Jump to content


Potreban DAC na probu, do 1000 evra polovan


Bujodrag

Recommended Posts

49 minuta ranije, Sonichammer said:

I... sta je pametnom pametnije?

Da kupi polovan na stranom forumu za cca 1200Evra i plati transport, carinu, PDV i odrekne se garancije ili kupi kod domaceg prodavca, i ostvari sve benefite (garancija, podrska, novo, mozda i neki popust...) za nesto visu cenu?

 

Ima jedan 2Qute, crni polovan, koga znima moze na pp.

Svako troši svoj novac kako misli da je njemu pametnije.

Za tebe je svakako bolje da se kupi od tebe pa da zaradiš, legitimno.

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, Bujodrag said:

Lale, svraćaš li u Beograd? Pitam zbog onog mog topika o probavanju takvih DACova. I Sondek mi je hvalio Acoustic invader uredjaje.

Bio sam pre dve nedelje kod Damića , isprobali smo moju Auralic Vegu kod njega i dobro se pokazala !

Kad ću sledeći put ne znam ... ali ako si zainteresovan javi se našem kolegi sa foruma Giđgi , on je skoro svaki dan u ili iznad :D BGa .

Kod mene je trenutno AI balansirani preamp i DAC , prikačeni na mono blokove sa NCore 500 jezgrima i to ubija kako radi ....

Realno , svi ti mali dakići nemaju šanse da rade dobro ... AI DAC ima ozbiljno rešena sva napajanja , razdvojena po sekcijama ... izlazni stepen je brutalno odradjen u stilu dakova po ceni koja daleko prevazilazi 5x iznos koji Giđga traži. DAC je mlak kad radi i treba mu malo vremena da se ugreje kad ga uključiš .  Ja nešto raspevanije još nisam čuo ...bas je izrazito dobro formulisan, čvrst , dinamičan . Srednji su kristalno čisti , otvoreni i bez lažnih zatopljavanja ...verno se prenose pa ko kakav glas ima , tako zvučnici i pevaju ! Visoki se ničim ne ističu , nisu oštri i hrapavi , jako se lepo uklapaju u kompletnu zvučnu sliku ...

Prosotor se lepo ocrtava po svim osama , slika je velika  i  dinamična ...sam DAC nije šampion detalja koji će vam odvući pažnju , nego je veći fokus na fluidnost muzike . Moja Auralic Vega je tu malo drugačije radila ....lažno toplija u srednjim , sa nešto lošije formulisanim basom ali sa nešto više detalja ... 

Sve ovo je rezultovalo sajednom ozbiljnom povećom aluminijumskom kutijom ozbiljno lepe spoljašnosti ...

Moja apsolutna preporuka za AI DAC ...   

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, lalelala said:

Realno , svi ti mali dakići nemaju šanse da rade dobro

Uz svo dužno poštovanje i molbu da se ne uvrediš ali ova konstatacija nema dodirnih tačaka sa istinom. Qutest sam upoređivao sa veoma kvalitetnim Naim ndacom koji je po karekteristikama daleko iznad dac-koji si preporučio. Zaključak je da je  Chord Qutest veoma, veoma ozbiljan i muzikalan dac čija je osnovna karekteristika predivna preciznost. To što nekome smetaju male dimenzije uređaja su samo štetna predubeđenja...

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, džonibigud said:

...Naim ndacom koji je po karekteristikama daleko iznad dac-koji si preporučio.

Ovo apsolutno nije tačno.Ndac (sa sve Teddy Pardo napajanjem) jednostavno nema šta da traži pored Acoustic Invader-a , koliko god Vam to neverovatno zvučalo.Mnogi članovi foruma su se i lično uverili u to, uključujući i moju malenkost.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Green said:

Ovo apsolutno nije tačno.Ndac (sa sve Teddy Pardo napajanjem) jednostavno nema šta da traži pored Acoustic Invader-a , koliko god Vam to neverovatno zvučalo.Mnogi članovi foruma su se i lično uverili u to, uključujući i moju malenkost.

Na kom sistemu ste slušali. Koje su ostale komponente sistema u pitanju. O funkionalnosti ako može par reči. Koji fajlovi su korišćeni. Naravno pozdravite cenjene članove foruma.:) I u pravu ste, neverovatno mi zvuči ovo što ste rekli:D

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, džonibigud said:

Uz svo dužno poštovanje i molbu da se ne uvrediš ali ova konstatacija nema dodirnih tačaka sa istinom. Qutest sam upoređivao sa veoma kvalitetnim Naim ndacom koji je po karekteristikama daleko iznad dac-koji si preporučio. Zaključak je da je  Chord Qutest veoma, veoma ozbiljan i muzikalan dac čija je osnovna karekteristika predivna preciznost. To što nekome smetaju male dimenzije uređaja su samo štetna predubeđenja...

Nema ljutnje , ja prenosim šta sam DO SADA iskusio , možda se i korigujem ...

