Jump to content


Khadas Tone Board


Rosuljac

Recommended Posts

16 sati ranije, Rosuljac said:

Moj vratili sa  carine bez obrazloženja nazad pošiljaocu ( doduše ja ga zamolio da napiše cenu 10dolara možda je to razlog) . Uredno mi je vraćen novac na paypall i ponovo je naručen ovog puta cu morati da platim ne male naše prireze :((

I meni je napisao 10$ i prošlo je bez problema, a dobio sam i taj kabal na poklon.  Međutim, carina se baš naoštrila u poslednje vreme... evo već nekoliko većih paketa mi drže po 15 dana i sve ih na kraju poreze+carine na punu cenu. Biće pre da je naša carina u svoj tog gužvi napravila neku grešku pa vratila nazad. 

 

Usput, stiglo mi je sve potrebno da povežem DAC koaksijalnim kablom na PC pa javljam da li se čuje neka razlika u odnosu USB, po merenjima je tako čistiji signal.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 207
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

On 27.12.2018. at 12:33, siroma said:

Zbog radi karinu I pdv.

U Nišku poštu ništa ne prolazi bez ta dva. I za 2.5$ naplaĉuju.

Na 100$ to çe izadje još 40 preko. Ozbiljne firme nisu Kinezi da fejkuju fakturu

Zato GB :

1.mozda manja cena,

2.ušteda na dazbinama

 

Meni je Kineski XMOS208 od cca 28 dolara prosao za dzaba sa Alija -  ali su gabariti stvarno mali.... Izgleda da se Aco - jedanu 5 miliona nameračio na Vas u Nišu - ja sam iz NS

Link to comment
Share on other sites

Ja sam slušao DSD i radi bez problema. To kako zvuči je već sasvim drugo pitanje, zvuči drugačije ali je i drugačiji master pa se teško može direktno porediti sa PCM izdanjima. Bolje da biraš najbolje masterovano izdanje bez obzira na tip fajla.

Usput, naručio sam ovu kutiju za njega:

WA42 Full aluminum digital amplifier chassis / AMP Enclosure / case / DIY box
https://s.click.aliexpress.com/e/bz2mEAWc

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Sve isto kao i na početku, bolje zvuči od drugih koje sam imao/čuo. Tečnije i prirodnije, bez nervoze i preterane oštrine koja je česta u ovoj cenovnoj klasi.

Komp mi je po ceo dan uključen pa tako i on sa njim, nije do sada gubio vezu ili imao bilo kakve bubice.

I dalje čekam kutiju da stigne pa da ga skockam.

Link to comment
Share on other sites

Upoređivao sam sa Sabaj Da3 i glavna razlika mi je bila USB kabal. KTBov kabal je zvučno bolji. Razlika u zvuku samih DACova je mala u korist Khandasa ali nisam je čuo u svim pesmama koje sam slušao. Koristio sam Sennheiser 6XX slušalice.

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, Silento said:

Mislio sam na to da li je poredjen sa nekom "jačom" spravom od D30.

Ta mala pločica mi izgleda jako dobro, a komentari u poredjenjima sa dosta skupim napravama su skoro pa uvek u korist Khadasa. Još nisam naišao na negativan komentar.

Najjače što sam probao je D50 koji u odnosu na D30 puca u neku analitičnost i oštrinu koja meni u mom sistemu ne prija. Khadas mi je tečniji i prirodniji, a i zvučna scena je šira i lepše diše. 

Želeo bih da isprobam Chord Mojo jer je strašno hvaljen i da povučem neku paralelu šta koliko stvarno vredi između chi-fi i priznatih brendova (malo novijih i malo skupljih jer već znam da originalni Dragonfly i HRT microstreamer nisu konkurencija Khadasu). Mada trenutno nemam kinte za Mojo, kad se budem oporavio finansijski vrebaću možda neki polovni da se pojavi. Pre toga se nadam da mi stigne kutija pa da odnesem Khadas na onaj dogovoreni dvoboj sa QuteHD. Znam da cenovno nema smisla ali samo želim da čujem nešto novo i naučim nešto novo. Možda nešto što će mi olakšati odluku da pojurim Mojo.

4 sati ranije, skrstic said:

Upoređivao sam sa Sabaj Da3 i glavna razlika mi je bila USB kabal. KTBov kabal je zvučno bolji. Razlika u zvuku samih DACova je mala u korist Khandasa ali nisam je čuo u svim pesmama koje sam slušao. Koristio sam Sennheiser 6XX slušalice.

Nisam baš previše potkovan oko slušalica, imam npr. trenutno AKG K92 koje su sigurno zvučno solidno slabije od tvojih... ali primetio sam da im jako puno znači pojačalo i da kačenje direktno na DAC-ove nije baš najbolje rešenje. Pretpostavljam da ti imaš neko fino pojačalo za slušalice umetnuto između DAC-a i slušalica? U suprotnom ne verujem da sam DAC kao izvor dolazi do izražaja pod opterećenjem slušalica.

