Jump to content


mundorf silver gold wire


jager

Recommended Posts

Poručio sam ovu žicu da napravim jedan interkonekt :

https://www.hificollective.co.uk/wire/mundorf-silvergold-wire-105sgw.html

E sad po predlogu sa sajta postoje dvije varijante :

1. https://www.hificollective.co.uk/cable-kits/glasshouse-interconnect-2.html

2. https://www.hificollective.co.uk/cable-kits/glasshouse-interconnect-3.html

Koja bi varijanta bila bolja da se zalemi na wireworld silver tube . Koliko sam razumio prevod , prva varijanta je da se tri vodića usukaju i uvuku u termo bužir i druga varijanta da se pravi pletenica , polietilen crijevo i širm preko .

 

ghic3_formedl.jpg

Link to comment
Share on other sites

21 minuta ranije, jagermaister said:

Ako ne budem zadovoljan prodat ću Fatheru da apgrejduje oppo :)

Menjam za tri dužine Oranžina onako široko. :D:thumbsup2:P

Imam u planu taj upgrade, nego sam se ulenjio, a i zvuk mi potaman pa ne diram nič.

Od onog upgrade-a sa osmožilnim Paklenim cooliram, malo.

Link to comment
Share on other sites

Slažem se u potpunosti s tobom  :thumbsup2 Orange zadovoljava generalno bez mnogo ulaganja , nego mene ubi radoznalost  :D, morao sam da probam i mundorf  .Pored izvanrednih jupiter u pamuku ( fenomenalan balans - neutralna ) orange i ove biću definitivno miran duži period . Barem se tako nadam :rolleyes: ... Vidjet ćemo šta ima da kaže silver-gold ( treba im 100 sati da se krčkaju )

Link to comment
Share on other sites

Ma zezam se. Ja sam uvek za probu svega što naleti.

Ovaj osmožilni ima malo period prosviravanja kao neki lampaš. Uvek počne oštrije, pa se za pola čuke prizove pameti. Meni malkice muzikalniji i širi od četvorožilnog, ali kako gde šta legne. Ta fina tunovanja su baš, meni bar, šlag u ovom hobiju.

Link to comment
Share on other sites

Jager ta zica je odlicna i precnik je savrsen za interkonekt jer daje dovoljno punoce na svim tonovima a ne previse. Malo je zakinut u skroz gornjem spektru sto se moze korigovati izborom konektora. Meni svira sa WBT i odlicno su se poklopili i slusam kad zelim pun prijatan  ton. Ista kombinacija sa srebrnim konektrorima je bila mnogo otvorenija ali zamarajuca na duze slusanje. Ne mogu ga opisati kao neutralnog ali to malo boje sto dodaje kombinacija sa wbt taman napravi odlican osecaj. Ne preporucujem sirmovanje te zice vec samo da se uvrne i tako spoji na konektor.

Prednost cistog srebra je mirnoca u glasovima i osecaj kao da su u sobi. Nedostatak je sto mu treba mnogo sati da dodje na svoje pa samo budite strpljivi i srebro ne voli da bude iskljuceno. Znam po mojim kablovima a i po Oehlbachu xxl 100 jer mu treba koji dan da se povrati na pravi zvuk.

Sto se tice Wireworld konektora, ne znam da li su napredovali ili su ostali isti kao na pocetku ali meni su se pokazali kao jako losi, narocito kad se uzme da za njihovu cenu skoro kupis Neutrik profi koji gazi sve pred sobom po spektru koji ipsoruci kroz sebe. Nakon toga nisam vise imao hrabrosti da bacim 25 evra za novu probu

Link to comment
Share on other sites

24 minuta ranije, impuls said:

Prednost cistog srebra je mirnoca u glasovima i osecaj kao da su u sobi. Nedostatak je sto mu treba mnogo sati da dodje na svoje pa samo budite strpljivi i srebro ne voli da bude iskljuceno. 

Ovo je apsolutno tačno.

Link to comment
Share on other sites

13 minuta ranije, ab said:

@impulskoja žica je pružila veći fr.odziv na neutrik pro od ww konektora?

Na cemu god sam probao Neutrik Pro napravio je napredak. Od najdubljih basova do najvisih visokih sve je jasno. Cak i na Oehlbach XXL je napravio napredak u odnosu na originalne oehlbach konektore. Ja ih trenutno imam na bakarnom kablu sa zicom u cevcici. Isti takav kabel imam sa Eichmann Bullet koji je mirniji neinteresantniji ali takodje sve prikazuje. Recimo da bih rekao da je Neutrik malo veseliji mada je nijansa u pitanju. Patason je stavio Neutrik Pro na vise mesta u lancu pa je rekao da mu je suvise precizno, ili tako neki opis, on ce to bolje opisati.

Primer WBT 0101 i Neutrik pro je sledeci: wbt muljav u basu, ne ide dovolno nisko u poredjenju sa neutrik. wbt zakinut u gornjim visokim, wbt neverovatno prijatno obojen u srednjim, nerealno ali gitara i glas na njemu prija ko pita od jabuka kad se doda cimet, ili vruc sutlijas sa medom i hladnim dzemom od sljiva i cimetom

U poredjenju WW pozlacenog konektora sa gore navedenim je kao da sam navukao debelo cebe na sistem i tako slusao. Recimo da bih ga uporedio sa sasijskim neutrik kome nedostaje malo zivota kao i obicni neutrik od 2 evra komad

Link to comment
Share on other sites

Ja sam npr. imao totalno drugačije iskustvo sa Neutrik Pro činčevima, ali vs WW silver.