Ali ako imaš Chord lako ćemo ukrstiti koplja na poštenom dvoboju sa sve sekundantima !

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, lalelala said:

Realno , svi ti mali dakići nemaju šanse da rade dobro ...

Uporedili smo Young Mk3 i Patasonovu dodatno napicanu verziju IA DAC-a u sistemu koji je bio kablovima i aksesoarima prilagodjen Gidjginom AI uredjaju i bilo je po misljenju nas cetvorice-petorice prisutnih “dlaka levo, dlaka desno”.

Younk Mk3 bez VDG Mk2 napajanja.

Gidjgin DAC je odlicna sprava ali nije jedini.

Slicnu koncepciju, uslovno receno, ima i onaj Schit, dal bese Gungir ili tako nedto... cena nesto preko 1k€. Diskretna tehnologija, tranzistori , nigde opamp-ovi, torusni trafo..sve “old school” i “kako bog zapoveda” i ... nista. . “Mali” Young DSD ga je deklasirao. Prisutno bilo opet nad cetvorica-petorica. Tom prilikom sistem i slusanje bilo je kod Surokvl-a.

 

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, Sonichammer said:

Uporedili smo Young Mk3 i Patasonovu dodatno napicanu verziju IA DAC-a u sistemu koji je bio kablovima i aksesoarima prilagodjen Gidjginom AI uredjaju i bilo je po misljenju nas cetvorice-petorice prisutnih “dlaka levo, dlaka desno”.

Younk Mk3 bez VDG Mk2 napajanja.

Gidjgin DAC je odlicna sprava ali nije jedini.

Slicnu koncepciju, uslovno receno, ima i onaj Schit, dal bese Gungir ili tako nedto... cena nesto preko 1k€. Diskretna tehnologija, tranzistori , nigde opamp-ovi, torusni trafo..sve “old school” i “kako bog zapoveda” i ... nista. . “Mali” Young DSD ga je deklasirao. Prisutno bilo opet nad cetvorica-petorica. Tom prilikom sistem i slusanje bilo je kod Surokvl-a.

 

 

Ja ne kažem da je jedini ... verovatno da iza mog generalnog stava ima izuzetaka . 

Koja je cena tog Young Mk3 ?

Kod mene ništa nije prilagođavano ...kablovi su moji standardni balansirani Tozini sa monokristalnim žicama i teflonskom izolacijom.

Napajački takodje neki debeli Tozini sa IeGO zlato/sr3ebro konektorima . Koax kabel je Linn Black. Verzija DACa je standardna, skinuta sa Giđgine police da ne vata prašinu dok je Giđga na odmoru :D .

I kod mene nije bilo velike razlike izmedju Vege i AI daka dok sam u sistemu ganjao Karana ...sad kad sam ubacio nCore500 mono blokove i primenio ROON dsp konvolucijski filter , razliku je lakše primeti ...

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Green said:

Ovo apsolutno nije tačno.Ndac (sa sve Teddy Pardo napajanjem) jednostavno nema šta da traži pored Acoustic Invader-a , koliko god Vam to neverovatno zvučalo.Mnogi članovi foruma su se i lično uverili u to, uključujući i moju malenkost.

Po mom iskustvu Teddy Prdo ubija zvuk na ekstremima.

Link to comment
Share on other sites

Nemam iskustva sa TP napajanjem. Sam DAC ima dobro napajanje. Nekada sam  bio zainteresovan za kupovinu posebnog napajanja. Kao preporuku sam dobio Naim XPS Power supply, uz komentar da je sve slabije od toga bacanje para jer se perfomanse neće mnogo poboljšati u odnosu na DAC bez napajanja pa nisam ni hteo neko polovično rešenje. Cena XPS a je 3, 999 £. :)

Link to comment
Share on other sites

Ja koristim Teddy Pardo i naim napajanje za preamp uporedo na preampu.Znacajno bolji je TP.Čistiji bolji i otvoreniji zvuk u visokim i srednjim,prostorniji zvuk... bez mid bas koloracija.Koliko su dobra govori i da je i sam naim presao na takvu diskretnu regulaciju.I opis tih njihovih naprednijih napajanja je upravo takav kao sa TP. Cudi me da je to drugacije kod dakova ali naravno moguće.

Inace jedan od Gidjginih kupaca je upravo naim N dac zamenio Acoustic Invaderom...Ja nisam imao priliku uporediti ga sa N dacom ali je od V daca D'rasticno bolji...E sad staviti dacu napajanje od 4500€ je krajnje sumanuto..mslm zahebavaju se već s ljudima

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Bez skretanja sa teme, samo kratko da razdvojimo TP napajanja. Sva su bazirana na istom naponskom foloveru, s time što kod DAC-ova poput Chorda, MF i drugih, jednostruko TP napajanje zamenjuje fabričko (najčešće svičer) sa koga se svi pozitivni i negativni naponi generišu unutar uređaja, dok napajanja za Naim uređaje imaju odvojene napone iz napajanja. Zato se ne mogu porediti.

