Jump to content


Pojacalo kao phono amp


Aoxomoxoa

Recommended Posts

Interesuje me kako da koristim samo phono ulaz pojacala.Predpostavljam da ide ovako: kabl od gramofonske rucice u PHONO in,iz TAPE out kabl u ,recimo,AUX mog pojacala.

Ono sto me zanima je kako sve ovo odraditi kod pojacala koje nema pre out/main in, niti mu se mogu iskljuciti zvucnici.(primer NAD 3020).Posto pojacalo mora da se ukljuci,da li ce doci do ostecenja,jer zvucnici ne bi bili povezani sa pojacalom?

Trenutno koristim Technics SU V4 kao phono,ali imam mogucnost da iskljucim zvucnike.

Link to comment
Share on other sites

21 sati ranije, Aoxomoxoa said:

Interesuje me kako da koristim samo phono ulaz pojacala.Predpostavljam da ide ovako: kabl od gramofonske rucice u PHONO in,iz TAPE out kabl u ,recimo,AUX mog pojacala.

Ono sto me zanima je kako sve ovo odraditi kod pojacala koje nema pre out/main in, niti mu se mogu iskljuciti zvucnici.(primer NAD 3020).Posto pojacalo mora da se ukljuci,da li ce doci do ostecenja,jer zvucnici ne bi bili povezani sa pojacalom?

Trenutno koristim Technics SU V4 kao phono,ali imam mogucnost da iskljucim zvucnike.

 

5 sati ranije, Aoxomoxoa said:

Na primer: prodaje se Yamaha C4 sa odlicnim phono ulazom MM/MC(sa mogucnoscu menjanja otpora i kapaciteta) za 250e.

Koje savremeno phono predpojacalo moze da mu parira po toj ceni?

C4 je preamp

Link to comment
Share on other sites

nema veze sto je preamp,opet moze da ga koristi na isti nacin preko tape monitora.Verovatno je i bolje od većine nekad jeftinih budzet integralaca.Nemam osećaj posto su danas sajrusi,i to je nacin da se dobije bolje od danasnjih smd budzitisa(mislim na jeftina resenja)...a i solidan "letnji" amp.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...