Bass mi bio muljav, a visoki kao da su bili odsečeni. Sredina okay, ali kad sam ih promenio za WW silver više nije bilo muljanja, ima ga doduše nešto manje, ali je bolje definisan. Sredina za nijansu bolja kod Neutrika, ali zato gornji spektar neuporediv, masa informacija odjednom isplivala sa WW.

E sad, to je kod mene, druga je žica, a verovatno i moja percepcija adekvatnog - ono što mom uhu paše. Ali za 10€ po komadu Pro je apsolutno jedan od najboljih činčeva, ako ne i najbolji.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, impuls said:

Jager ta zica je odlicna i precnik je savrsen za interkonekt jer daje dovoljno punoce na svim tonovima a ne previse. Malo je zakinut u skroz gornjem spektru sto se moze korigovati izborom konektora. Meni svira sa WBT i odlicno su se poklopili i slusam kad zelim pun prijatan  ton. Ista kombinacija sa srebrnim konektrorima je bila mnogo otvorenija ali zamarajuca na duze slusanje. Ne mogu ga opisati kao neutralnog ali to malo boje sto dodaje kombinacija sa wbt taman napravi odlican osecaj. Ne preporucujem sirmovanje te zice vec samo da se uvrne i tako spoji na konektor.

Prednost cistog srebra je mirnoca u glasovima i osecaj kao da su u sobi. Nedostatak je sto mu treba mnogo sati da dodje na svoje pa samo budite strpljivi i srebro ne voli da bude iskljuceno. Znam po mojim kablovima a i po Oehlbachu xxl 100 jer mu treba koji dan da se povrati na pravi zvuk.

Sto se tice Wireworld konektora, ne znam da li su napredovali ili su ostali isti kao na pocetku ali meni su se pokazali kao jako losi, narocito kad se uzme da za njihovu cenu skoro kupis Neutrik profi koji gazi sve pred sobom po spektru koji ipsoruci kroz sebe. Nakon toga nisam vise imao hrabrosti da bacim 25 evra za novu probu

Hvala na korisnim informacijama :) . Žica ima potencijal , to sam čuo nakon svega par sati slušanja ali neću još da donosim konačan zaključak dok to sve ne legne .U odnosu na hgc pure silver istog prečnika i konstrukcije, zvuk je manje in face što me raduje , boja trube , saksofona , violine je već nešto što navlači kez :D osjeća se da im je srednji spektar favorit . Što se tiče ww silver-tube rca oni su po mom mišljenju veoma dobro zvučno izbalansirani pa sam ih iz tog razloga i upario i morat ću da se strpim da vidim kako će to da legne .Vrlo je vjerovatno da bi neki gold , možda neutrik pro fino legao s obzirom da po komentarima s neta mundorf ne ide previše duboko što u principu olakšava izbor konektora . Sve naravno zavisi i od ostatka set -upa , čekam još neke rca i šuko strujne da stignu da vidim ide li sve u pravcu kako sam zamislio pa ćemo da vidimo šta dalje .

Link to comment
Share on other sites

Just now, Father said:

Polako Čoče (ti beše iz Crne Gore) tek je pola zime odmaklo, spucaćeš celu letnju sezonu u konektore i žičurede. :D

Adj neka je sa srećom! :thumbsup2

Častila kladionica jbg :D Kako sam probao bals šuko , koji daje teksturu bas-u i po mom ukusu jedan karakterističan touch , definitivno sam morao da poručim još par komada za mene i ekipu ( stari i novi tip )  i one rca star line rodijum preko tellurium bakra ;)

Link to comment
Share on other sites

Ako sam dobro ispratio. Impuls je savetovao da izbaciš širm i samo osno uvrneš provodnike.

On ‎22‎.‎12‎.‎2018 at 13:44, impuls said:

Ne preporucujem sirmovanje te zice vec samo da se uvrne i tako spoji na konektor.

Tako si uradio? I, u kom smislu je bolje, zapravo šta se promenilo, ako može detaljnije? Kako je širm uticao na zvuk kabla u celini?

Link to comment
Share on other sites

31 minuta ranije, Father said:

Ako sam dobro ispratio. Impuls je savetovao da izbaciš širm i samo osno uvrneš provodnike.

Tako si uradio? I, u kom smislu je bolje, zapravo šta se promenilo, ako može detaljnije? Kako je širm uticao na zvuk kabla u celini?

Ne bih mogao tu razliku da opišem jer je varijanta sa širmom svirala samo jedan dan ... Poslušao sam Impulsa jer je on to već isprobao pa da ne bih gubio vrijeme .. .Uvrnuta konstrukcija  je identična varijanta kao i sa hgc srebrom 3 x 0,5 mm i mislim da daje više bas-a i ne uteže ga previše kao sa konstrukcijom pletenice .

Link to comment
Share on other sites

Ok, ništa ne guram, samo nabacujem ideju koju sam odavno usvojio i primenjujem. Između ostalog, zbog sloja staklenih vlakana mi je narandžasti i bio dodatno zanimljiv, jer sam tu video da je neko tim slojem vrlo vešto dilatirao provodnike od širma.

Ja koristim kombinaciju slojeva papir i teflona, a mogu se na primer provući uvijeni provodnici kroz pamučnu pertlu pa onda kroz širm. To bi dalo dovoljno dilatacije da jezgro diše u magnetnom polju koje stvara okolo sebe, a da se umanji uticaj širma na električnu munju između dva provodnika.

Ako imaš još koje parče ili te ne mrzi nije lose probati. Mislim da je greota ukidati RF zaštite u današnje vreme.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...