Jump to content


Potreban DAC na probu, do 1000 evra polovan


Bujodrag

Recommended Posts

30 minuta ranije, Milosav Grozni said:

Kod Miloša Leben 600, Chord i Spendori. To je bilo najbolje.U njegovom prostoru, mojim ušima to bilo prelepo. Zvuk sa takvom pozornicom da je zaista magično. Skoro sam pričao sa drugarom. Po svim parametrima meni je moj zvuk kući bolji, al Milošev ima veću magiju. Kada bih birao, uzeo bih Milošev sistem.

... A onda je pustio gramofon:klanjanje

znaci i u njegovoj kuci ,gde je naimu ugodjeno kako nigde nije, ima bolje.

a tvoj sistem bolji a ti bi pre njegov.....grozni zbunjujes me.

zovi pod hitno da cujem tvoj.....ne mora meze

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, patason said:

znaci i u njegovoj kuci ,gde je naimu ugodjeno kako nigde nije, ima bolje.

a tvoj sistem bolji a ti bi pre njegov.....grozni zbunjujes me.

zovi pod hitno da cujem tvoj.....ne mora meze

U tuđega tatka, pogolema...:ph34r:

 

2 minuta ranije, patason said:

pa Green mu je kolega sa D7 cini mi se

'nači pacijenti istog doktora, onog što ordinira u Admirala Geprata.B)

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, džonibigud said:

Zexx, moram Vas pitati, da li ima potrebe davati ovakve uvredljive komentare.

Treba li da kažem da imam M2Tech DAC, Hiface džidža-bidže, Neat zvučnike, JPlay softver, Audience kablove, do nedavno i Pro-Ject gramofon, da bi ova rečenica bila shvaćena u drugačijem svetlu?:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

20 minuta ranije, Zexx said:

Treba li da kažem da imam M2Tech DAC, Hiface džidža-bidže, Neat zvučnike, JPlay softver, Audience kablove, do nedavno i Pro-Ject gramofon, da bi ova rečenica bila shvaćena u drugačijem svetlu?:rolleyes:

Da odvalim još jednu "blasfemiju" - Sima je moj drug! Ako sam ndac nekako i preživeo  , nakon ove izjave - nema mi spasa :order

Link to comment
Share on other sites

Imao sam priliku da slusam sa hi fi kolegama sa foruma dosta dobrih dac-ova oko 1-1,5k €, među njima se izdvajaju: M2techYoung 2 i 3, kao i AI. Nemam ni jedan od pomenutih, ali su mi sva tri u nekim razmatranjima bila u više navrata. Jedini razlog što do sada nisam kupio neki od ta tri je što imam Expo dac (model bez DSD) koji je zaista veoma kvalitetan u veoma svestran dac. Slusao sam ga i kod Surokvl-a u sistemu. Veoma poz.utiske smo svi imali. Muzikalnost je reč koja ga najbolje opisuje.

Pošto sam ova tri dac-a spomenuo evo šta bih rekao pojedinačno:
1.kome nije bitan dsd, ni rez. 192 preko usb, Expo dac je sigurno veoma dobra kupovina. Ne znam da li AV Impuls jos uvek ima ovaj stari model, dakle bez dsd-a. A polovan sam pre par meseci video na KP pa izuzetno dobroj ceni...Sa DSD om nisam slušao.
2. AI - odličan DAC. Slušao sam čak tri primerka, ex@golum -ov,@patason -ov i@gidjga -in, svaki sa po nekim prilagođavanjem (osim Gidjginog, taj mozemo nazvati basic :). Jedan od ovih sam imao na probi u svom sistemu. Nadmašio je moj Expo dac, i očekivano je bilo. AI je ostavio odličan utisak u Švajcarskoj kod Stenhaima...A bilo je i nekih prodatih kasnije u CH.
3. M2techYoung 2-ka i 3-ka. Slušao sam na već pomenutim zemunskim okršajima, sa fabričkim napajanjima. Zvučno oba su takva da se malo šta može zameriti, imajući u vidu njihov cenovni rang. Funkcionalnosti su vrlo dobre i brojne. Izrada kao da su medicinski uređaji.

A osim ovoga, M2Tech Evo2, sistem sa 3 kockice kod Surokvl (bez clocka) - po meni odličan izbor....kažem izbor jer je kolega oglasio prodaju.

Sent from my LG-M700 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Do-re-mi said:

... imam Expo dac (model bez DSD) koji je zaista veoma kvalitetan u veoma svestran dac. Slusao sam ga i kod Surokvl-a u sistemu. Veoma poz.utiske smo svi imali. Muzikalnost je reč koja ga najbolje opisuje.

 Ne znam da li AV Impuls jos uvek ima ovaj stari model, dakle bez dsd-a. 


M2techYoung 2-ka i 3-ka. Slušao sam na već pomenutim zemunskim okršajima, sa fabričkim napajanjima. Zvučno oba su takva da se malo šta može zameriti, imajući u vidu njihov cenovni rang. Funkcionalnosti su vrlo dobre i brojne. Izrada kao da su medicinski uređaji.