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, sondek said:

Inace jedan od Gidjginih kupaca je upravo naim N dac zamenio Acoustic Invaderom

Ako je, neka mu je sa srećom kupovina. Samo to ne govori ništa o tome koji je DAC bolji, niti je  zamena jednog DAC-a drugim adekvatan kriterijum za bilo šta.  Mnogo ali stvarno mogo nepoznatih je u jednačini. Osnovno je kakav zvuk voli kupac AI DAC-a, od kojih komponenti je sačinjen ostatak sistema, koja se vrsta muzike sluša i slično. 

Link to comment
Share on other sites

26 minuta ranije, džonibigud said:

Ako je, neka mu je sa srećom kupovina. Samo to ne govori ništa o tome koji je DAC bolji, niti je  zamena jednog DAC-a drugim adekvatan kriterijum za bilo šta.  Mnogo ali stvarno mogo nepoznatih je u jednačini. Osnovno je kakav zvuk voli kupac AI DAC-a, od kojih komponenti je sačinjen ostatak sistema, koja se vrsta muzike sluša i slično. 

100% u pravu 

samo direktan sudar divova će rešiti enigmu ... 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, džonibigud said:

Ako je, neka mu je sa srećom kupovina. Samo to ne govori ništa o tome koji je DAC bolji, niti je  zamena jednog DAC-a drugim adekvatan kriterijum za bilo šta.  Mnogo ali stvarno mogo nepoznatih je u jednačini. Osnovno je kakav zvuk voli kupac AI DAC-a, od kojih komponenti je sačinjen ostatak sistema, koja se vrsta muzike sluša i slično. 

Kakvih nepoznatih? 

Aman za aman, nema tu šta da se birka žanr. Ili će da svira ili neće da svira. Sistem za rok, sistem za bluz, sistem za džez... ma ajde, ima bre da svira šta mu pustim, od Silvane do Nirvane. I džez i Šabana i Malera i... i kad ćera dovede ekipu pa prže ovo njesra od idjtv pa dok tata zaprži sa cepelinima i parpl pa sve do klasike, ili kad dođe kumašin pa zapojimo "ja sam rođen u cveću livada..." ili kad je dolazio pokojni Mikele pa se zapijemo uz neki teški metal i posle pola kila vutre pustim džez a Mikele prokomentariše... "od ovoga može da se rikne"

Hebo 6 sistema pa po potrebi. 

Jedan, all round, svira sve, na uživanje svakog ko ga sluša. 

Link to comment
Share on other sites

E, moram da dodam...

Dođe Sale i donese neku muziku na usb fleški i pustimo mi to. I ja počnem da se vadim, Sale, ova produkcija je njesra daj nešto drugo, a Sale će kao provjereni audiofil, sistem ti je njesra a ne produkcija....

Elem, potrudim se, naravno, i dobedem sistem u red i sad kad pustimo bilo šta kad ono... uživanje brate...

Prije neki dan bili Lale i ja kod drugara audiofila i ista priča. Pustili neku našu muziku, a drugar odma požurio da pusti svoje verzije produkcije istih numera... i odma vađenje... šta ste donijeli, ovo je vrhunska produkcija a ne to vaše njesra...

Nema toga brate, ili će da svira ili mijenjaj nešto u sistemu. 

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Sonichammer said:

Po mom iskustvu Teddy Prdo ubija zvuk na ekstremima.

Ovo u slučaju ndac-a takođe ne stoji , upravo obrnuto .Eksterno napajanje mu je pomoglo da ekstremi budu malo "bogatiji" , utegnutiji,precizniji,prirodniji .Ipak i to je bilo nedovoljno u "sudaru" sa AI dac-om.Sredina je ono u čemu ndac pobeđuje ali nedostatci u gornjem i donjem spektru jednostavno potiru tu "magiju" srednjih tonova . 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Toza said:

E, moram da dodam...

Dođe Sale i donese neku muziku na usb fleški i pustimo mi to. I ja počnem da se vadim, Sale, ova produkcija je njesra daj nešto drugo, a Sale će kao provjereni audiofil, sistem ti je njesra a ne produkcija....

Elem, potrudim se, naravno, i dobedem sistem u red i sad kad pustimo bilo šta kad ono... uživanje brate...

Prije neki dan bili Lale i ja kod drugara audiofila i ista priča. Pustili neku našu muziku, a drugar odma požurio da pusti svoje verzije produkcije istih numera... i odma vađenje... šta ste donijeli, ovo je vrhunska produkcija a ne to vaše njesra...

Nema toga brate, ili će da svira ili mijenjaj nešto u sistemu. 

Slazem se mora da svira lepo sta god da pustis jer ako cu da provedem vecnost traziti bezgresne flacove ...es takvo slusanje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...