Jump to content


Khadas Tone Board


Rosuljac

Recommended Posts

  • Replies 207
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bejah prekjuče kod kolege Impulsa i sa takođe prisutnim kolegom Greenom smo napravili kratko poređenje između Khadasa modifikovanog, fabrickog, kineskog daca sa Impulsovom modifikacijom i Akai plejera. Kao transport za sve je sluzio Akai. Poređenje je rađeno tako što je uvek jedan dac bio prikačen na cd kao transport, i menjanjem ulaza na pojačalu je svaki dac praktično poređen sa izlazom cd plejera. Khadasi nisu bili skutijani. Moji utisci su sledeći:

Fabricki Khadas zvuči korektno, čisto, mada se već odmah u prvim sekundama prebacivanja na cd plejer jasno čuje razlika u kvalitetu zvuka u korist Akaija. Basa nedostaje, i tonovi malo nepovezano zvuče. Prosto fali malo koherentnosti.

Modifikovani Khadas je već druga priča. Razlika je već drastično manja. Moraju malo uši da se naćule. Dobio se bas, srednji su i dalje čisti. Cd ipak i dalje ima blagu prednost. Muzika je prosto povezanija, tečnija, bas i dalje na cdu realniji.

Sledeći na red dolazi Impulsov modifikovani kineski dac, koji stvari penje na još viši nivo i sad je promena između njega i cda toliko mala, da je muzički zanemariva. Cd ima malo jasnije konture basa i i dalje je za nijansu muzikalniji, dok dac ima možda malo više rezolucije u srednjima.

To je ukratko šta se moglo čuti u polusatnom poređenju. Khadas je za te novce, svakako sjajna kupovina. Razlog zašto je kineski dac bolje zvučao je zato što pruža veće mogućnosti modifikacije.

Link to comment
Share on other sites

14 sati ranije, Filipescu said:

Bejah prekjuče kod kolege Impulsa i sa takođe prisutnim kolegom Greenom smo napravili kratko poređenje između Khadasa modifikovanog, fabrickog, kineskog daca sa Impulsovom modifikacijom i Akai plejera. Kao transport za sve je sluzio Akai. Poređenje je rađeno tako što je uvek jedan dac bio prikačen na cd kao transport, i menjanjem ulaza na pojačalu je svaki dac praktično poređen sa izlazom cd plejera. Khadasi nisu bili skutijani. Moji utisci su sledeći:

Fabricki Khadas zvuči korektno, čisto, mada se već odmah u prvim sekundama prebacivanja na cd plejer jasno čuje razlika u kvalitetu zvuka u korist Akaija. Basa nedostaje, i tonovi malo nepovezano zvuče. Prosto fali malo koherentnosti.

Modifikovani Khadas je već druga priča. Razlika je već drastično manja. Moraju malo uši da se naćule. Dobio se bas, srednji su i dalje čisti. Cd ipak i dalje ima blagu prednost. Muzika je prosto povezanija, tečnija, bas i dalje na cdu realniji.

Sledeći na red dolazi Impulsov modifikovani kineski dac, koji stvari penje na još viši nivo i sad je promena između njega i cda toliko mala, da je muzički zanemariva. Cd ima malo jasnije konture basa i i dalje je za nijansu muzikalniji, dok dac ima možda malo više rezolucije u srednjima.

To je ukratko šta se moglo čuti u polusatnom poređenju. Khadas je za te novce, svakako sjajna kupovina. Razlog zašto je kineski dac bolje zvučao je zato što pruža veće mogućnosti modifikacije.

Sve lepo opisano.Mogu jedino da dodam da su kiflice bile izvanredne.

Link to comment
Share on other sites

Danas mi je servis sa odgovarajućom opremom ugradio nove kondenzatore, na oko je sve lepo i pedantno urađeno a koštalo me je 15€. Večeras sam imao prvo slušanje. Ovako bez usviravanja to zvuči suprotno od očekivanog i opisivanog... stegnuto i sa manje basa a sa više svetline u visokim (u poređenju sa zvukom fabričkog koji je kod mene radio svaki dan evo već 2 meseca).

