Jump to content


Khadas Tone Board


Rosuljac

Recommended Posts

  • Replies 207
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

E, ovo sam zaboravio da napomenem na ovom forumu prepunom sitnih jajarskih preprodavaca i ostalih finanskijski zainteresobanih strana

Ne. Ja (još) ne prodajem gram(tek na jesen ću o tome konkretno razmišljati), sad samo želim da čujem sprave. Recimo, neki Burmeister, pa da onda, do jeseni,  procenim ima li ta transakcija smisla.

Šuco, donesi mi svoj DAC da ga čujem ;) 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Mene, kao i ranije kad sam ti slao upite za poredjenje, zanima gde je u celoj ovoj prici Dragonfly koji si slusao i koji je jos uvek moj digitalni izvor. Molim da podelis svoje utiske ;D 

Vec sam nekoliko puta nakon silnih iscitavanja povlacio rucnu i rekao sebi da je to to i da ne treba da se opterecujem dalje muzikom sa kompa, ali crv uvek radi kad se pojavi ovako nesto za 100ak evrica :D

Link to comment
Share on other sites

Ti beše imaš Dragonfly v1.2? Njega nikada nisam čuo. Onaj moj prvi v1.0 mi je bio super sprava, prvi DAC, ali microstreamer je bio malo bolji i detaljniji, a Topping D30 koji sad koristim još bolji i detaljniji od microstreamer-a. Bolje icrta zvučnu sliku i malo raslojenije sve to zvuči i punije, bolje kontroliše i bas koji ide dublje. Dakle u odnosu na taj prvi Dragonfly i microstreamer to je jasno bolje zvučeća sprava, ali taj v1.2 je kažu bio primetno poboljšan pa ne bih znao kolika bi razlika tebi bila i da li uopšte.

A Khadas i dalje putuje, strpljivo čekam pa javljam kad stigne i kad legne prvo slušanje.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Stigao Khadas, radi na prvu bez drajvera i bilo čega. Zakačio sam ga priručno na produžni USB (koaksijalni kabal mi stiže uskoro - to mu je po merenjima najčistiji ulaz pa ću videti čujem li razliku). Kako god, na prvu loptu ovo zvuči zaista ozbiljno, počistio je D30 bez problema - zvuk čistiji i brži, dinamika osetno veća, pozornica viša i šira. Meni dovoljno da se smejem oko glave. Možda sam i očekivao da bude bolji ali ne ovako jasno. Sada kada se vratim na D30 on zvuči pomalo zaliveno i trapavo. Već tražim kutijicu i to lepu jer ovo malo čudo ostaje duže kod mene sigurno. Mislim da su kinezi prevazišli sebe ovaj put. 

Gledam da ga prvo skutijam da bude lak za nošenje i izađem iz neke frke sa rasporedom i nekim putovanjima ove i naredne nedelje pa da posle toga organizujemo to slušanje sa Chord QuteHD ako je RingeRaja i dalje za. Mislim da su kinezi ovaj put prevazišli sami sebe i da poređenje sa 6-7 god starim Chord-om neće biti tako bespredmentno kao što neki misle. 

33133898398_8863d67ef5.jpg 33133893178_44680d8606.jpg

@skrstic

Nije problem da uporedimo sa Da3, tebe i tvog iskustva radi... jer ja sam kod sebe već slušao Da3 i nadam se da nećeš primiti k' srcu ali Khadas je jasno druga klasa. Da3 svira otprilike na nivou HRT microstreamer-a i Dragonfly-a, koja sam oba imao... Kada sam ga slušao rešio sam da zadržim HRT (više mi je prijao zvučni pečat - puniji i tečniji naspram oštrijeg kod Da3). Kada sam kasnije čuo D30 on je svirao bolje od svih njih do tada (čistiji i mirniji zvuk, puniji srednji, dublji bas...) i prodao sam HRT bez mnogo razmišljanja. Ova Khadas pločica je u svakom smislu jasno bolji DAC od D30 koji će verovatno uskoro na oglas, tako da...  

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, Aibo said:

Nije problem da uporedimo sa Da3, tebe i tvog iskustva radi... jer ja sam kod sebe već slušao Da3 i nadam se da nećeš primiti k' srcu ali Khadas je jasno druga klasa. Da3 svira otprilike na nivou HRT microstreamer-a i Dragonfly-a, koja sam oba imao... Kada sam ga slušao rešio sam da zadržim HRT (više mi je prijao zvučni pečat - puniji i tečniji naspram oštrijeg kod Da3). Kada sam kasnije čuo D30 on je svirao bolje od svih njih do tada (čistiji i mirniji zvuk, puniji srednji, dublji bas...) i prodao sam HRT bez mnogo razmišljanja. Ova Khadas pločica je u svakom smislu jasno bolji DAC od D30 koji će verovatno uskoro na oglas, tako da...  

Ja se i nadam da je značajno bilje. :DVerujem drugima da im nešto lepše svira, slušam šta ljudi savetuju ali moje uši i ono između njih je samo moje i gledam meni da ugodim. Ako ste za može upoređivanje oba 3.    :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ja sam za. Taman da skutijam i preguram obaveze pa ćemo se dogovarati kod koga je najtransparentniji sistem - pretpostavljam kod Ringea na osnovu DACa (mrzi me sada da jurim po drugim temama na šta je zakačen).  Kod mene su Cyrus 8vs2 i AE aegis evo 3 ostatak sistema...
 

Link to comment
Share on other sites

Pazi možda si u pravu. Ovo nova porudžbina još nije shiped dakle sigurno je zastoj u proizvodnji al to peglaju lažima. Kao sam mi poklanjaju i neki kablić gratis. 

Evo zadnji mail od njih koji je stigo pre par dana. A mora da stigne još jedan kad "pošalju" jer i iskreno piše da je do danas 12.2. išao pre-order. Ko zna kinezi su to iako dobri.

 

We just received your order. Thank you!

The items you ordered will be dispatched as soon as possible. See you again soon!"

Tone Board
SKU: KTONE-G-001
Model: Generic Edition
FREE RCA to 3.5mm Headphone Converter Cable: CNY Pre-Orders: 27 Jan to 12 Feb
Price: $99.90
Qty: 1 $99.90
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...