуге. Оптика, скидање/слање 3/1, првих год дана 1 дин. Еон је супер замисао али још у бета фази.

Link to comment
Share on other sites

On 17.1.2020. at 22:58, Xtreamer said:

Koristio do sada D3i i bio zadovoljan i slikom i zvukom preko optičkog izlaza.

Što bi rekli, prevariše me mangupi i uzeh EON.Danas stigao.Otpakujem ga, a on siroma, nema ni optički audio izlaz...!

Valjda podrazumevaju da svi funkcionišemo preko hdmi-ja...No respect for stereo, at all! :-(

Šta da se radi - moraće zvuk preko tv-a na dac...

 

EON.jpg

Bas me sada drug pitao, dobio je isti uredjaj. AV izlaz koju bananicu prima? To je 2,5mm?

Hoce da ga poveze na Yamaha AVR. stari model, nema HDMI. Ima opticki ulaz na AVR i koaks. ulaz.

Koji kabal konkretno predlazete za vezu ove igracke i Y?

Link to comment
Share on other sites

Тај другар има еон ван сбб?

Нека погледа у упутству, добија се уз уређај. AV је обично аналогни стерео и композитни видео (жути рца) са 4-полном бананицом. Наравно постоји могућност са је нестандардно па је ту убачен неки спдиф. Да ли има неке светлости?

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, gvlada said:

Тај другар има еон ван сбб?

Нека погледа у упутству, добија се уз уређај. AV је обично аналогни стерео и композитни видео (жути рца) са 4-полном бананицом. Наравно постоји могућност са је нестандардно па је ту убачен неки спдиф. Да ли има неке светлости?

Ima SBB. Videću kad se čujemo.  Ili tv da veže analogno sa AVR. 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, gvlada said:

На слици је еон ван мреже тј сбб. Верзија на сбб мрежи има и антенски конектор и оптички спдиф.

Upravo mi kaze, SBB je televizija, a internet je Skynet u BGD, kod njega.

Uveo je SBB skoro i dobio ovaj EON.

Sada mi je poslao fotku.

 

viber_image_2020-02-29_10-28-19.jpg

Link to comment
Share on other sites

Уфф... увео сбб... увео еон ван мреже... Ја сам својевремено еон бокс добио у кутији са упутством.

 Претпостављам да је и он и тамо мора да пише челу служи ав излаз тј да ли је аналогни и/или дигитални.

Ако није нека спроведе спдиф из тв у дак/авр или купи хдми спдиф екстрактор.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...