Uglavnom, meni je za slušanje primaran Cyrus 8vs2 + AE Aegis Evo 3 i na njih kada kačim ove neke pominjane DAC-ove se baš lepo i jasno čuju razlike. I u tom sistemu sam spreman da ugostim znatiželjne da čuju kako zvuči Khadas protiv nečega što oni donesu. 

Sve vreme se sasmo nadam toj kutiji jer samo od nekih stranaca čuo da Khadas zvuči još malo čistije/mirnije kada se skutija. Sa jedne strane to ima smisla potpuno, sa druge sam nepoverljiv prema tuđim utiscima pa me zanima da to lično čujem. 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam, nisam slušao Chord QuteHD ali mom oku QuteHD izgleda kao klasa skutijanog Khadasa. Ima optical in, ostalo... Biće zanimljivo poređenje u svakom slučaju. U HiFi cena već jako dugo vremena nije odraz kvaliteta niti vernosti reprodukovanja ulaznog signala.

Takođe ne verujem (u stvari nije stvar verovanja, imam dokaze) da beli čovek pravi kvalitetnije uređaje od bilo kog drugog, a pogotovo azijata, što polako ali sigurno sve više dopire do kolektivne svesti.

Link to comment
Share on other sites

15 minuta ranije, Silento said:

Ne znam, nisam slušao Chord QuteHD ali mom oku QuteHD izgleda kao klasa skutijanog Khadasa. Ima optical in, ostalo... Biće zanimljivo poređenje u svakom slučaju. U HiFi cena već jako dugo vremena nije odraz kvaliteta niti vernosti reprodukovanja ulaznog signala.

Takođe ne verujem (u stvari nije stvar verovanja, imam dokaze) da beli čovek pravi kvalitetnije uređaje od bilo kog drugog, a pogotovo azijata, što polako ali sigurno sve više dopire do kolektivne svesti.

Kod Chord konvertera je ipak značajniji broj linija softverskog koda koji je napisan kako bi se konverzija izvršila nego broj elektronskih komponenti na štampanoj ploči, dok se Khadas i slični proizvodi oslanjaju na gotova i svima dostupna rešenja, pa zato i mogu da budu tako jeftini. A složio bih se da azijati itekako umeju da naprave dobru spravu, najsvežiji primer za to je Coctail Audio X50D strimer koji mi je bio u gostima nedelju dana, i danas sam ga, moram da priznam nevoljno, vratio vlasniku. Sjajan uređaj u svakom pogledu...:listen

Link to comment
Share on other sites

Zato očekujem neko poređenje Khadasa sa nekim skupljim uređajem 1 na 1. Dugo vremena živim sa praviša dakom i taman kad sam hteo da podignem taj deo sistema na malo viši nivo (očijukao sam sa M2Tech Young mk2), naletim na ovu temu ovde. Propratim malo po inostranstvu šta se piše, odem na Audiosciencereview i pročitam dosta pozitivnih komentara. Povukao sam ručnu jer par meseci mogu da se strpim. Mada za onoliko koliko Khadas košta, mogu da ga kupim za probu. Sve i da se meni ne svidi, uvek će se naći neko kome će se svideti.

Link to comment
Share on other sites

18 sati ranije, Silento said:

Zato očekujem neko poređenje Khadasa sa nekim skupljim uređajem 1 na 1. Dugo vremena živim sa praviša dakom i taman kad sam hteo da podignem taj deo sistema na malo viši nivo (očijukao sam sa M2Tech Young mk2), naletim na ovu temu ovde. Propratim malo po inostranstvu šta se piše, odem na Audiosciencereview i pročitam dosta pozitivnih komentara. Povukao sam ručnu jer par meseci mogu da se strpim. Mada za onoliko koliko Khadas košta, mogu da ga kupim za probu. Sve i da se meni ne svidi, uvek će se naći neko kome će se svideti.

Mislim da će uskoro pasti jedan AB test između Khadasa i Benchmark DAC3 :)
Javljam rezultate.

Link to comment
Share on other sites

31 minuta ranije, Filipescu said:

Bas me zanima rezultat, posto Khadas nema balansirane izlaze, pa ce se morati koristiti single end izlazi iz DAC3. To znaci da DAC3 nece raditi punim potencijalom, jer samo na njima on ima taj s/n od 130db...

Malo je nezgodno porediti ih.
Khadas nema preamp, samim tim DAC3 ce raditi kao preamp, preko RCA konektora, što radi odlično. Tako slušam gramofon.
Jedino što će moći da se testira je faktički kako radi DAC 3 kao DAC/preamp sa Khadasom u svojstvu DAC-a i DAC3 u svojstvu preampa.

Link to comment
Share on other sites

Super. 

Ohrabrujem korišćenje DAC3 u full balansiranom modu vs Khadas rca-out. Jednostavno neka bolji pobedi.

Objektivno, nisam siguran da se razlika od par dB u SNR može čuti na nivoima glasnoće oubičajenim za kućno slušanje, a za Khadas se neće razvlačiti rca od 6m pa da ima toliko gubitaka gde bi bal-out sa DAC3 bio odlučujući faktor.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...