Jump to content


Infinity kappa 7


Ružić Slavoljub

Recommended Posts

Ja sam cuo sinisine kutije i to svira vise nego odlicno i ne sumnjam da ce od tih kappa nepraviti bolji zvucnik ja sam cak hteo to da uradim ali iskrsli su mi neki zvucnici povoljno i kappe su otisle.

Pazi mozda i nije losa ideja da sacekas sinisu ostavis mu kutije da ih sredi i dobijes bezobrazan zvuk ali budi siguran ulozene pare(to nece biti jeftino) neces dobiti prilikom prodaje retko ko ce gledati zvuk vec ce reci nije originalan zvucnik  , nesto je tu budzeno ali ces dobiti zvucnik koji mozes da slusas godinama sa uzivanjem.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

41 minuta ranije, Peter said:

Juče sam ih merio. Od 4 ohma su.

Uh,jaka cena. Ako dobro razumem,to je komadna cena. Jeli tako ?

Tako je, 4 oma ti i trebaju, svi ostali su skuplji od ovog midwest, cena je po komadu. A i oni su pravljeni u Kini,  ne izgledaju kao originali i neće zvučati kao originali, a možda budu bolji ko to zna, original i nije nešto čim se ta membrana toliko menja vremenom menja i postaje tvrda i krta tako se i zvuk menja. Stvarno ne znam šta da kažem koliko je to pametno kupi i zašrafi pa šta bude. Pitaj ipak prvo Sinišu, nešto mi to deluje sigurnije, a opet zavisi i od cene. 

Dynaudio D52 i D52AF  su 2 inch, ima trenutno dva para na KP, mislim da su 8 oma, ne znam da li ima 4oma. D52 i D52 AF imaju različite frekventne raspone, D52 je sličan D54 kao i Scanspeak 7608 imaju frekventne krive kao brdašce, D52AF je sličan D54AF (koji je dosta redak) i oni su linearniji puno.

Dynaudio D76 su 3 incha,  možda bi isto odgovarali, ali retko se viđaju na KP, obično su 8 oma, ne znam za verziju 4oma.

https://www.madisoundspeakerstore.com/pdf/Dynaudio Driver Catalog.pdf

Dynaudio dome imaju sopstvenu zatvorenu zalepljenu kompresionu kutiju sa damping materijalom, Infinity dome je otvoren pozadi i ima posebna cev iza njega u kutiji, veće zapremine, sa dampingom unutra.

Svi ti Dynaudio na KP su jako stari, svi imaju ferofluid, kome je verovatno odavno vreme za zamenu.

Ako saznaš da nekim čudom ipak odgovaraju oni Scanspeak, to je najjeftinija opcija samo oni su 8 oma?

http://loudspeakerfreaks.com/Producten_c.asp?Productgroep_B_ID=1716&Productgroep_A_ID=68

Link to comment
Share on other sites

Ma vidi sa sinisom da stavi njegov driver tj da napravi za njega jer sa kartonom na polydomu neces biti zadovoljan ja sam ih takve kupio sinisa sredjivao jer su brzo provristali (nisu izgoreli namotaji nego nesto se rascentriralo) on ih sredio i ja prodao.

Da sam imao dobar srednjetonac bilo koju varijantu postoji sansa da se ne bi odvajao od tih zvucnika.

Moj savet bezi od kartona to nikad nece zvucati dobro (na kappama).

Neznam koliko se gadjaju sa novijih kappa ja imam 8.2 ceo zvucnik u rezervi polydom izgleda slicno pa mozes da probas.Bolje njih uzeti u dobrom stanju nego kartonjare ako rade posao kako bi trebalo.

Nemoj pogresno da shvatis kartonska membrana moze jako lepo da zvuci ali nha polydomima nikako promasaj veka

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Peter said:

Imaću to u vidu. Gledao sam na YT da montiraju membrane od slilkona ili je nešto nalik silikonu.

Ja bih pre uzeo one Kineske MM 2150 nego bilo koje polovne. Ti polovni su skuplji i svi su pred raspadanjem obzirom na godište.

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, Peter said:

Šta mu je to ? Nemaju klasičan magnet ?

Imaju magnet klasičan keramički, ili neki drugi, samo je u procep gde se nalazi kalem ubačen ferofluid, posebna tečnost sa jako sitnim česticama nekog feromagnetnog materijala. Za hlađenje kalema, prigušenje rezonantne frekvencije i još po nekom funkcijom.

Kappa polydome nema ferofluid.

Link to comment
Share on other sites

On 6.1.2019. at 7:49, Peter said:

Uvek stignemo do onog "hvali staro-teraj novo ". Srediću ja ove kutije. Mnogo mi odgovaraju. Ispunjavaju sve moje zahteve. I kada budem kupio nešto drugo,ove ostaju !

Odlučeno nešto? Video možda ovaj dole citiran oglas, može biti jako dobra zamena?

On 6.1.2019. at 17:35, ab said:

 

Link to comment
Share on other sites

On 11.1.2019. at 22:55, Peter said:

Ništa još. Čekam majstor Sinišu da dođe sa odmora pa da se posavetujem sa njim.

U međuvremenu sam stavio neke Aimore. Ne mogu se slušati bez srednjotonaca.

Imaš ovu aukciju još malo više od dva dana traje

https://www.ebay.com/itm/INFINITY-KAPPA-Polydome-Tweeter-5-6-7-8-9-Speaker-PAIR-with-new-dome/303028111049?hash=item468de206c9:g:RHoAAOSw18Jb0PIE

Link to comment
Share on other sites

On 16.1.2019. at 15:28, Body said:

Super i plus 42 dolara za isporuku plus carina pdv da li se isplati pa ne bas

Nema puno izbora, o tome se radi. Ebay ili prepravka kod Siniše ili nekog drugog. Koja je jeftina varijanta?

.ps

Kad sam okačio link bila je ponuda 78dolara.

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, Gox co. said:

Kazu da je to zamena.

https://reconingspeakers.com/product/infinity-polydome-k-902-3075-qls-midrange-replacement/

 Probao sam pre desetak godina, kostali su isto kao i danas, fabrika je preporucila da se zamene sa ovim drajverom. 

Skupo. Ima taj sada je  Scanspeak nema više VIFA dosta jeftinije.

Link to comment
Share on other sites

Imam vintage Seas 76 MF H 304, 3" soft dome, Siniša ih je pretresao i mogu da se koriste s'uživanjem, ne znam da li ti je to interesantno da probaš. Takođe može biti odlična zamena. 

Radi prikazanih fotografija evo jedan oglas sa njuškala.hr koji nije aktuelan

https://www.njuskalo.hr/zvucnici/seas-76mf-h304-srednjetonci-oglas-21382472

jer ne mogu zbog veličine pdf fajla da okačim dokument sa teh.specifikacijama, ali imaš ga prvog po redu na pretraživaču za download kada ukucaš pojam "seas h304_76", evo prikaz ekrana:

Screenshot_20190119-124130.thumb.png.bf610c02ec67335b3090203de4b14dca.png

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...