 

Tako da sad ostaje da se usvirava pa se nadam da će zvuk da se promeni.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, zek said:

Da li je neko probao native DSD fajlove da reprodukuje na KTB?

Negde na Khadas forumu sam pročitao da TB ne podržava native DSD već samo DOP, što je malo čudno.:unsure:

Nema to veze, sadržaj DoP se ne razlikuje od native DSD, samo je "pakovanje" drugačije.

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, zek said:

Jes' ali onda mora "nešto" da prepakuje fajl pre puštanja a za to treba dobar procesor.

Nije to nikakava zahtevna operacija jer se izvorni podaci ne menjaju, samo im se dodaje paket koji omogućava da DAC prepozna o čemu se radi i odbaci taj paket pre konverzije.

Link to comment
Share on other sites

Eto ti ga sad.

Šta znači svakome od nas tuđ subjektivni doživljaj zvuka ??! Jednom se produbio bas, drugom utanjio.

Ja sam naručio da poslušam - može biti meni bude baš kako treba  

Ne verujem da subjektivnost ovde igra neku veliku ulogu. Sećam se nekih ranijih opisa zvuka koje je Impuls delio, npr. sa sajma, i obično se prilično slažem sa njegovim utiscima.

 

On i još par ljidi kažu da je zvuk posle zamene puniji i prirodniji a ja upravo slušam izraženije sibilante dok ovo kucam... Nije to nešto što se tek tako doživljava drugačije, mora biti nekog logičnog objašnjenja samo što trenutno ne znam šta je.

 

Da ne nagađam sad šta su razlozi, nek se razrade ovi novi kondovi prvo pa ćemo videti.

 

Link to comment
Share on other sites

Prvo proveri da li su svi kondenzatori pravilno orijentisani (plus i minus) i polemljeni. Uvek može da se desi greška.

Usviravane, po mom iskustvu, je imalo velikog uticaja samo kod nekih ruskih kondenzatora. Ko zna koliko decenija su stajali. Oskoni su ipak noviji.

Link to comment
Share on other sites

Evo i slike, sve je ispravno postavljeno i na oko deluje pedantno zalemljeno. Čovek koji je radio odaje utisak da zna šta radi, popravka ploča mu je baš specijalnost koliko vidim.

8SdFjp.jpg

Vratio sam se sad malo nazad i vidim Impuls je 7 dana pustio da radi pre kritičkog slušanja, kod mene je ~20 sati sastavio za sad, tako da idemo dalje. Pored usviravanja ne vidim ni jedan drugi logičan razlog zašto bi se kod mene potpuno isti kondenzatori čuli drugačije. U originalnost ne sumnjam jer sam ih uzeo sa Farnela a ne na nekom sumnjivom mestu.

 

Link to comment
Share on other sites

On 12.4.2019. at 13:06, kiLDer said:

Da li je neko kupovao sa ovog sajta ? 

 

3 sati ranije, Aibo said:

Pored usviravanja ne vidim ni jedan drugi logičan razlog zašto bi se kod mene potpuno isti kondenzatori čuli drugačije.

Ni ja. Bilo bi dobro kada bi mogao da uporediš sa Impulsovim primerkom.

Link to comment
Share on other sites

Sinoć sam slušao Khadasa posle nekih 50ak sati rada od zamene kondenzatora i nestala je oštrina u zvuku. Glasovi više ne šuškaju i bas je puniji. Svakako mnogo bolja situacija nego što je bila odmah nakon zamene. A da li je i koliko bolje od fabričke varijante nisam siguran iskreno, čini mi se da jeste nešto tečniji zvuk sada.

Za dalji razvoj situacije moram da sačekam neko vreme jer narednih dana neću biti kući. Pa kad se vratim nastavljam sa praćenjem promena.

Link to comment
Share on other sites

Nisam se ja usviravao sa njim, na slušalice je išao signal po ceo dan. Pustim samo uveče 2 pesme na zvučnike i kad čujem kako mi glasovi i poneki instrumenti ššušškaju batalim i vratim da vrti u slušalice. Sinoć čujem da je sve u boljem stanju, jedan album, dva albuma... Zvuk je normalan i nema problema sa sibilantima.

Sad ako neko ne veruje u usviravanje... Svakom svoje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...