Jump to content


EON box -> loš kvalitet zvuka


lalelala

Recommended Posts

  • Replies 189
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Šta si slušao?

Meni je ok zvuk preko optike - D3 - Smooth Jazz na Stingray music kanalu (777). Uglavnom zvuči dobro za internet radio, a ponegde se baš oseti mp3 krdža.

EON mreža bi trebalo da ima čak i bolji banwith pa verujem i bolji kvalitet. Ja ga trenutno koristim samo na telefonu već neko vreme, oko pola godine, ali nisam kačio slušalice i nešto mu se posvećivao.

U kom smsilu je loš zvuk?

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, lalelala said:

nedostaje dinamike , nema visokih ... realno lošije od mp3 radija na 128Kb/s

Kako ti je zvucalo isto to sa D3 risiverom?

I na D3 je zvuk iole zadovoljavajuci skoro iskljucivo na kanalima koji imaju AC3 kodiran zvuk. Tu znas i da dobijas tacno ono sto je "zapakovano" na izvoru. Nadje se i po koji kanal sa stereo zvukom koji moze da prodje.

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, Delija said:

Kako ti je zvucalo isto to sa D3 risiverom?

I na D3 je zvuk iole zadovoljavajuci skoro iskljucivo na kanalima koji imaju AC3 kodiran zvuk. Tu znas i da dobijas tacno ono sto je "zapakovano" na izvoru.

D3 nikada nisam ni imao ...imao sam IPTV od Telekoma i radio je pristojno ...

Link to comment
Share on other sites

Juče sam gledao unazad od srede veče, neki Ruski SF na RTS-u i pustio zvuk na sistemu. Ala je grmelo :o zvuk je bio odličan. Ruje su se baš potrudili oko svakog detalja. Najniže freq. su baš bile izvanredne...

Film je zanimljiv sve skupa. Mislim da se zvao "Sila privlačenja".

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Father said:

Ovaj moj D3 je neki Cisco starkelja dosta veliki i radi u A klasi. Vreo je konstantno, čak i kada je ugašen. :) ... A ima ga ... Mađarskih 300g :P

71Bk9lLaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1b

Ima gomilu izlaza.

SBB-D3-CISCO-4682-DVB-C-KABLOVSKI-RESIVE

 

To im je neki koji zovu v2, i iako je užas od uređaja, nešto što sam mislio da je najgore od tehnike što sam ikada imao, taj je i najbolji koji su imali (ili da kažemo da je najmanje loš), i koji će imati u dogledno vreme. Ne daj ga. Većina zaposlenih u SBB koji se malo razumeju, i njihovih tehničara, kod kuće imaju takav.

Inače je povučen iz upotrebe i sada više ne može da se dobije.

Ako te budu zvali da ti ponude zamneu opreme, ne daj.

Novi uređaj je još bagovitiji (nisam verovao da je moguće), daljinac jako loše hvata, daljinac se lošije setuje da komanduje i televizorom, potrebna mu je veza eth. kabelom sa njihovim ruterom da bi radile sve funkcije (SBB kao nešto podrazumeva da ćeš STB postaviti pored rutera, a ako nećeš, očas posla ti oni postave kabel kuda je njima najlakše ?!? ), i nema mogućnost snimanja jednog a gledanja drugog kanala (što smo u kući često koristili).

Gunđ!  :mad:

Link to comment
Share on other sites

Skoro su mi bili da kod klinaca ubace D3 mini za drugi TV. To je mala kantica, baš, baš. Nema vraćanje u nazad i dosta se razlikuje od ovog starog.

Ne znam da li uopšte postoji mogućnost da zadržim stari uređaj ako pređem na EON. Nisam siguran da bi prošla opcija " Ne dam vam ovaj stari " Zapravo kada postave EON i u DS i kod klinaca šta bih sa njim uopšte radio, osim da ga nakačim na kompjuterski monitor (koji ima HDMI ulaz) u radnoj sobi. Samo mi još i tu fali TV i dodatna grejalica.

Ovaj stari se greje za medalju, dobro da je još uvek u životu. Počinje da ima problema da se upali. Ne kapira iz prve.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Father said:

Juče sam gledao unazad od srede veče, neki Ruski SF na RTS-u i pustio zvuk na sistemu. Ala je grmelo :o zvuk je bio odličan. Ruje su se baš potrudili oko svakog detalja. Najniže freq. su baš bile izvanredne...

Film je zanimljiv sve skupa. Mislim da se zvao "Sila privlačenja".

Pogledaj Noćnu stražu i Dnevnu stražu oduševićeš se ako nisi gledao to su stariji SF Ruski filmovi

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Father said:

Skoro su mi bili da kod klinaca ubace D3 mini za drugi TV. To je mala kantica, baš, baš. Nema vraćanje u nazad i dosta se razlikuje od ovog starog.

Ne znam da li uopšte postoji mogućnost da zadržim stari uređaj ako pređem na EON. Nisam siguran da bi prošla opcija " Ne dam vam ovaj stari " Zapravo kada postave EON i u DS i kod klinaca šta bih sa njim uopšte radio, osim da ga nakačim na kompjuterski monitor (koji ima HDMI ulaz) u radnoj sobi. Samo mi još i tu fali TV i dodatna grejalica.

Ovaj stari se greje za medalju, dobro da je još uvek u životu. Počinje da ima problema da se upali. Ne kapira iz prve.

Dozvoljavaju da zadržiš stari nemoj ni da kažeš da ga imaš ,ionako daju decodere za 3 tv

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Delija said:

Sta ce ti snimanje, kad imas 7 dana "premotavanja" za sve kanale?

Nemaju svi kanali 7 dana unazad. Dalje, nešto snimljeno gledam sa mnoogo zakašnjenja, i više od 7 dana. To unazad se (do)plaća u nekim paketima (mom npr.).

I nervira me kada mi daju lošiji uređaj od onog koji su mi uzeli, uz bla.bla.bla. priču da je to za moje dobro.

Link to comment
Share on other sites

Ali EON donosi 4K kanale. Zar ne?

Kako vreme bude odmicalo biće ih sve više.

Raspitaću se u Stadionu u BGD šta sve nude i za koje šolde, pa ću da presečem. Nije mi nešto prioritetan kvalitet zvuka sa SBB-a. Obično pustim mjuz sa njega kada nešto usviravam ili sam koma i spavam uz mjuzu. Naravno usisavanje je neodvojivo od Stingray radia. :D

Link to comment
Share on other sites

Sada imam D3 Gold Trio paket i to mi je super opcija. Net skida 12MB/sec sto je ne znam koliko megabita valjda 100?

EON nudi 1000 megabita internet koliko vidim, samo je pitanje kako su to rasporedili po paketima. Kao što rekoh nije loše, čak ni da klinci imaju Yutrubu u sobi na njihovom drndavom TV-u, da ne jašu moj nalog i pune history sa crtaćima i jutjuberima, obzirom da mi se ne kupuje smart TV za njihovu sobu gde se šibaju jastucima nonstop. I tako dalje, ima podosta razloga za prelazak. Novi daljinski da ne pominjem. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...