Jump to content


Khadas Tone Board


Rosuljac

Recommended Posts

On 26.4.2019. at 18:10, Aibo said:

Za dalji razvoj situacije moram da sačekam neko vreme jer narednih dana neću biti kući. Pa kad se vratim nastavljam sa praćenjem promena.

..... i koji su sada utisci nakon promene kondenzatora?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 207
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Preksinoć sam došao kući i ostavio još 20ak sati da radi na tiho. Dakle nekih 70ak sati rada od promene sam evo opet seo i poslušao natenane par albuma koje sam aktivno slušao i pre zamene. Moj utisak je da sada zaista zvuči tečnije i da ton traje duže ali da pravim direktno poređenje kao Impuls ne mogu. Uglavnom, već sada sam zadovoljan zvukom a da li će biti još nekih promena ostaje da se vidi. Ja svakako i dalje puštam da radi tokom dana, do ~200 sati ću tako jer koliko se sećam polimerima treba dugo vremena da se inicijalno formiraju i prorade kako data-sheet zapoveda, duže nego elektrolitima. Impuls to sigurno bolje zna...

Eto, ako se još neko nakani na zamenu kondenzatora mislim da svakako vredi te male investicije. Samo treba strpljivo sačekati da se kondenzatori razrade, prvi sati nisu reprezentativni.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Aibo said:

Eto, ako se još neko nakani na zamenu kondenzatora mislim da svakako vredi te male investicije. Samo treba strpljivo sačekati da se kondenzatori razrade, prvi sati nisu reprezentativni.

Upravo prolazim kroz polimerno slušanje, ton je nekako "helijumski" obojen, ne baš u bukvalnom smislu ali ima taj prizvuk. Nadam se da će se izgubiti ili ću poskidati OsCon-e koje sam postavio na svakom izlazu bliže potrošaču (kod mene je u pitanju PSU).

Link to comment
Share on other sites

57 minuta ranije, vladat1 said:

Ima u temi nazad i za menje para. Ja sam pitao da li je neko kupovao, iz iz koje je zemlje ? Ako je u okviru EU onda da izbegnem carinu.

Carinu 99% izbegavaš ako kupiš sa Aliexpress-a, i to da dođe obavezno običnom poštom. Barem ja imam takva iskustva. Sitno je to i prolazi lagano.

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, siroma said:

Niška carina popunjava budžet

Izgleda, a kod nas nema problema. Jedino gde sam se opekao debelo je kad sam uzimao delove za DAC od TME, platio sam običnu poštu, jedan paket prošao bez problema ali drugi isti takav su mi debili poslali DHL-om umesto običnom poštom. E oni su me odrali, bilo je oko 40 eur na paket od oko 60 eur. Naplatili mi i špediciju i razne usluge.

A osciloskop je Hantek 6254BD (tada beše plaćen oko 220 dolara)

https://www.aliexpress.com/item/Hantek6104BD-Hantek-6074BD-6204BD-6254BD-4CH-USB-PC-Oscilloscopes-250MHz-Oscillograph-with-1GSa-s-Real-time/32854655410.html?spm=2114.search0204.3.1.369ee593JIWpHB&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_8_10065_10068_319_10059_10884_317_10887_10696_321_322_10084_453_10083_454_10103_10618_10307_537_536,searchweb201603_53,ppcSwitch_0&algo_expid=7641c566-8e0f-4dcc-923c-90d6cf289d3b-0&algo_pvid=7641c566-8e0f-4dcc-923c-90d6cf289d3b&transAbTest=ae803_4

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, vladat1 said:

Ima u temi nazad i za menje para. Ja sam pitao da li je neko kupovao,

Ako misliš na

https://www.eccgeek.com/product/khadas-tone-board-vims-edition-hi-res-audio-xmos-es9038q2m-dac-dsd256-384khz-32-bit-stereo-mobile-audio-dac/,

to je neki skam i ljudi ne dobijaju pločicu već moraju da traže povraćaj uplaćenog novca preko PayPala (nekoliko postova na sajtu audiosciencereview.com)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
13 sati ranije, Aibo said:

A šta se pritom dešava sa USB napajanjem, da li je i dalje spojen na PC napajanje ili si to nekako razdvojio?

 

 

Ništa nije menjano, USB ni ne koristim, samo SPDIF

Međutim, ako neko koristi USB input, može da se napravi USB Kabl (USB A - USB C) koji ima samo D+, D- i GND spojeno, dok V+ nije spojen. 

Time bi trebalo da USB-C ulaz sluzi samo da DATA, a napanjane ide preko ploce sa LPS.

(GND mora da ostane da bi komp prepoznao DAC)

Link to comment
Share on other sites

Cuo sam da se zamenom USb kabla kod tih DACova moze dosta postici , nisam probao neke besne pozlacene USB kablove ali ako je verovati opisima , onda to i te kako vredi probati .
Ako je neko uzimao ili ima pa da pozajmi na par dana cisto da se cuje , al da je pecen sto kaze , ne bi presan kabal da slusam :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...