A osim ovoga, M2Tech Evo2, sistem sa 3 kockice kod Surokvl (bez clocka) - po meni odličan izbor....kažem izbor jer je kolega oglasio prodaju.
 

 

   Exposure 2010S2 DAC izvorna verzija vise me moze da se kupi. Postoji tzv "DSD upgrade kit" za Exposure 2010S2 DAC. Ostao je jos jedan komad. On takodje vise ne moze da se nabavi. Pretpostavljam da fabrika "misli" da ko je hteo, imao je dovoljni vremena za ga kupi. Dakle, ima jos jedan set i vise ga nece biti.

   Kockice koje je spomenuo Do-Re-Mi su odlicna prica. Sviraju bolje od Young-a bez VDG eksternog napajanja. Bile su i znacajno skuplje pa ne cudi.

   Pre oko tri meseca radili smo uporedni test sva tri modela/inkarnacije Young DAC-a, svi koji ste propustili treba da vam bude zao.  8) Izuzetno interesantno i nesvakidasnje iskustvo. :listen

 

IMG_2746.jpg

Link to comment
Share on other sites

@Moderacija & Administracija

Šta je bre ovo???!!!!

Oglasi na sve strane...u svakoj temi EPP, više čak nije ni skriven, nego otvoreno.

Ja razumem da vam AV Impuls plaća oglase, ali nije u redu da ga puštate da se non-stop rekalamira po svim mogućim temama, a da pri tome pljuje i diskredituje konkurenciju i vređa one koji ne misle kao on i nađu za shodno da javno istupe i stvari nazovu pravim imenom. Što je mnogo, mnogo je.

 

Link to comment
Share on other sites

24 minuta ranije, RingeRaja said:

@Moderacija & Administracija

Šta je bre ovo???!!!!

Oglasi na sve strane...u svakoj temi EPP, više čak nije ni skriven, nego otvoreno.

Ja razumem da vam AV Impuls plaća oglase, ali nije u redu da ga puštate da se non-stop rekalamira po svim mogućim temama, a da pri tome pljuje i diskredituje konkurenciju i vređa one koji ne misle kao on i nađu za shodno da javno istupe i stvari nazovu pravim imenom. Što je mnogo, mnogo je.

 

Sonichammer je odgovorio na post. Ono gde su bile ostale kategorije od strane njega i drugih članova je premešteno u rubriku #nijesedesilo. Što je bolje nego da sankcionišemo. I u ovoj temi vas molim da ne skrećete u offtopic.

Link to comment
Share on other sites

24 minuta ranije, Willi Studer said:

Sonichammer je odgovorio na post. Ono gde su bile ostale kategorije od strane njega i drugih članova je premešteno u rubriku #nijesedesilo. Što je bolje nego da sankcionišemo. I u ovoj temi vas molim da ne skrećete u offtopic.

Molim da se obrise i tvrdnja da pljujem i  diskreditujem konkurenciju kao i da se obrise tvrdnja da vredjam druge clanove foruma jer to nije istina.

U suprotnom, dajte linkove gde ja to vredjam, pljujem i diskreditujem.

Evo linka gde se vidi kako se ti koji me optuzuju, ponasaju image.thumb.png.8139313321b8966be2eccca4c6b91f8e.pngimage.thumb.png.126a9b6240b2e3227625fd83a40b2cdf.png

Hvala

Link to comment
Share on other sites

28 minuta ranije, Willi Studer said:

Sonichammer je odgovorio na post. Ono gde su bile ostale kategorije od strane njega i drugih članova je premešteno u rubriku #nijesedesilo. Što je bolje nego da sankcionišemo. I u ovoj temi vas molim da ne skrećete u offtopic.

Hahahaha....Ovo je kao riality SNS....niste ništa bolji od gomile bljuvotina koje se svakodnevno serviraju putem svih njihovih medija...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 year later...
On 18.12.2018. at 23:57, Bujodrag said:

Retko sad slušam ploče. I kontam da ima dovoljno hipstera   da u prodaji gramofona i ploča uzmem silne pare. Pa računam, koji DAC, polovan ali ne starijii od 2000. godine bi valjalo kupiti. I zanima me da li će takav neki DAC zvučati dovoljno bolje nego Parasound DAC 1000 koji imam, da opravda zamenu. Pa, ako neko u Beogradu ima takav DAC, da li bi bio voljan da ga donese kod mene, da čujem da li ta razlika u zvuku opravdava razliku u ceni......

Naravno, podrazumeva se da ćemo uživati u audiofilskim dekadencijama, pričama, alkoholu, supstancama i slično.

 

Dakle, ne kupujem nego bih samo hteo da čujem. I bez žurbe.

Jel parasound još uvek upregnut? Ja imam isti I došlo vreme je da se zameni, Juče sam probao exposure 2010s2 i nisam bio zadovoljan napretkom. Izgleda mora još novca da se izvoji.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...