Jump to content


EON box -> loš kvalitet zvuka


lalelala

Recommended Posts

On 4.1.2019. at 11:06, Father said:

Ovaj moj D3 je neki Cisco starkelja dosta veliki i radi u A klasi. Vreo je konstantno, čak i kada je ugašen. :) ... A ima ga ... Mađarskih 300g :P

71Bk9lLaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1b

Ima gomilu izlaza.

SBB-D3-CISCO-4682-DVB-C-KABLOVSKI-RESIVE

 

Taj jeste najbolji, imam ga i ja i ne dam ga.

A za EON su me zvali I oduvao sam ih, ionako ne gledam TV nešto, filmove ponekad, a i to skinem ono što hoću i pogledam.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
  • Replies 189
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Razmisljam da napravim upgrade sa D3 na Eon kutiju iz dva razloga. Prvi je podrska za 4K ali je drugi mnogo vazniji. Naime, nameravam da kupim drugi TV u spavacoj sobi i da preko eon app-a, gledam program bez razvlacenja kabla od kutije do tog drugog tv-a. Video sam da je eon app podrzan od odredjene grupe televizora i to nije problem ali me zanima da li i kako to funkcionise ? Da li neko ima iskustva sa ovakvom konfiguracijom ?

Link to comment
Share on other sites

On ‎6‎.‎1‎.‎2019‎. at 9:20, RingeRaja said:

Taj jeste najbolji, imam ga i ja i ne dam ga.

A za EON su me zvali I oduvao sam ih, ionako ne gledam TV nešto, filmove ponekad, a i to skinem ono što hoću i pogledam.

Da li ti radi digital out na DAC?Ja nisam uspeo da povežem.  Ima crveno svetlo iz toslinka ali mi DAC ne reaguje (ne pali lock LED)

Takodje ni sa TVa koji je HDMIem povezan nemam digital out. Toslink svetli ali DAC ne reaguje.

Ima li neka caka u setovanju D3?

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, DejanM said:

Razmisljam da napravim upgrade sa D3 na Eon kutiju iz dva razloga. Prvi je podrska za 4K ali je drugi mnogo vazniji. Naime, nameravam da kupim drugi TV u spavacoj sobi i da preko eon app-a, gledam program bez razvlacenja kabla od kutije do tog drugog tv-a. Video sam da je eon app podrzan od odredjene grupe televizora i to nije problem ali me zanima da li i kako to funkcionise ? Da li neko ima iskustva sa ovakvom konfiguracijom ?

Posedujem Trio Gold paket (D3) i mogu da koristim EON na još 5 uređaja (telefona, TV boxova, desktopova). Kako je sa nekim drugim nalozima ne znam, ali EON imam instaliran na 3 telefona i na jednom T10 TV Box-u sa Android OS-om.

Na tom T10 uređaju EON radi korektno i nije najbrži u pokretanju, ali kada izbaferuje šta treba radi ok. Vraćanje u nazad je takođe operativno i klinci u svojoj sobi su zadovoljni. Na neki način od "glupog" TV-a dobili su "smart" uz mogućnost Audio/Video streaminga sa kućne mreže podržavajući sve uobičajne formate (DSD ne spada u njih)

Par puta sam se lomio oko uvođenja EON-a, baš da bi klincima u sobi opametio TV, ali ispada da svaki dodatni uređaj posle "glavnog" nema opciju vraćanja programa u nazad niti YouTube aplikaciju. Takođe ni postojeći D3 hub na njihovom TV-u nema opciju vrećanja u nazad, što smatram da je bezveze i u momentu prispeća mi je bilo iznenađenje koje nigde nije bilo navedeno.

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, siroma said:

Da li ti radi digital out na DAC?Ja nisam uspeo da povežem.  Ima crveno svetlo iz toslinka ali mi DAC ne reaguje (ne pali lock LED)

Meni rade oba izlaza, ali trenutno koristim analogni izlaz na Marantz risiver u B sistemu. Nije loše za popodnevnu dremku uz Smooth Jazz radio.

Ranije sam vezivao i Coax i Optički na Oppo po potrebi i trenutnoj konfiguraciji sistema i oba su radila vrlo solidno za taj tip uređaja.

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, Father said:

Za sada izgleda da je tako.

https://sbb.rs/eon-tv/programska-sema

Video sam ja to jos kada su se reklamirali.

Ovde u MTS imam internet 50/5.

Nikada do sada nisam imao problema u radu interneta.

A cena im je slicna.

Videcu jos, sta i kako.

Jedino Delija posto ima 4K TV, da vidi SK4K, pa da javi. Da li je to pravi 4K.

 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da jesu.

Kada gledam na plazmi  Panasonic full HD od 50 inca,

i preko projektora Sony  full HD,  na platnu od 100 inca, osetna je razlika u kvalitetu slike.

Ali kad ukljucim preko Oppo 103 full HD,  BD filmove,

e tu je tek razlika u kvalitetu slike.

Savrsenstvo.

Link to comment
Share on other sites

Just now, nesone said:

Mislim da jesu.

Kada gledam na plazmi  Panasonic od 50 inca,

i preko projektora Sony na platnu na 100 inca, osetna je razlika u kvalitetu slike.

Ali kad ukljucim preko Oppo 103 full HD,  BD filmove,

e tu je tek razlika u kvalitetu slike.

Rezolucija jeste HD, ali je bitrate barem 6 puta manji u odnosu na Blu-ray.

Link to comment
Share on other sites

16 minuta ranije, NShappy said:

Da li EON kao aplikacija na tom nekom drugom televizoru, omogućava "pusti unazad"?

Na ovom plastikaneru T10 radi ta opcija. S obzirom da je taj box šatro 4K trebalo bi da pusti taj EON SK 4K kanal.

Probaću kad stignem pa javljam. Moj Tv ima 4KUHD panel, ali reprodukuje tu rezoluciju samo ako externi uređaj šalje tu rezoluciju. Tako da ću da probam kako radi.

Link to comment
Share on other sites

On 5.1.2019. at 16:27, goran_p said:

Uzeo sam tv karticu od Sbb ,milina za koriscenje sa daljinskim od tv-a.

Ja imam tri te kartice, i ne želim ništa drugo, nikakve boxove sa napajanjem i daljinskim da mi smetaju okolo.

Ništa ne premotavam, jedva pogledam nešto od sporta i naučne programe. Filmove ne gledam često niti nešto imam vremena, serije nikada nisam ni gledao (osim Sledge Hammer, Monty Pyton i Naderalisti). I onako se sve po sto puta reprizira. Meni televizor više služi kao monitor za PC kad slušam muziku.

 

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Father said:

Imam ovaj uređaj.

Чим сам видео слику подсетих се да имам такав исти у штеку. Укључио сам све што је било потребно али ништа на екрану нема.    :plakanje

IMG_8541.JPG

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...