Jump to content


Da li je moguce povezati woofer na ONKYO A-9010 ?


GRX021

Recommended Posts

Pozdrav forumasi! Probao sam da nadjem odgovor na ovo pitanje na forumu ali nisam uspeo.

Planiram kupovinu svog prvog pojacala na koji bih prikopcao Tv preko optickog kabla i Audiocast ili neki drugi BT risiver. Dvoumim se izmedju ONKYO A-9010 i ONKYO A-9110. Ukoliko bih se odlucio za 9010, zanima me da li je moguce nekako spojiti i sub woofer na njega, iako on nema izlaz za sub? Ili je bolja varijanta kupiti 9110, pa spojiti Tv preko rca cinceva?A-9010s.thumb.jpg.4b248b3d41c2c6fdafec0bed674c0a61.jpg
onkyo-a9110-back.jpg.afe76fc60693f729e82b706ae9866827.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, GRX021 said:

@darT_Vader 9130 je bas ono sto mi treba, ali je nazalost 100 eu skuplji od ova dva :plakanje 

 

Јесте скупљи али ту имаш све што ти треба и дигитални улаз као и субфуфер излаз, значи мултипрактик.  :bounce

Link to comment
Share on other sites

@zekVažan mi je minimum jedan digitalni ulaz zbog tv-a ili kompjutera, a nakacio bi još i audiocast zbog internet radio stanica, on ide na aux. Mislim da će mi ONKYO TX-8220 odgovarati, ali ga još nisam čuo pa da mogu da ga uporedim sa 9010 i 9110. Čitao sam loše komentare za 8220, tipa da hoće da se ugasi sam od sebe itd...

Link to comment
Share on other sites

To nema nikakve veze sa nedostatkom high-pass filtera.

Specificno je samo to sto ima high-level ulaze, pa moze da se koristi i sa pojacalima koja nemaju pre-out izlaz. Jeste lepo, ali je sve manje potrebno.

U jednom periodu ih je mnogo subwoofer-a imalo - recimo svi SVS u periodu do pre nekih 5-6 godina. Sada vise nijedan SVS.

 

Za integraciju subwoofer-a je high-pass vrlo koristan, a vrlo su retki subwoofer-i koji ga imaju integrisanog, a pitanje je i kakvog je kvaliteta kada ga ima. Zato je bass management na pojacalu/risiveru jako bitan, ako se ne radi o bas skupim sistemima gde se koriste odvojene aktivne skretnice.

 

Nijedan aktuelni SVS ga nema. Imao ga je SB13-Ultra iz prethodne generacije. Ne znam iskreno kojeg je kvaliteta.

Nijedan REL model ga takodje nema, pa ni najskuplji G1 i No. 25. Njihovi izlazi sluze samo za “daisy chain”.

 

Od JL Audio modela ima ga slabija E serija, a Fathom i Gotham ga nemaju. Podrazumeva se da ko njih pazari "pljune" jos 3k $ za CR-1 aktivnu skretnicu :rolleyes:

CR-1 je recimo obavezna "igrackica" za bukvalno sve testove subwoofer-a koje radi Stereophile. I svaki put napomenu koliko je bitna njegova upotreba i koliko je ogromna razlika sa i bez.

Link to comment
Share on other sites

"Malo" smo zalutali sa teme o ultra jeftinom pojacalu sa izlazom za subwoofer :) 

 

Poenta je u onome sto sam inicijalno napisao - neki jeftini A/V risiver ce odraditi posao koji pojacalo nece. Ako je bas toliko bitan subwoofer. A uz to ce moci i HDMI kablom da se poveze sa TV-om - ne moze jednostavnije.

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, Delija said:

 

Poenta je u onome sto sam inicijalno napisao - neki jeftini A/V risiver ce odraditi posao koji pojacalo nece. Ako je bas toliko bitan subwoofer. A uz to ce moci i HDMI kablom da se poveze sa TV-om - ne moze jednostavnije.

Istina.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...