Jump to content


Khadas Tone Board


Rosuljac

Recommended Posts

Khadas Tone Board

https://www.khadas.com/tone 

Po ovoj ceni ispod 100 dolara gotova nezavisna ploča sa vrhunskim sabre čipom ES9038Q2M najnovije generacije po stranim forumima je mnogo ishvaljena za kratko vreme od pojavljivanja. U toj klasi bolja i od Topinga d30 i d50 i ostalih kineza. Bolja kako kažu od svih raspi hat dacova koji su tu negde sa cenom. 

mane: fali kutijanje i po meni fali nezavisno napajanje tj da ne ide preko istog usb kabla, video sam rešenja sa račvastim usb kablom gde podaci idu sa kompa a napajanje na drugi par žica i nekako mi to hmmm. Mislim da kad bi moglo da se direktno zalemi neko linearno napajanje može i zero zone opcije uz neki torus na ploču bilo extra stvar i još smesti u istu kutiju neku generic alu za male pare vrhunski dac u samogradnji za početnika ili nešto propuštam i ne vidim?

A da ima samo usb ulaz.

p.s.S/PDIF IN je u zavisnosti dal je pločica samostalna il uz njihov board ulaz ili izlaz tj oba. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 207
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

"I must say, I was not prepared for such excellent performance from such an unassuming board! Essentially 110 dB SINAD (signal above noise and distortion) in a $99 DAC? That is most excellent:"

i td ima dosta za čitanje sad nadjoh na linku : https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/review-and-measurements-of-wesiontek-khadas-tone-board-dac.4823/ 

Ja definitivno prodajem moj allo boss dac za rpi. Taman ovo da se pazari da se proba... i onako mi rpi stojao na kućištu htpc što je apsurdno imati dva transporta-izvora.

p.s. jedino me brine napajanje niko ne piše nešto povodom toga ozbiljnije...

Link to comment
Share on other sites

Ista priča. Merkam.

Ima usb i spdif ulaz. Ako se doda arm mali računarčić (vmi) pod androidom ili linuksom postaje i multimedijalna igračka sa spdifom koji može da bude i izlaz a hdmi podržava 4k. Napajanje me me brine jer su probane kombinacije i sa lemljenjem spoljnjeg napajanja i nema nekog boljitka što znači da su ga ljudski uradili. Ima i 3d nacrt za kutijicu.

Ako ga neko nabavi zainteresovan sam da čujem.

Link to comment
Share on other sites

Dobre specifikacije za cenu od 99$ ! 

Svidja mi se sto je p&p varijatna, pa nema puno zezanja, ostim skutijavanja. 
Ne svidja mi se kvalitet stampe. Uradjena je kao kod najgrdjih kineza. 
Dobro je, takodje, sto daju kompletnu shemu, pa to ostavlja mesta igranju i doradi. 
Nisam siguran da sam razumeo razlike u varijatama i SPDIF in/out kombinaciji... 

Link to comment
Share on other sites

Koliko sam ispratio strane forume, lik što pravi taj March Audio je upravo i skrenuo pažnju široj javnosti na performanse te pločice. Nije da nešto krije, pa ko hoće nek kupuje skutijano za 3.5x cenu.

Nego si mi zanimljive rekcije onih što su slušali ovaj tone board, jednom bolje od Chord Mojo, kaže kreira bolju pozornicu, drugom lošiji od Mojoa, kaže nije jednako muzikalno. Trećem opet bolja ova pločica od Benchmark DAC2 i Yamaha CD-S2100... Iliti ništa dok se lično ne proba.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...